Κυριακή, 3 Ιανουαρίου 2010

ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ (ΡΟΣΤΕΡ) - 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ (ΡΟΣΤΕΡ)
15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

1. HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ ΕΣΤΙΑΣΗΣ
2. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
3. ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
4. ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
5. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
6. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
7. ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α
8. ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
9. ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ / ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
10. SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
11. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
12. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
13. Α’ ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
14. COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
15. ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
16. Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
17. ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩN

HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ ΕΣΤΙΑΣΗΣ 2009-2010
HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ ΕΣΤΙΑΣΗΣ 2009-2010 (2)


 
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 2009-2010
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 2009-2010 (2)


ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 2009-2010

 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 2009-2010
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 2009-2010 (2)

SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2009-2010

  Α’ ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 2009-2010

  Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 2009-2010


ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩN 2009-2010 

 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ / ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2009-2010
"Video Clip" Τελικού 15ου Εργασιακού
Πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου 28-3-2010  
Επιχειρηματίες  -  Haagen Dazs  [ 64 - 74]


    Για να θυμόμαστε τι έγινε πέρυσι και τι θα δούμε την Κυριακή 17/4/11 και ώρα 19:30 όλοι στο Μεγάλο Τελικό του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πανεπιστημίου στου Γάλλου !!! Η είσοδος είναι ελεύθερη...

Η ομάδα Haagen Dazs πανάξια πρωταθλήτρια στο 15ο Εργασιακό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης!

Η ομάδα Haagen Dazs πανάξια πρωταθλήτρια στο 15ο Εργασιακό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης!
29/03/2010

 Ήταν ένας τελικός που ράγισε καρδιές!
Η ποιότητα ενός ολόκληρου πρωταθλήματος αντικατοπτρίστηκε στο μεγάλο τελικό του 15ου Εργασιακό  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργάνωσε και φέτος ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου. Τα νερά ήταν μια προσφορά του ZAROS ενώ η τηλεοπτική κάλυψη των τελικών ήταν από το Ρέθυμνο TV και το Studio Rethymno 9.80 FM και την s.m.art productions.
Στον τελικό της 28ης Μαρτίου, οι Επιχειρηματίες και η ομάδα Haagen Dazs «κονταροχτυπήθηκαν» σε ένα παιχνίδι που θα έστελνε στο υψηλότερο σημείο του βάθρου μόνον έναν.

Το παιχνίδι κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που κατέκλυσαν το Πανεπιστημιακό Κλειστό Γυμναστήριο του Γάλλου και μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πραγματικό ντέρμπι. Η φθορά του Τσάβαλου με φάουλ και η κόπωση του Βαγγέλη Βασιλάκη των Επιχειρηματιών έγειραν τη πλάστιγγά υπέρ της ομάδας του Haagen Dazs, αφού τα καθοριστικά τρίποντα του Γκογκίτσα και τα κρίσιμα καλάθια του Θερμιώτη, έστειλαν τελικά στην πρώτη θέση την ομάδα του Γιώργου Ξενίδη (τελικό σκορ 74-64) !

Ιδιαίτερη στιγμή του μεγάλου τελικού, η είσοδος του Μανώλη Μακριδάκη στο παιχνίδι, με τον κόσμο να δίνει απλόχερα το χειροκρότημα του και τους συμπαίκτες του να τον περιλούζουν με νερό, αμέσως μετά την απονομή του Κυπέλλου!

Στο ημίχρονο του τελικού, υπήρξε και η απονομή του βραβείου Fair Play στην ομάδα του Υγειονομικού, ένας τίτλος που έκριναν οι ομάδες στο περσινό πρωτάθλημα.
Τα δεκάλεπτα: 20-21, 33-40, 48-51, 64-74

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης): Κουγιουμουτζής 12 (2), Παλαφούτης Ι., Βασιλάκης 14 (2), καθαράκης 10, Τσάβαλος 12 (2), Πλεμμένος, 16 (1), Παλαφούτης, Χριστουλάκης.

HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Κυριακόπουλος, Καλαϊτζάκης 15 (2), Βασιλείου 8 (1), Θερμιώτης 13, Μπονατάκης 12 (1), Γκογκίτσας 22 (4), Jovanovic, Πηγουνάκης 4




3οι οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες, 62-51 τον Δήμο Λάμπης «Εκμέκ»


Στον μικρό τελικό, οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες κατέκτησαν την 3η θέση, αφού κατάφεραν με την καλή άμυνα του Μάρκου Αντουράκη πάνω στον Μπάμπη Παπαδάκη, την εκτελεστική δεινότητα του Κατσαντώνη και το κυριαρχικό παιχνίδι του Ιερωνυμάκη κάτω από τα καλάθια, να κερδίσουν τη μεγάλη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Δήμου Λάμπης απέδειξε με τον αγωνιστικό της πάθος όλη τη χρονιά ότι δίκαια μπήκε στις 4 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος! Τα δεκάλεπτα: 10-7, 29-23, 52-36, 62-51

ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αντωνογιαννακης –Ρωμανιουδάκης): Καπαρός 8 (1), Πιοτογιαννάκης 3, Αντωνογιαννάκης, Αντουράκης 10 (2), Κιαγιαδάκης 6, κατσαντώνης 20 (1), Ιερωνυμάκης 12.

ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» (Θεοδοσουλάκης): Τζανακάκης, Μαυρομιχελάκης, Κανακάκης 9, Παπαδάκης 7, Απανωμεριτάκης 2, Αποστολάκης, Παπαδημητρίου 22 (1), Παπαδογιαννάκης 2, Βασιλάκης, Θεοδοσουλάκης 9




Τα υπόλοιπα ματς του Σαββατοκύριακου

ΘΕΣΕΙΣ 7-8
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.- ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 74-73
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Δαμανάκης): Μιχαλάκης 21 (2), Κακλαμάνος 23 (1), Λαμπαθάκης, Τσαγκαράκης 19 (1), Σταυρουλάκης 11

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 41 (6), Αντωνογιαννάκης, Λαμπρινός, Μελαδάκης Μ. 6, Σφακιανάκης 1, Μελαδάκης Σ. 2, παρασκάκης 14, Σιβαρόπουλος 9 (1).
ΘΕΣΕΙΣ 9-10
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ / ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 71 – 52

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ.ΥΠΛΛΗΛΟΙ(Σουμπασάκης):Φεσσάς 5(1),Κανακάκης 17,Ανυφαντάκης 9(1)
Πατέρας 24,Δουλγεράκης 8,Καλογεράκης 8

SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Λίτινας):Θυμιατζής 1,Γιαννακάκης,Θεοδοσόπουλος 15(5)
Κανελλόπουλος 10,Αραμπατζόγλου 22(1),Σακελλαρίδης,Συριανόγλου,Δρουδάκης, Συριανόγλου 4(1)



ΘΕΣΕΙΣ 5-6 
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 54 - 83

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Σαββοργινάκης Β.)Σαββοργιννάκης Μ.21(7),Παπαδομιχελάκης 9
Πετρακάκης 3,Σαββοργιννάκης Β.8,Μπαραδάκης 6,Mαθιουδάκης 7(1)

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης):Βιολάκης 13,Κιτανόφσκι 31(6),Παπαδάκης 14(3),Καλοκύρης
Φραγκιουδάκης,Κωσταντινίδης,Κανλής 25
ΘΕΣΕΙΣ 15-16

Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 47 – 59

Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ(Στεφανάτος):Στεφανάτος 8,Χαροκόπος 9(1),Αμανατίδης 2,Γιακουμάκης 6, Αδράμης 16(1),Φραγκιουδάκης 6

ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ(Φοβάκης):Φρουζάκης 3(1),Σταγκουράκης 18(1),Καπετανάκης 25(3)
Φοβάκης 2,Γιανναράκης 8,Λαμπιθιανάκη 3
ΘΕΣΕΙΣ 11-12

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL – ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 20 – 0 α. 






ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ ΕΣΤΙΑΣΗΣ
2. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
3. ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
4. ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
5. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
6. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
7. ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α
8. ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
9. ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ / ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
10. SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
11. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
12. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
13. Α’ ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
14. COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
15. ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
16. Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
17. ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩN

Ημιτελικοί 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Με δύο συναρπαστικούς ημιτελικούς, στο 15ο Εργασιακό  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου, προέκυψαν τα ζευγάρια που θα αγωνιστούν στο μεγάλο τελικό.
-Σε ένα από τα πιο όμορφα παιχνίδια της φετινής χρονιάς, Επιχειρηματίες και Ελεύθεροι Επαγγελματίες «κονταροχτυπήθηκαν» σε ένα ματς γεμάτο συγκινήσεις, ποιοτικό μπάσκετ και εξαιρετική συμπεριφορά. Οι Επιχειρηματίες κατάφεραν με το ποιοτικό ρόστερ τους να πάρουν την πρόκριση στο μεγάλο τελικό, αφού είχαν τις απαντήσεις στα κρίσιμα σημεία του αγώνα και με αποφασιστικά καλάθια θα διεκδικήσουν το βαρύτιμο τρόπαιο. Από την άλλη πλευρά, οι «λαβωμένοι» Ελεύθεροι Επαγγελματίες προσπάθησαν χωρίς τον μεγάλο απόντα, Χρήστο Ρωμανιουδάκη, και πήγαν να κάνουν τη «ζημιά» στο τέλος, χωρίς όμως τις απαιτούμενες ανάσες και το καθαρό μυαλό που απαιτούνταν.

-Στον άλλο ημιτελικό, η αποκάλυψη του φετινού πρωταθλήματος, η ομάδα του Δήμου Λάμπης «Εκμεκ» προσπάθησε να κάνει το απόλυτο «μπαμ» και να περάσει στο τελικό. Η …τρελοπαρέα από το Σπήλι μπήκε με ενθουσιασμό στο παιχνίδι, αλλά ο φρενήρης ρυθμός που επέβαλλε η ομάδα του Γιώργου Ξενίδη, σε συνδυασμό με τον έλεγχο των ριμπάουντ, έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος. Η κερκίδα πάντως των φίλων της ομάδας του Δήμου Λάμπης έκλεψε την παράσταση και ιπποτικά χειροκρότησε και τις δύο ομάδες που παρέδωσαν μαθήματα συμπεριφοράς στο παρκέ.
-Στο μικρό τελικό της 28ης Μαρτίου θα αναμετρηθούν οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες με το Δήμο Λάμπης «Εκμεκ», ενώ το ζευγάρι του μεγάλου τελικού είναι Επιχειρηματίες – Haagen Dasz. Όλα τα παιχνίδια θα φιλοξενηθούν στο Πανεπιστημιακό Κλειστό Γυμναστήριο του Γάλλου.
Τα νερά που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι μια χορηγία της εταιρίας ZARO'S.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΘΕΣΕΙΣ 13-16



Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 65 – 52
Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Δαμιανός): Δαμνιανός, Πατηταράς 6, Καλυβιανάκη 3(1), Παλτατσίδης 4, Σταυράκης, Νικολιδάκης 17(1), Τσέκης 16, Τασιούλης 12, Ασπρούλης 7, Μυρσιλής
Β΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Στεφανάτος): Βλάσσης, Χαροκοπος, Αμανατίδης 2, Στεφανάτος 7(1), Καρουζάκης, Γιακουμάκης 12, Τρικοίλης, Παλλάσης, Καραζούπης 22(6), Φραγκιαδάκης

ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – COURIER/EΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 47 – 55
ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ(Φοβάκης)
: Φοβάκης 4, Ηλιάκης 17, Σταγκουράκης 15, Καπετανάκης 11(3), Γιανναράκης, Τρύφων, Γιακουμάκης, Φρουζάκης
COURIER/EΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Παπαδάκης): Γεωρβασάκης 16, Λεμπιδάκης 5,
Παπαδάκης 7(1), Πετρόγιαννης 18(2), Παπαγιαννάκης 9(1)


ΘΕΣΕΙΣ 9-12


ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL – KΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 63– 69
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL(Τρανταλίδης)
: Παπαδογιαννάκης 8, Τζενεβράκης 17(2), Βιδιαδάκης 4, Ριτσάτος 5(1), Τρανταλίδης 2, Παρτάλιος, Μαυρίδης 2, Σταυρουλάκης, Τζαγκαράκης 7, Μελισουργάκης 15(1), Χαιρέτης 2.
KΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Κανακάκης): Κανακάκης, Μπακογιάννης, Γκάτσιας 15(2), Ανυφαντάκης 11(3), Πατέρας 23(1), Δουλγεράκης 14,Φεσσάς 3(1), Χατζηδάκης 2, Καλογεράκης 1


ΘΕΣΕΙΣ 5-8


ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ /ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ 57 – 53
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ /ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης Β.)
:Σαββοργινάκης Μ.6, Παπαδομιχελάκης, Τζιμπραγός 6, Πετρακάκης 3(1), Μαθιουδάκης 9, Παπαδάκης Θ.25, Παπαδογιάννης 8, Σαββοργινάκης, Μπαραδάκης.
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ(Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 11(2), Βεργανελάκης, Αντωνογιαννάκης, Μελαδάκης 4, Σφακιανάκης 4, Μελαδάκης, Σιβαρόπουλος 10(1), Βασιλάκης, Κούδας 24, Σκούφογλου

FINAL FOUR


ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 66 – 59
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης):
Κουγιουμουτζής, Παλαφούτης Ι, Καθαράκης 5, Βασιλάκης Ε.21(3), Τσάβαλος 18(2), Σταράκης, Λαμπρίδης 3(1), Πλεμμένος 6, Παλαφούτης Εμμ.11(3), Χριστουλάκης, Λυρής 2
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αντωνογιαννάκης): Καπαρός 9, Πιοτογιαννάκης, Χατζηδάκης, Αντωνογιαννάκης, Αντουράκης 23(3), Κιαγιαδάκης 7, Κατσαντώνης 13, Ιερωνυμάκης 7

HAAGEN DAZS / ΥΠΑΛΛ.ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ’’ΕΚΜΕΚ’’ 87 – 62 
HAAGEN DAZS / ΥΠΑΛΛ.ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Πίτερης, Ξενίδης, Βενιανάκης 6, Μαμαλάκης 9, Καλαιτζάκης Μ.25(5), Κυριακόπουλος 2, Θερμιώτης 4, Μπονατάκης 3,Μακρυδάκης 2, Γκογκίτσας 28(4), Jovanovic 5, Πηγουνάκης 3(1)
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ’’ΕΚΜΕΚ’’(Θεοδωσουλάκης):Τζανακάκης 2,Μαυρομιχελάκης 1,Κανακάκης Δ.7, Παπαδάκης Χ.20, Απανωμεριτάκης, Αποστολάκης, Παπαδημητρίου 17(1), Παπαδογιαννάκης 7, Χλιαουτάκης, Βασιλάκης, Ζ.Θεοδοσουλάκης 8.


Το Σάββατο 20 Μαρτίου τα αναβληθέντα ματς
-Ορίστηκαν από την επιτροπή διεξαγωγής πρωταθλήματος τα δύο παιχνίδια που δε διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο λόγω αδυναμίας εύρεσης διαιτητών από τον αρμόδιο Σύνδεσμο. Παράλληλα, την ίδια μέρα θα διεξαχθεί και ο αγώνας κατάταξής COURIER/ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – Α’ ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ – ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 67 – 51
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ(Καλοκύρης): Βιολάκης 6, Παπαδάκης Ν. 6(1),
Κιτανόφσκι 23(4), Καλοκύρης, Φραγκιουδάκης 2, Γεωργόπουλος 10, Πανταγιας
Καμπούρης 2, Κωσταντινίδης, Κανλής 18(2)
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α(Δαμανάκης): Πετράκης 3(1), Μιχαλάκης 15(1), Κακλαμάνος 13
Τσαγκαράκης 4, Σταυρουλάκης 3, Παπαδάκης Ζ.13(1),

SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – IΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 20 – 0 α.α.


ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ: Α’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 56 – 37
Α’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Δαμιανός): Παλτατσίδης 2, Δαμιανός, Μυσιρλής
Πατηταράς 9(1), Καλυβιανάκη 2, Σταυράκης 4, Νικολιδάκης 23(5), Τσέκης 14,
Τασιούλης 2, Ασπρούλης.
COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Παπαδάκης): Γεωρβασάκης 12, Παπαγιαννάκης 2, Παπαδάκης 7, Παπαγιαννάκης 10, Βροντάκης 6
 


Έτσι, το πρόγραμμα του Σαββάτου έχει ως εξής:


ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ  16.15


ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ-ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.

ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ  18.00

ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ



ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ  19.30

Α' ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ -COURIER / ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ


-Το Ρέθυμνο TV μεταδίδει τους ημιτελικούς
Τους ημιτελικους ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και
HAAGEN DAZS / ΥΠΑΛΛ.ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ’’ΕΚΜΕΚ’’
 θα μεταδόσει την κυριακή 21 Μαρτίου το ΡΕΘΥΜΝΟ TV (συχνότητα 40 UHF). Το πρώτο ματς θα μεταδοσθεί στις 15.00 και το επόμενο στις 16.30. Το ΡΕΘΥΜΝΟ TV έχει αναλάβει επίσης και την κάλυψη των τελικών.

8η & 9η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Με την ολοκλήρωση των παιχνιδιών στον Α’ Όμιλο, η  τελική φάση του πρωταθλήματος ξεκινά αυτό το Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Πανεπιστημιακό γυμναστήριο του Γάλλου. Πτυχιούχοι Φ.Α., Ελεύθεροι Επαγγελματίες, Υπουργείο Εσωτερικών και υγειονομικό/ Ελ. Επαγγελματίες είναι οι τέσσερεις ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο από τον όμιλο αυτό, ενώ οι Sony Center/Ν. Επαγγελματίες, Πανεπιστήμιο/Grecotel, Ιδ. Υπαλληλοι και Β’ βάθμια Εκπαίδευση θα αγωνιστούν στα παιχνίδια κατάταξης. Μετά από την αποχώρηση των Διευθυντών καταστημάτων, τη θέση τους πήραν οι Courier/ Ελ. Επαγγελματίες και θα αγωνιστούν κόντρα στους Ιδιωτικούς Υπαλλήλους.

Το απόγευμα του Σαββάτου θα διεξαχθούν τα παιχνίδια  που θα οδηγήσουν σε αγώνες κατάταξης των θέσεων 9-15, ενώ οι τέσσερεις πρώτες ομάδες από τους δύο ομίλους ξεκινούν τους αγώνες τους το απόγευμα της Κυριακής. Υπενθυμίζεται ότι τα παιχνίδια είναι μονά, με τους νικητές να παίρνουν την πρόκριση για το final four και τους ηττημένους να δίνουν αγώνες για τις θέσεις 5-8. Το 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης διοργανώνεται από τον ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου. Χορηγός των νερών που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι η εταιρία ZARO'S.
      
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των  δύο τελευταίων αγώνων του Α’ ομίλου:

Α’ΟΜΙΛΟΣ 

8H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  


Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 31 - 50
Β'ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Κατσέας): Στεφανάτος7(1), Χαροκόπος10(2), Βλάσσης, Χατζηνικολάου, Καρουζάκης, Γιακουμάκης 3(1), Μαρκαντώνης, Αδράμης 2, Πολυζώης 2, Παλλάσης, Καραζούπης 2, Φραγιαδάκης 5
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 4,Ηλιάκης 3, Αντωμογιαννάκης 4, Μελαδάκης 2, Σφακιανάκης 4, Μελαδάκης 15 (1), Παρασκάκης 8, Βεργανελάκης 8(1), Κωσταντίνος,Κούδας 2, Σιβαρόπουλος

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 44 – 48
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης): Μπαμπινιώτης 3 (1), Μίχας 10(1), Περπιράκης 6, Ξενάκης 3, Σερλής 5, Ηλιάκης 4, Μαρινάκης 2, Σαουνάτσος 11(3)
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Βιολάκης 4,Δαμανάκης 10(1), Κωσταντινίδης, Κουρκουλός, Κιτανόφσκι 13, Κανλής 18, Καλοκύρης, Φραγκιουδάκης, Πανταγιας 2,Παπαδομιχελάκης, Καμπούρης, Γεωργόπουλος 1

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 64 - 50
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αντωνογιαννάκης): Καπαρός 7(1), Πιοτογιαννάκης 2, Χατζηδάκης, Ρωμανιουδάκης 21(4), Αντουράκης 9(1), Κιαγιαδάκης 12, Κατσαντώνης 5, Ιερωνυμάκης 8
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL (Τρανταλίδης): Παπαδογιαννάκης, Βιδιαδάκης 4(1), Τζενεβράκης 13(1), Ριτσάτος, Τρανταλίδης 4, Παρτάλιος 9(1), Μαυρίδης, Σταυρουλάκης 4,Κατριτζιδάκης, Τζαγκαράκης 4, Μελισσουργάκης 10, Χαιρέτης 2

SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ- COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 60 – 37
SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Λίτινας): Θυμιατζής 7, Γιαννακάκης 1, Βότζης 7, Θεοδοσόπουλος 9(3), Τσίχλης, Κανελλόπουλος 6, Μαραβελάκης 8, Αραμπατζόγλου 12(1), Σακελλαρίδης, Συριανόγλου, Δρουδάκης 8, Αραμπατζόγλου 2
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Παπαδάκης): Παπαδάκης 4, Πετρόγιαννης 16(2), Παπαγιανάκης 8, Βροντάκης 2, Γεωρβασάκης 2, Οικονομάκης 5(1)


ΡΕΠΟ: ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.



9H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ -ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 47 - 56
Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Αμανατίδης): Στεφανάτος 5, Χαροκόπος 6, Αμανατίδης 2, Τρικοίλης, Γιακουμάκης 17(2), Αδράμης 1, Πολυζώης, Καραζούπης 12(3), Φραγκιαδάκης 4
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης): Μίχας 18(1), Μπαμπινιώτης 7, Ξενάκης 6, Ηλιάκης 1, Μαρινάκης, Σαουνάτσος 6(2), Περπιράκης 18

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 65-79
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 38(6), Βεργανελάκης 4, Αντωνογιαννάκης, Σφακιανάκης, Μελαδάκης, Παρασκάκης, Βασιλάκης, Κούδας 23, Σιβαρόπουλος
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Δαμανάκης): Μιχαλάκης17(1), Κακλαμάνος22, Λαμπαθάκης, Πετράκης, Τζαγκαράκης12, Σταυρουλάκης 5, Κυριακάκης, Παπαδάκης 23(1)

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL - COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 59 - 31
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL(Τρανταλίδης): Παπαδογιαννάκης 15, Βιδιαδάκης 6, Τζενεβράκης15(2), Ριτσάτος, Τρανταλίδης 8(1), Παρτάλιος 5, Μαυρίδης2, Σταυρουλάκης, Κατριτζιδάκης, Τζαγκαράκης, Μελισσουργάκης, Χαιρέτης 8
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Παπαδάκης): Παπαδάκης 2, Γεωρβασάκης 4, Νικολουδάκης 3(1), Παπαγιαννάκης 2, Λεμπιδάκης 9(1), Βροντάκης 11

SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ -ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 54 - 51
SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Λίτινας): Θυμιατζής, Γιαννακάκης, Βότζης, Θεοδοσόπουλος 6(1), Τσίχλης, Κανελλόπουλος 12, Μαραβελάκης 13(1), Αραμπατζόγλου 11(2), Σακελλαρίδης, Αραμπατζόγλου, Δρουδάκης 10, Συριανόγλου 2
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Δαμανάκης 5(1), Παπαδομιχελάκης, Κιτανόφσκι 19(3), Κουρκουλός, Φραγκιουδάκης, Γεωργόπουλος 4(1), Καλοκύρης, Πανταγιάς, Καμπούρης, Κωσταντινίδης 2, Κανλής 21(2)

ΡΕΠΟ: ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  

ΤΕΛΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

                                      
1 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 7-1 578 419 15
2 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 7-1 553 378 15
3 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 5-3 488 399 13
4 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 5-3 423 421 13
--- -------------------------------------------------------------

5 SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4-4 438 399 12
6 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 4-4 434 415 12
7 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 3-5 436 418 11
8 Β' ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-7 280 480 9
9 COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ* 0-8 241 459 7

*Οι COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ έχουν έναν μηδενισμό

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ

1 ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 6-1 525 350 13
2 HAAGEN DAS-ΥΠ.ΚΑΦΕ/ΕΣΤΙΑΣΗΣ 6-1 482 421 13
3 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 4-3 471 489 11
4 ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ <<ΕΚΜΕΚ>> 4-3 399 436 11
--------------------------------------------------------------------------------

5 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ  ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 4-3 501 388 11
6 ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 3-4 430 449 10
7 Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-6 340 407 8
8 ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-7 291 603 7

Το πρόγραμμα  του Σαββατοκύριακου
ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ      14.30     SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ      16.15     Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ     ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ      18.00     ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL     Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ      19.30     ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ     COURIER/ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ*
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ      14.30     ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ      16.15     ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ     18.00     ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ  Φ.Α.     ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ      19.30     ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ     HAAGEN DAZS – ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ


*Η ομάδα COURIER/ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ* πήρε τη θέση των Διευθυντών Καταστημάτων μετά τη απόφαση των τελευταίων να μη συμμετάσχουν στη τελική φάση του πρωταθλήματος

7η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο η α’ φάση του Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης

Στο τέλος της φτάνει η πρώτη φάση του 15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου

Η ανάλυση του Γιώργου ΚανακάκηΟ "γκουρού" της στατιστικής του πρωταθλήματος και αγνός λάτρης του θεσμού, Γιώργος Κανακάκης, ανέλυσε τα σενάρια πρόκρισης του Α’ ομίλου: « Στον Α’ όμιλο, Οι Πτυχιούχοι και οι Ελεύθεροι θα κανουν το ρεπό τους στις δύο τελευταίες αγωνιστικές, επομένως δύσκολα θα αλλάξει η βαθμολογική θέση που έχουν τώρα. Από κει και πέρα, το Υπουργείο Εσωτερικών αν πάρει τα δύο ματς που απομένουν μένει τρίτο. Η ομάδα του Υγειονομικού έχει πλεονέκτημα για την τέταρτη θέση, αφού θέλει μία νίκη στους αγώνες με Δευτεροβάθμια και Πτυχιούχους Φ.Α. για να περάσει στο final-8. H ομάδα του Πανεπιστημίου, ακόμα και εάν ισοβαθμήσει με το Υγειονομικό, έχει χάσει στο μεταξύ του παιχνίδι, επομένως θα συνεχίσει για τους αγώνες κατάταξης. Σε περίπτωση πάντως νίκης του Πανεπιστημίου στα δύο επόμενα παιχνίδια, ήττας του Υπουργείου Εσωτερικών από τους Sony Center/Νέους Επαγγελματίες και μια νίκης του Υγειονομικού στα δύο ματς, υπάρχει τριπλή ισοβαθμία και τότε θα βγουν τα …κομπιουτεράκια».
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ΟΜΙΛΟΣ
COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 30 – 81
COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Παπαδάκης) :Οικονομακης5(1),Παπαγιαννάκης2Παπαδάκης,Λεμπιδάκης3(1)Βροντάκης8,Γεωρβασάκης12
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης) Μπαμπινιώτης,Περπίρακης 32,Ξενάκης 28(2)Ηλιάκης 2,Μαρινάκης 2,Σαουνάτσος,Μίχας 16
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL - SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 43-54ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL (Τρανταλίδης):Βιδιαδάκης 2, ,Τζενεβράκης 11(1),
Ριτσάτος.Τρανταλίδης,Παρτάλιος 12(2),Παπαδογιαννάκης,Κατριτζιδάκης,Τζαγκαράκης 8
Μελλισουργάκης 10,Χερέτης
SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Λίτινας): Κανελλόπουλος 14
Μαραβελάκης 3,αραμπατζόγλου 8(2),Σακελλαρίδης,Συριανόγλου 9(1),Δρουδάκης 10,Αραμπατζόγλου,Τσιχλης
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ – ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ 68-51
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ(Καλοκύρης):Δαμανάκης 3(1),Παπαδάκης 2,Κιντανόφσκι 27(4)
Κουρκουλός,Φραγκιουδάκης,Γεωργόπουλος 2,Πανταγίας,Καμπούρης,Κωσταντινίδης 1,Κανλής 33(5)
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ (Σιβαρόπουλος):Λαδάκης 21(4),ΣιβαρόπουλοςΤσαρμπόπουλος,3π(1)
Μελαδάκης 2,Σφακιανάκης 6,Μελαδακης 2,Παρασκάκης 6(1),Λαμπρινός,Αντωνογιαννάκης 2,
Κούδας 9,Σκούφογλου.
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 59 – 55
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α (Δαμανάκης):Πετράκης,Μιχαλάκης 4,Κακλαμάνος 12 (1),Λαμπαθάκης,Ανυφαντάκης,
Τσαγκαράκης Ν.18 (1),Σταυρουλάκης,Κυριακάκης 4,Παπαδάκης 21(!)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Αντωνογιαννάκης) Καπαρός6(1),Πιοτογιαννάκης,Χατζηδάκης,Αντωνογιαννάκης,
Ρωμανιουδάκης 14(1),Κιαγιαδάκης 20 (2),Κατσαντώνης 9 (1),Ιερωνυμάκης 6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ
1 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 6 1 499 354 13
2 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 6 1 489 328 13
3 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 4 2 389 301 10
4 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4 2 308 311 10
5 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 3 3 335 320 9
6 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2 4 336 323 8
7 SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2 4 324 311 8
8 Β'ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1 5 202 374 7
9 COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0 6 173 340 5
 
 
Β’ΟΜΙΛΟΣ
Α’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 53 – 75Α’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Νικολιδάκης):Δαμιανός 11 (1),Παλτατσίδης 2,Καλιβιανάκη 6 (1),
Ασπρούλης,Σταυράκης 3(1),Νικολιδάκης 21 (5),Τασιούλης 3,Πατηταράς 7,Μυρσιλής
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Κανακάκης):Μπακογιάννης 11,Κανακάκης 3(1),Γκάτσιας 15(1)
Πατέρας 14,Καλογεράκης 8(1),Ζουμπεράκης 24

ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ’’EΚΜΕΚ’’ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 59 - 63
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ’’ΕΚΜΕΚ’’(Θεοδωσουλακης): Τζανακακης, Μαυρομιχελάκης, Κανακάκης 2, Παπαδάκης 26(3)
Απανωμεριτάκης,Αποστολάκης,Παπαδημητρίου 20,Παπαδογιαννάκης 5 ,Χλιουτάκης,Βασιλάκης,Θεοδωσουλάκης 6
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης): Σαββοργινάκης Μ.18(3),Παπαδομιχελάκης, Τζιμπραγός 6(1), Πετρακάκης 3(1), Μαθιουδάκης 4,Παπαδάκης 20(1), Παπαδογιάννης,Σαββοργινάκης Β.3(1)
Μπαραδάκης 9
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 94 – 46
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ(Χριστουλάκης):Παλαφούτης Ι.10,Φιτσανάκης,Τζάβαλος 21(2),Σταράκης 4,Καθαράκης 12(2)
Πλεμμένος 16(2),Παλαφούτης Εμμ.21(3)Λυρής 10
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φοβάκης):Ηλιάκης,Σταγκουράκης 19,Καπετανάκης 19(3)
Φοβάκης 8,Φρουζάκης,Γιακουμάκης

HAAGEN DAZS/ΥΠΑΛ.ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ – ΔΙΕΥΘ.ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 80 – 66HAAGEN DAZS/ΥΠΑΛ.ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης):Πίτερης 7(1),Ξενίδης,Βενιανάκης 8Μαμαλάκης 8,
Βασιλείου,Θερμιώτης 27,Μπονατάκης 6,Μακριδάκης,Γκοτκίτσας 15(3),Πηγουνάκης 3(1),Jovanovic 6
ΔΙΕΥΘYΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ (Σταματογιαννάκης):Δούβρος,Αγγελάκης 13,Κουνδουράκης 20(3),
Φωτάκης 4,Σιβαρόπουλος,Βουγιουκαλάκης Μ.5,Φραγκάκος 5,Παπαδάκης Μ.19(1)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ
1 ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 6-1 525 350 13
2 HAAGEN DAS-ΥΠ.ΚΑΦΕ/ΕΣΤΙΑΣΗΣ 6-1 482 421 13
3 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 4-3 471 489 11
4 ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ <<ΕΚΜΕΚ>> 4-3 399 436 11
5 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 4-3 501 388 11
6 ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 3-4 430 449 10
7 Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΑΙΔΕΥΣΗ 1-6 340 407 8
8 ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-7 291 603 7
Tο Final-8 θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 6-7 Μαρτίου, το Final-4 με τους Αγώνες κατάταξης το Σαββατοκύριακο 13-14 Μαρτίου και οι τελικοί αγώνες για τον τίτλο και την κατάταξη στις 27 και 28 του ίδιου μήνα. Όλα τα ματς θα διεξαχθούν στον Πανεπιστημιακό Κλειστό Γυμναστήριο του Γάλλου.
Η 8η και η 9η αγωνιστική του A ομίλου έχει πλέον ως εξής:

8H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 14.30 Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ-ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 16.15
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 18.00
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 19:30
SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΡΕΠΟ: ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.

9H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 14.30
Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ-ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 16.15
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 18.00
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL-COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 19.30
SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
ΡΕΠΟ: ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

6η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Μάχες για την πρόκριση στο final-8 του Εργασιακού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης!
-      Στην τελική ευθεία έχει μπει το 15ο εργασιακό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου. Την ερχόμενη εβδομάδα ολοκληρώνονται οι αγώνες του Β’ ομίλου, ενώ ο Α’ όμιλος βρίσκεται δύο στροφές πριν από το τέλος της Α’ φάσης.
      Στα αποτελέσματα της αγωνιστικής οι Ελεύθεροι  Επαγγελματίες δείχνουν ότι δύσκολα  θα χάσουν την πρωτιά, ενώ αντίθετα μάχη θα γίνει για την 3η και 4η προνομιούχο θέση που δίνει πρόκριση στο final-8.
      Στο Β’ όμιλο, οι Επιχειρηματίες δεν είχαν αντίπαλο στο ντέρμπι κόντρα στο Δήμο Λάμπης «Εκμεκ» ενώ και η ομάδα  του Haagen  Dazs “κλείδωσε” ουσιαστικά την πρόκριση στην επόμενη φάση με τη νίκη της. Από κει και μετά, 3 ομάδες θα παλέψουν για μία θέση που οδηγεί στο final-8 με ματς «φωτιά» όπως τα Haagen  Dazs – Διευθυντές καταστημάτων, Α’βάθμια Εκπαίδευση - Κατασκευαστές/ Ιδ. Υπάλληλοι - και Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι – Δήμος Λάμπης «Εκμέκ».

      Χορηγός των  νερών που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία  είναι η εταιρία ZARO'S. Αναλυτικά  τα αποτελέσματα:
     
     
     
Α’ΟΜΙΛΟΣ
     
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – SONY CENTER/ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 67 - 43
            ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Αντωνογιαννακης):  Πιοτογιαννακης 10,Χατζηδακης Μ 2,Αντουρακης 16 (3),Αντωνογιαννακης,Κιαγιαδακης 14,Κατσαντωνης 9,Ιερωνυμακης 16
      SONY CENTER/ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Λιτινας):       Θυμιατζης 2,Γιαννακακης 2,Βοτζης 4,Θεοδοσοπουλος 2,τσιχλης,Κανελλοπουλος 16 (1),Μαραβελακης 1π,Αραμπατζογλου 4
      Σακελλαριδης 4π,Συριανογλου 4 (1),Δρουδακης 4
     
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 48 - 51
     
      ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβακης):
      Μπαμπινιωτης 8,Περπιρακης 11,Ξενακης 6 (2),Ηλιακης Στ.8,Μαρινακης,Σαουνατσος 15
      ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL (Τρανταλιδης):
      Βιδιαδακης 5 (1),Τζενεβρακης 9,Ριτσατος,Τρανταλιδης,Παρταλιος,Μαυριδης 3(1),Παπαδογιαννακης 5 (1),Σταυρουλακης Α.18 (2)
      Τζαγκαρακης Στ.5,Μελισσουργακης Εμ.Χαιρετης Γ.6
       

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 52 - 40
     
      ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Σιβαροπουλος):
      Ηλιακης 1,Σιβαροπουλος 6 (1),Σφακιανακης 4,Μελαδακης Σπ.9 (1),Παρασχακης 10,Μελαδακης Μ.2,   Βεργανελακης 5 (1),Κουδας 10,Σκουφογλου 5
      COURIER/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Παπαδακης):
      Γεωρβασακης 6,Πετρογιαννης 4,Παπαγιαννακης 16 (4),Παπαδακης 2,Βροντακης 9,Οικονομακης 3 (1)       

 
  ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. - Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 100 -45       
      ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α(Προβιας): Κακλαμανος 30 (1), Πετρακης 6,2),Λαμπαθακης,Ανυφαντακης,Σταυρουλακης 4,Τζαγκαρακης 16 (1)
      Παπαδακης 44 ,Κυριακακης
      Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ(Χαροκοπος): Βλασσσης 8,Χαροκοπος 2,Αμανατιδης 2,Μαρκαντωνης 3,Αβραμης,Καραζουπης 26 (8),Φραγκιαδακης 4
     
      Ρεπό: ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ       
       


  B’ΟΜΙΛΟΣ
           

  ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ 83 -38
      ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ(Χριστουλακης):       Παλαφουτης 5 (1),Βασιλακης 36 (3),Φιτσανακης,Τζαβαλος 20 (3),Λαμπριδης 5 (1),Πλεμμενος 8 (1)
      Χριστουλακης 2,Καθαρακης 7
      ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ(Θεοδωσουλακης):   Τζανακακης,Μαυρομιχελακης,Κανακακης Δ.8,Παπαδακης 19 (1),Απανωμεριτακης,Αποστολακης,  Παπαδημητριου 8 (1),Παπαδογιαννακης 2,Χλιαουτακης,Βασιλακης,Θεοδωσουλακης 1
            

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 52-49
     
      ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Σαβοργιννακης):
      Σαββοργινακης 8 (2),Παπαδομιχελακης,Τζιμπραγος 10,Πετρακακης Εμ.,Μαθιουδακης 2,Παπαδακης Θ,8 (1)  Παπαδογιαννης 7,Σαββρογινακης Β,Σταματακης,Μπαραδακης Β 17
      ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Κανακακης):
      Ανυφαντακης,Κανακακης 1,Μπακογιαννης 2,Γκατσιας 15 (2),Φεσσας 4,Πατερας 11 (1)
      ,Δουλγερακης 4,Χατζηδακης,Ζουμπερακης 13
             

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - HAAGEN DAZS – ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 46 -66
            ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φοβακης):
      Σταγκουρακης 10,Ηλιακης 2,Καπετανακης 22 (4),Φοβακης 4,Γιαναρακης 2,Λαμπιθιανακη,Γιακουμακης 4,Θρουζακης 2
      HAAGEN DAZS – ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενιδης):
      Ξενιδης 9 (1),Μαμαλακης 10,Θερμιωτης 23 (1),Μακρυδακης,Πιτερης 14 (2),Πηγουνακης 10
        

 ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ - Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 56 - 53
             ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ(Σταματογιαννακης):
      Δουβρος,Αγγελακης 17,Κουνδουρακης 11 (1),Φωτακης 4,Σκουφογλου Γ.Σιβαροπουλος,Σπανοπουλος,  Παντελακης 6,Βουγιουκαλακης Μ.Φραγκακος,
      Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
      Παλτατσιδης 4,Δαμιανος 9,Μυρσιλης 6,Καλυβιανακη 1,Νικολιδακης 9 (2),Τσεκης 18,Τασιουλης 6 (1)
             Α’ ΟΜΙΛΟΣ
     
      ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ν Η ΥΠΕΡ ΚΑΤΆ ΒΑΘΜΟI  
      1 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 6-0 434 269 12
      2 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 5-1 440 299 11
      3 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4-1 257 243 9
      4 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 3-2 292 266 8
      5 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 3-2 321 250 8
      6 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-4 255 293 6
      7 SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-4 270 268 6
      8 Β'ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-5 202 374 6
      9 COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-5 143 259 4*
      *ΟΙ COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ
            Β’ ΟΜΙΛΟΣ

            ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ν ΗΤΤΕΣ ΥΠΕΡ ΚΑΤΆ ΒΑΘΜΟΙ
      1 ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 5-1 431 304 11
      2 HAAGEN DAZS-ΥΠ.ΚΑΦΕ/ΕΣΤΙΑΣΗΣ 5-1 402 355 11
      3 ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ<<ΕΚΜΕΚ>> 4-2 340 373 10
      4 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 3-3 408 330 9
      5 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 3-3 426 335 9
      6 ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 3-3 364 369 9
      7 Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-5 287 332 7
      8 ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-6 245 509 6
     
     
     Η επόμενη  αγωνιστική (7η)

      
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ     ΟΜΑΔΑ     ΟΜΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ  20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 14:30     ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ     ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ  20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 16.15     Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ     ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ  20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 18.00     SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
ΣΑΒΒΑΤΟ  20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 19:30     COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 10.30     ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ  Φ.Α.     ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 12.15     HAAGEN DAZS – ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ     ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ  ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 14.00     ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»     ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 15.45

Ρεπό: Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
    ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ     ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ

-      Συγχωνεύονται σε ένα Σαββατοκύριακο οι τελευταίες δύο αγωνιστικές του Α’ Ομίλου

      Μετά από  έκτακτη συνεδρίαση της Οργανωτικής  Επιτροπής του Πρωταθλήματος, αποφασίστηκε η συγχώνευση της 8ης και της 9ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου σε ένα Σαββατοκύριακο. Η απόφαση αυτή πάρθηκε λόγω της αδυναμίας του πανεπιστημίου να φιλοξενήσει αγώνες το Σαββατοκύριακο  20-21 Μαρτίου, εξαιτίας της έκτακτης απουσίας των μελών της γραμματείας σε αγωνιστικές υποχρεώσεις στο εξωτερικό. Με τον τρόπο αυτό επιτυγχάνεται επίσης η ολοκλήρωση του πρωταθλήματος πριν το Πάσχα,  μιας και το Final-8 θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 6-7 Μαρτίου, το Final-4 με τους Αγώνες κατάταξης το Σαββατοκύριακο 13-14 Μαρτίου και οι τελικοί αγώνες για τον τίτλο και την κατάταξη στις 27 και 28 του ίδιου μήνα. Όλα τα ματς θα διεξαχθούν στον Πανεπιστημιακό Κλειστό Γυμναστήριο του Γάλλου

      Η 8η και η 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου έχει πλέον ως εξής:

8H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ           
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ     ΟΜΑΔΑ     ΟΜΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 14:30     Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ     ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 16.15     ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ     ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 18.00     ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
ΣΑΒΒΑΤΟ  27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 19:30     SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
      ΡΕΠΟ: ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.     
9H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ           
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ     ΟΜΑΔΑ     ΟΜΑΔΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 10:30     Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ     ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 12.15     SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 14.00     ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ     ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ  Φ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ  28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 15:45     ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL     COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
      ΡΕΠΟ: ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ   

5η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

5/2/10

Μετά από το κυνήγι του θησαυρού στο Ρέθυμνο, οι ομάδες επιστρέφουν σε δράση για την τέλεση της 6ης αγωνιστικής του ου 15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου.
Χορηγός των νερών που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι η εταιρία ZAROS.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 14:30 
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 16.15
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 18.00
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 19:30 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 10.30 
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.-Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 12.15
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ-HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 7  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,-14.00 
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 17.30
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ-ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
Ρεπό: ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α ΟΜΙΛΟΥ
1 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 5-0 367-226 10
2 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 4-1 340-254 9
3 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 3-2 321-250 8
4 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 3-1 205-203 7
5 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 2-2 241-218 6
6 Β?ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-4 162-274 6
7 SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-3 227-201 5
8 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-3 207-242 5
9 COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-4 103-277 3



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β ΟΜΙΛΟΥ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 4-1 348-266 9
HAAGEN DAS-ΥΠ.ΚΑΦΕ/ΕΣΤΙΑΣΗΣ 4-1 339-309 9
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ<<ΕΚΜΕΚ>> 4-1 302-290 9
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 3-2 377-283 8
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 2-3 308-316 7
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2-3 356-281 7
Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΑΙΔΕΥΣΗ 1-4 234-276 6
ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-5 199-443 5

4η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του 15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης

26/1/10

Με ενδιαφέροντα παιχνίδια ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική του 15 Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου. Χορηγός των νερών που προσφέρoνται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι η εταιρία ZAROS.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ Β-ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 88-42
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Δαμανάκης 11 (2), Παπαδάκης 10, Οικονομάκης, Κιτανόφσκι 13 (1), Κανλής 12 (2), Κωνσταντινίδης 2, Γεωργόπουλος 24, Βιολάκης 7, Κούρκουλος 6, Φραγκιουδάκης 3
Β-ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Κατσέα): Χαροκόπος 5, Αμάνατίδης 2, Γιακουμάκης 4(1),Μαρκαντώνης 3 (1), Αδράμης, Στεφανάτος 11, Χατζηνικολάου, Παλλάσης, Καρουζάκης, Πολυζώης, Καραζούπης 17 (4), Φραγκιαδάκης

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 48-34
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 28 (3), Θωμαδάκης, Βεργανελάκης, Σφακιανάκης 2,  Βασιλάκης,  Κούδας 14, Σκούφογλου 2, Σιβαρόπουλος 2, Λαμπρινός, Μελαδάκης Μ, Αντωνογιαννάκης, Μελαδάκης Σπ.
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Λίτινας): Θυμιατζής 2,  Θεοδοσόπουλος 7 (1),  Μαραβελάκης 2, Αραμπατζόγλου Α.Κυρ 6 (1), Συριανόγλου 7 (1), Δρουδάκης , Γιαννακάκης 3, Βότζης 4 (1), Αραμπατζόγλου Α.Κων 1, Σακελλαρίδης 2


ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ    - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 61-59
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης): Κουγιουμουτζής 5 (1), Βασιλάκης 21 (3), Παλαφούτης Ι, Πλεμμένος 15, Παλαφούτης Ε., Χριστουλάκης, Καθαράκης 18 (1)

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης Β.): Σαββοργινάκης Μ. 9 (3) Τζιμπραγός 10 (1), Πετρακάκης 3 (1), Μαθιουδάκης 10 (1), Παπαδάκης 19 (3), Παπαδογιάννης, Μπαραδάκης 6, Σαββοργινάκης Μ. 2

COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ    - ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 36-78
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Οικονομάκης): Παπαδάκης 1, Ανέφαλος 6, Πετρογιάννης , Λεμπιδάκης 8, Οικονομάκης 5, Παπαγιαννάκης Ν 2, Βροντάκης 8, Παπαγιαννάκης Γρ 6
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Παπαδάκης): Παπαδάκης 15, Κακλαμάνος 32, Λαμπαθάκης,  Τσαγκαράκης 17, Πετράκης 3,  Σταθόπουλος 11

HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ      - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 64-62
HAAGEN DAZS ? ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Ξενίδης 3 (1), Βενιανάκης , Κυριακόπουλος 2, Jovanovic 8, Μπονατάκης 10, Γκογκίτσας 14 (2), Πίτερης 2, Θερμιώτης 14, Πηγουνάκης 11 (2)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Κανακάκης):  Μπακογιάννης, Γκάτζιας 11 (1), Ανυφαντάκης 5 (1), Πατέρας 14, Χατζηδάκης 6, Ζουμπεράκης 20, Δουλγεράκης 6

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 49-65
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Μπαμπινιώτης): Ηλιάκης 4, Μπαμπινιώτης 6, Περπιράκης 14, Ξενάκης 1, Μίχας 11, Σαουνάτσος 11 (1), Μαρινάκης 2
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Κιαγιαδάκης): Καπαρός 7 (1), Ρωμανιουδάκης 22, Αντουράκης 5 (1), Κουκούλης 2, Κιαγιαδάκης 4, Κατσαντώνης 8 (1), Ιερωνυμάκης 9, Σακελλαρίου 8

ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 69-53
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» (Θεοδοσουλάκης): Τζανακάκης 2, Κανακάκης 5, Παπαδάκης Χ. 24, Απανωμεριτάκης, Μαυρομιχελάκης 2, Παπαδημητρίου 25 (2), Παπαδογιαννάκης 2, Χλιαουτάκης 5 (1),  Βασιλάκης, Θεοδοσουλάκης 4
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ (Σταματογιαννάκης): Δούβρος 2,  Αγγελάκης 12, Σιβαρόπουλος 6, Φραγκάκος 1, Παπαδάκης 16, Φωτάκης 14, Σπανόπουλος 2

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 37-68
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ: Σταγκουράκης 9, Καπετανάκης 17 (4), Φρουζάκης 8 (2), Γιανναράκης , Φοβάκης, Τρύφων, Χλιαουτάκη, Ηλιάκης, Λαμπιθιανάκη 3 (1)
Α-ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Δαμιανός): Μυσιρλής 5, Τασιούλης 9, Καλυβιανάκη 9 (3), Τσέκης 11,Παλτατσίδης 6, Δαμιανός 12, Σταυράκης 16 (2)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α ΟΜΙΛΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4-0  294-171  8
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 4-0 282-202 8
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 2-2 171-185 6

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 2-1 181-158 5

Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-3 125-244 5
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-2 165-137 4
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2-1 133-144 5
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-3 153-180 3
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-4 93-267 3

Η ομάδα  COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ έχει έναν μηδενισμό
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β ΟΜΙΛΟΥ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 4-0 292-213 8
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 4-0 157-212 8
HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 3-1 261-264 7

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2-2 314-227 6

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-3 280-234 5
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 1-3 225-274 5
Α-ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-3 177-200 5
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-4 160-360 4

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
ΣΑΒΒΑΤΟ  23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 14:30
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL - ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΕΛΕΝΗ - ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧ.)

ΣΑΒΒΑΤΟ  23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 16.15
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΕΛΕΝΗ - ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧ.)

ΣΑΒΒΑΤΟ  23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 18.00
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΕΥΣΤ. - ΠΟΛΛΑΚΗ ΜΑΡ.)

ΣΑΒΒΑΤΟ  23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 19:30
Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΕΥΣΤ. - ΠΟΛΛΑΚΗ ΜΑΡ.)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 10.30
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. - ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (ΚΑΘΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣ. - ΠΟΛΛΑΚΗ ΜΑΡ.)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 12.15
SONY CENTER / N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (ΚΑΘΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣ. - ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝ.)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 14.00 
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ  - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΓΙΩΤΗ ΙΦΙΓ. ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝ.)


ΚΥΡΙΑΚΗ 24  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 15.45
HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» (ΓΙΩΤΗ ΙΦΙΓ. - ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧ.)

Ρεπό COURIER/ ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

3η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Ξεκίνησε και πάλι η δράση στο 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης
15/1/10

Ανεπηρέαστες από τις διακοπές ελέω γιορτών έμειναν οι ομάδες που μετέχουν στο 15ο Εργασιακο πρωταθλήμακαλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου.
Το θέαμα κυμάνθηκε ξανά σε υψηλά επίπεδα με τους συμμετέχοντες να διασκεδάζουν τη συμμετοχή τους, καίγοντας τις περιττές θερμίδες από τις γαστρονομικές καταχρήσεις των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς!

Στο Α΄ όμιλο, οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες και οι σταθερότατοι φέτος Πτυχιούχοι Φ.Α. προχωρούν «αγκαζέ» στη βαθμολογία, δείχνοντας μέχρι στιγμής ότι στο μεταξύ τους παιχνίδι θα κριθεί η πρωτιά. Οι Κατασκευαστές/ Ιδ. Υπάλληλοι ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι του πρώτου ντέρμπι του 2010 στον Β΄ Όμιλο, ενώ ο Δήμος Λάμπης
Εκμέκ» συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις του (μοιράζεται της κορυφή του Β΄ Ομίλου με τους Επιχειρηματίες). Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 43-52
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης): Ηλιάκης 2, Μπαμπινιώτης, Περπιράκης 14 (1), Ξενάκης 15 (3), Μίχας 10, Σαουνάτσος 2
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 7 (1), Τσιαϊρης 2, Ηλιάκης, Θωμαδάκης, Βεργανελάκης 11, Σφακιανάκης 5, Δημόπουλος 2, Κυριακάκης 7, Βασιλάκης, Παρασχάκης, Κούδας 16, Σκούφογλου 2
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 60-55
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αντωνογιαννάκης): Καπαρός 3, Ρωμανιουδάκης 23 (2), Αντουράκης 18 (1), Κιαγιαδάκης 16, Κατσαντώνης, Ιερωνυμάκης
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Δαμανάκης 12 (1), Παπαδάκης 6 (1), Οικονομάκης, Κιτανόφσκι 19 (4), Κανλής 8, Κωνσταντινίδης 2, Καμπούρης, Γεωργόπουλος 6
Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  20-0 (α.α.)

ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 80-51
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Γκιουλέας): Πετράκης, Παπαδάκης 10, Μιχαλάκης 20 (1), Κακλαμάνος 10 (1), Σταυρουλάκης, Λαμπαθάκης, Δαμανάκης 25, Τσαγκαράκης 15
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL (Τρανταλίδης):  Κατριτζιδάκης, Τζενεβράκης 15 (1), Τρανταλίδης 11 (3),  Βιδιαδάκης 3, Χαιρέτης 2, Ριτσάτος 2, Τσαγκαράκης 10 (2), Μελλισουργάκης 8
ΡΕΠΟ: SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α΄ ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 40-57
Α΄ ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: Μυσιρλής 8, Τασιούλης 9, Ασπρούλης 2, Καλυβιανάκη 2, Τσέκης 21, Πατηταράς
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης): Βασιλάκης Ιωαν. 8, Παλαφούτης Σ. 8 (2), Βασιλάκης Ευαγγ. 6, Τσάβαλος 5 (1), Φιτσανάκης 8 (2), Σταράκης 2, Πλεμμένος 2, Παλαφούτης Ε. 2, Χριστουλάκης 5 (1), Καθαράκης 11 (2)
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 57-74
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ: Δούβρος 2,  Αγγελάκης 8, Βουγιουκαλάκης 2, Σκούφογλου, Σιβαρόπουλος 4, Φραγκάκος 4, Λαμπαρδάκης 18 (3), Παπαδάκης 19 (1)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ: Κανακάκης 2, Φεσσάς 2, Γκάτζιας 14 (2), Ανυφαντάκης 16 (3), Πατέρας 9 (2), Χατζηδάκης 7, Καλογεράκης 5 (1), Ζουμπεράκης 19

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 61-78
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης Β.): Σαββοργινάκης Μ. 5, Παπαδομιχελάκης, Τζιμπραγός 9 (1), Πετρακάκης 2, Μαθιουδάκης 15 (1), Παπαδάκης 15, Παπαδογιάννης, Σαββοργινάκης Β. 2, Μπαραδάκης 13 (1)
HAAGEN DAZS ? ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Βενιανάκης, Μαμαλάκης, Κυριακόπουλος, Βασιλείου 5 (1), Θερμιώτης 28 (2), Μπονατάκης 6, Μακριδάκης 2, Γκογκίτσας 37 (5), Πιγουνάκης
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 52-72
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φοβάκης): Σταγκουράκης 23 (3), Καπετανάκης 11 (3), Φρουζάκης 3 (1), Γιανναράκης 7 (1), Φοβάκης 8
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» (Θεοδοσουλάκης): Τζανακάκης, Κανακάκης 2, Παπαδάκης Χ. 14 (1), Απανωμεριτάκης 4, Μαυρομιχελάκης 14 (2), Αποστολάκης 10, Παπαδημητρίου 13, Παπαδογιαννάκης 2, Χλιαουτάκης 13 (1),  Βασιλάκης 2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 3-0  229-122  6
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 3-0 204-166 6
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 2-1 181-158 5
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 1-2 171-143 4
Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-2 83-156 4
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-1 131-89 3
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-1 85-110 3
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-2 104-115 2
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-3 57-189 2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 3-0 231-154 6
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 3-0 88-159 6
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2-1 252-163 5
HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 2-1 197-202 5
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-2 221-173 4
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 1-2 172-205 4
Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-3 109-163 3
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-3 123-292 3
 Η επόμενη αγωνιστική (4η):

ΣΑΒΒΑΤΟ  16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 14:30 
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ - Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ  16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 16.15 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ  16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 18.00
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ  16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 19:30
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 10.30 
HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 12.15
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 14.00
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ, 15.45
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Ρεπό: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL

2η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

2η αγωνιστική του πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης ΔΑΟΡ

Η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης πριν από της γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς έκρυβε πλούσιο θέαμα και συγκλονιστικά σε εξέλιξη παιχνίδια.
Στον Α΄ όμιλο, Ελεύθεροι Επαγγελματίες, Πανεπιστήμιο/Grecotel και Πτυχιούχοι Φ.Α. μοιράζονται την κορυφή, ενώ στο Β? όμιλο οι πανίσχυροι επιχειρηματίες και η αποκάλυψη του πρωταθλήματος, Δήμος Λάμπης «Εκμέκ» συνεχίζουν την ξέφρενη κούρσα τους έχοντας το απόλυτο μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.
Η «επανεκκίνηση» του πρωταθλήματος έχει οριστεί για το Σαββατοκύριακο 9-10 Ιανουαρίου, με τις ομάδες να είναι αποφασισμένες να περάσουν όλους τους συμμετέχοντες από εργομετρικό έλεγχο, προκειμένου να επιβληθούν παχυλά πρόστιμα στους υπέρβαρους!
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. - SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 61-54
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Γκιουλέας): Παπαδάκης 10, Μιχαλάκης 8, Κακλαμάνος 9, Λαμπαθάκης, Δαμανάκης 11, Νικάκης, Τσαγκαράκης 23 (4)
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Λίτινας): Θυμιατζής 4, Κανελλόπουλος 9, Θεοδοσόπουλος 2, Αλυγιζάκης 10 (1), Μαραβελάκης 2, Αραμπατζόγλου Α. 11 (1), Συριανόγλου 7 (1), Δρουδάκης 9 (1),  Σαμωνάκης
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL - Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 79-35
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL (Τρανταλίδης): Παπαδογιαννακης 6, Κατριτζιδάκης, Τζενεβράκης 18 (1), Τρανταλίδης 4, Παρτάλιος 5, Βιδιαδάκης, Χαιρέτης 13, Ριτσάτος 1, Τσαγκαράκης 13 (1), Κατσένιος 19 (2)
Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Κατσέα): Βλάσσης 8, Χαροκόπος 6 (2), Αμάνατίδης 4, , Τρικοίλης, Γιακουμάκης 6, Μαρκαντώνης, Αδράμης 6 Στεφανάτος 4, Χατζηνικολάου 1, Παλλάσης
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 32-77
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Ανέφαλος): Παπαδάκης 9, Ανέφαλος 2, Πετρογιάννης 10 (2), Λεμπιδάκης 8 (2), Οικονομάκης 3
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Δαμανάκης 9 (3), Οικονομάκης 2, Καλοκύρης, Κιτανόφσκι 26 (2), Κανλής 7, Φωτάκης, Φραγκιουδάκης 4, Κωνσταντινίδης 3, Καμπούρης 2, Γεωργόπουλος 24
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 42-67
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 19 (3), Αντωνογιαννάκης 2, Βασιλάκης 3 (1), Παρασχάκης 8, Λαμπρινός 5, Σιβαρόπουλος 5,
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 4, Ρωμανιουδάκης 22, Αντουράκης 8, Κουκούλης, Κιαγιαδάκης 11, Κατσαντώνης 6, Σακελλαρίου 10, Ιερωνυμάκης 6
ΡΕΠΟ: ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 101-78
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Κανακάκης): Κανακάκης 14 (1), Φεσσάς 11 (1), Μπακογιάννης 2, Γκάτζιας 11, Ανυφαντάκης 15 (1), Πατέρας 22 (1), Χατζηδάκης 12, Καλογεράκης 7 (1), Ζουμπεράκης 16
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φοβάκης): Ηλιάκης 4, Σταγκουράκης 20 (1), Τρύφων, Γιανναράκης 6 Φοβάκης 6 (1)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 57-60
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης Β.): Σαββοργινάκης Μ. 17 (5), Τζιμπραγός 16 (1), Πετρακάκης, Μαθιουδάκης 2, Παπαδάκης 12 (1), Παπαδογιάννης 6, Μπαραδάκης 4
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ (Σταματογιαννάκης): Δούβρος 6, Αγγελάκης 10, Βουγιουκαλάκης, Σκουφογλου 4, Σπανόπουλος, Παντελάκης 8, Λαμπαρδάκης 17 (5), Παπαδάκης 15
HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 59-101
HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Ξενίδης, Βενιανάκης 8, Μαμαλάκης 8, Κυριακόπουλος 2, Jovanovic, Μπονατάκης 6, Μακριδάκης 6, Γκογκίτσας 27 (3), Πίτερης 2
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης): Κουγιουμουτζής 3 (1), Βασιλάκης Ιωαν. 2, Παλαφούτης Ι. 2, Βασιλάκης Ευαγγ. 28 (1), Τσάβαλος 26 (4), Λαμπρίδης 1, Πλεμμένος 18, Παλαφούτης Ε. 9 (1), Χριστουλάκης 3 (1), Καθαράκης 9
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» - Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 46-39
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» (Θεοδοσουλάκης): Τζανακάκης 3 (1), Κανακάκης 2, Πολυχρονάκης 1, Παπαδάκης Χ. 14 (1), Απανωμεριτάκης, Μαυρομιχελάκης, Παπαδημητρίου 24 (1), Παπαδογιαννάκης 2, Χλιαουτάκης, Θεοδοσουλάκης
Α ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Νικολιδάκης): Ασπρούλης 2, Δαμιανός 1, Πατηταράς 1, Καλυβιανάκη 3 (1), Σταυράκης 8 (2), Νικολιδάκης 9 (1), Τσέκης 10, Τασιούλης 5, Μυσιρλής
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
  1. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2-0 169-92 4
  2. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 2-0 130-78 4
  3. ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 2-0 124-115 4
  4. SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-1 131-89 3
  5. ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 1-1 116-83 3
  6. Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-2 63-156 2
  7. COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-2 57-179 2
  8. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-1 61-63 1
  9. ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-1 42-67 1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
  1. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 2-0 174-114 4
  2. ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 2-0 116-107 4
  3. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-1 160-95 3
  4. ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-1 169-148 3
  5. HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 1-1 119-141 3
  6. ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 1-1 115-131 3
  7. Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-2 79-106 2
  8. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-2 113-211 2

1η Αγωνιστική 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα: Αποτελέσματα & Πρόγραμμα


  • Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του 15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης
  • Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής
11/12/09

Με συναρπαστικά παιχνίδια και απρόσμενα αποτελέσματα ξεκίνησε το περασμένο σαββατοκύριακο το 15ου Εργασιακό πρωτάθλημα που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου.
Στα ματς της πρεμιέρας, ξεχώρισε το σπουδαίο ματς ανάμεσα στους Κατασκευαστές και το Δήμο Λάμπης «ΕΚΜΕΚ».

Οι δεύτεροι πήραν τη νίκη στην παράταση και έδειξαν ότι φέτος θα αποτελέσουν σκληρό καρύδι για κάθε αντίπαλο.
Οι Επιχειρηματίες, σαφώς πιο ενισχυμένοι σε σχέση με πέρυσι (Τσάβαλος και Καθαράκης αποτέλεσαν τις ηχηρές μεταγραφές τους ως free agent), επικράτησαν στο ντέρμπι επί των ανέτοιμων και «λαβωμένων» Διευθυντών Καταστημάτων.
Οι νεόκοπες ομάδες του πρωταθλήματος, Courier/Ελ. Επαγγελματίες και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση μπορεί να έχασαν στην πρεμιέρα, αλλά η συμμετοχή τους αποτέλεσε από μόνη της γιορτή στον εργασιακό αυτό θεσμό.

Άξια συγχαρητηρίων είναι επίσης η πρωτοβουλία του Μανώλη Φοβάκη των ιδιωτικών Υπαλλήλων να δηλώσει δύο ομάδες στο πρωτάθλημα, με απώτερο σκοπό να αθληθούν ακόμα περισσότεροι εργαζόμενοι.

η ομάδα SONY CENTER
Πολλά εύσημα ανήκουν επίσης στην πρωτοβουλία της ομάδας Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, η οποία φιλοξενεί στις τάξεις της την Τόνια Καλυβιανάκη, γνωστή από την περσινή της θητεία στη ομάδα του ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ, μια αθλήτρια που αγωνίζεται επι ίσοις όροις στο εργασιακό πρωτάθλημα.

Χορηγός των νερών που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι η εταιρία ZARO΄S.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 102-25
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ: Καπαρός 9 (1), Ρωμανιουδάκης 26 (2), Αντουράκης 8, Κιαγιαδάκης 25, Κατσαντώνης 10 (1), Σακελλαρίου 8, Ιερωνυμάκης 16 (2)
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ: Παπαδάκης 5 (1), Πετρογιάννης 7 (1), Νικολουδάκης 5 (1), Λεμπιδάκης 5 (1), Οικονομάκης 3 (1)
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 74-55
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Χριστουλάκης): Βασιλάκης Ιωαν., Παλαφούτης Ι. , Κασάπας, Βασιλάκης Ευαγγ. 25 (3), Φιτσανάκης, Τσάβαλος 25 (2), Πλεμμένος 8, Παλαφούτης Ε. 9 (2), Χριστουλάκης, Καθαράκης 7 (1).
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ (Σταματογιαννάκης): Δούβρος, Αγγελάκης 14, Βουγιουκαλάκης, Φραγκάκος 2, Σιβαρόπουλος 1, Σπανόπουλος 2, Παντελάκης 12, Λαμπαρδάκης 13 (3), Παπαδάκης 11
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 39-51
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Βιολάκης 4, Δαμανάκης 20 (5), Παπαδάκης 10 (2), Καλοκύρης 2, Φραγκιουδάκης, Κιαγιάς 1, Οικονομάκης 2, Ρουσουνέλος, Κωνσταντινίδης
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL: Παπαδογιαννακης 8, Κατριτζιδάκης, Τζενεβράκης 14 (2), Παρτάλιος 6, Ριτσάτος, Μαυρίδης, Χαιρέτης, Μελλισουργάκης 10 (1), Πανταζής 5 (1), Τσαγκαράκης 8 (1)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 68-70 (καν. αγώνας 61-61)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ: Κανακάκης 2, Φεσσάς 2, Μπακογιάννης 2, Γκάτζιας 19 (2), Ανυφαντάκης 5 (1), Πατέρας 12 (2), Δουλγεράκης 2, Χατζηδάκης 4 (1), Καλογεράκης 5, Ζουμπεράκης 15
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»: Τζανακάκης 4, Μαυρομιχελάκης, Κανακάκης 14, Παπαδάκης Χ. 30 (1), Παπαδημητρίου 12, Αποστολάκης, Παπαδογιαννάκης 5 (1), Χλιαουτάκης 3, Βασιλάκης, Θεοδοσουλάκης 2
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 35-110
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φοβάκης): Σερλής, Φρουζάκης 14 (4), Τρύφων 7, Μπενάκης 2, Φοβάκης 12
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργινάκης Β.): Σαββοργινάκης Μ. 17 (1), Παπαδομιχελάκης 8, Τζιμπραγός 32 (4), Πετρακάκης 16 (2), Μαθιουδάκης 16 (2), Παπαδάκης 21 (1)
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 61-63
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης): Ηλιάκης 10, Περπιράκης 20 (2), Ξενάκης 12 (2), Μίχας 17 (1), Μαρινάκης 2
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. (Γκιουλέας): Πετράκης 4 (1), Μιχαλάκης 11 (1), Κακλαμάνος 4, Λαμπαθάκης, Ανυφαντάκης, Τσαγκαράκης 21 (1), Κανακάκης 13 (1), Κυριακάκης, Παπαδάκης 10
Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 40-60
Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Παπαγιάννης): Παλτατσίδης, Δαμιανός, Πατηταράς, Καλυβιανάκη 4, Σταυράκης 2, Νικολιδάκης 3 (1), Τσέκης 15, Τασιούλης 12 (1)
HAAGEN DAZS ? ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ (Ξενίδης): Ξενίδης, Βανιανάκης 1, Μαμαλάκης 4, Βασιλείου 4, Μπονατάκης 14, Μακριδάκης 2, Γκογκίτσας 23 (5), Κυριακόπουλος 8 (1)
Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 28-77
Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: Στεφανάτος 5, Χαροκόπος, Αμάνατίδης 2, Τρικοίλης, Καρουζάκης, Γιακουμάκης 12 (1), Μαρκαντώνης 2, Αδράμης 4 (1), Χατζηνικολάου 3 (1)
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Λίτινας): Θυμιατζής 5 (1), Γιαννακάκης 3, Βότζης 1, Θεοδοσόπουλος 7 (1), Κανελλόπουλος 10, Αλυγιζάκης 14,   Μαραβελάκης 4, Αραμπατζόγλου 9 (1), Σακελλάριδης 6, Συριανόγλου 12 (1), Δρουδάκης 9, Σαμωνάκης 3
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ
  • ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-0 102-25 2
  • SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-0 77-28 2
  • ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 1-0 51-39 2
  • ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. 1-0 63-61 2
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-1 61-63 1
  • ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 0-1 39-51 1
  • Β? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-1 28-77 1
  • COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-1 25-102 1
  • ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-0 0
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ
  • ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-0 110-35 2
  • HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 1-0 60-40 2
  • ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 1-0 74-55 2
  • ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» 1-0 70-68 2
  • ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 0-1 68-70 1
  • ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 0-1 55-74 1
  • Α? ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 0-1 40-60 1
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-1 35-110 1
H επόμενη αγωνιστική (2η - τελευταία πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς)
ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 14.30 
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL - Β΄ ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 16.15 
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 18.00 
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 19.30
COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 10.30 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 12.15 
HAAGEN DAZS - ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 14.00 
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ» - Α΄ ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 15.45
 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α. - SONY CENTER/N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΡΕΠΟ: ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

Η κλήρωση για το 15ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2009-2010

Το  Σαββατοκύριακο ξεκινά το 15ο Εργασιακό πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης

Με 17 ενθουσιώδεις ομάδες γίνεται το Σαββατοκύριακο το τζάμπολ του 15ο Εργασιακού πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο Δημοτικός Αθλητικός Οργανισμός Ρεθύμνου σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης. Η κλήρωση των ομάδων έγινε το βράδυ της Τρίτη στα γραφεία του ΔΑΟΡ με τον αντιδήμαρχο Ρεθύμνης και πρόεδρο του οργανισμού Μανώλη Αναγνωστάκι να εύχεται καλό πρωτάθλημα σε όλους τους συμμετέχοντες. 



Οι ομάδες χωρίστηκαν σε δύο ομίλους μετά από κλήρωση:     
 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (9 ομάδες)                                  

  1. SONY CENTER 
  2. N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  3. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
  4. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
  5. ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  6. ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ  Φ.Α.
  7. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  8. Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ-ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ
  9. COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  10. ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (8 ομάδες)
  1. ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ  ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ
  2. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ   
  3. ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
  4. HAAGEN DASZ – ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ
  5. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
  6. Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
  7. ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
  8. ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 

Τα παιχνίδια θα διεξάγονται κάθε Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου, μετά από την ευγενική παραχώρηση του Πανεπιστημίου.
  Η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος είναι η ακόλουθη:


1H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 14.30 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 15.15 ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 18.00 ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ  ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 19.30 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 10.30 Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ-ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 12.15 Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ HAAGEN DASZ – ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 14.00 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ  Φ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, 15.45 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

ΡΕΠΟ: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ