Δευτέρα, 19 Νοεμβρίου 2018

Πρόγραμμα 5ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018
14:30 (Α2-A) ΙΑΤΡΟΙ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
16:00 (Α2-A) ΡΑΨΩΔΙΑ – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
17:45 (Α2-B) WOW! PARKING – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
19:30 (Α1) PROJECT PLUS IKE – ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ
21:15 (Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Kυριακή 25 Νοεμβρίου 2018
10:00  (Α2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
11:30  (Α2-A) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ    – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
13:15  (Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – KLADOS TOURS
15:00 (Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    – PLATANOS TOURS
16:45 (Α1) PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
18:30 (A1) HAAGEN DAZS BC – SAILING EXPERIENCE
21:15 (A1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΡΕΠΟ: (A1) N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Σάββατο, 17 Νοεμβρίου 2018

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018
(Α2-Β) ΧΟΡΕΥΤΕΣ - BUENO HOTEL 57-29

Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 22-06, 34-16, 44-23, 57-29.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 18(4), Σταρράς, Μαραγκουδάκης 12(2), Τσόγκας, Βασιλακάκης 2, Καλυβιανάκης 9(1), Παπαδογιαννης Ν. 4, Μεξης 1, Ρουμαντζής, Λελεδάκης 9(2), Καζάνης 2.
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης): Κοπανάκης 9(1), Ανδρεδάκης 7(1), Σταυρουλιδάκης 2,  Χατζάκης 3, Βαζιουράκης 3, Ηλιάκης, Σερλής 3, Κόλκας 2, Μυλωνάς.

(Α2-B) L'ETOILE DU SUD - ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ  33-55

Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 08-07, 18-26, 27-39, 33-55.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Περαντωνάκης, Παυλιδάκης Γ. 15(1), Μαυράκης 4, Παπαδάκης Ν., Γαλλιός, Φραγκιαδάκης 14.
ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ(Γαβαλάκης Γ.): Κυραμαριός 1, Καλιγιάννης Κ. 14(1), Καλλιγιάννης Μ. 9(1), Πετράκης 4, Κανακάκης 10, Πισκοπάκης 8(2), Λοθρες 9, Μαράτος.

(Α2-A) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ.  53-41

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 16-09, 23-19, 45-30, 53-41.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Πετράκης Ι.): Πετράκης Ι., Φωτάκης 17(1), Ξηρας 10, Απανομεριτάκης 1, Πανόπουλος 2, Σταυρουλάκης, Βροντάκης 18(4), Φουσταγιεράκης 2, Κωρονάκης 3.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης 3(1), Δουζίνας 2, Λίτινας 4, Αντωνόπουλος 1, Κλάδος, Αντωνογιάννης 3(1), Δούβρος 5, Καραογλάνης 2, Σταυρουλάκης Π. 5(1), Σταυρουλάκης Ν. 12, Καλιτσουνάκης 4.

(A2-B) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  - MACRON STORE 42-52

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 08-15, 18-23, 23-41, 42-52.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης Μ.): Ρούλιος Α. 15, Περιστεράκης 2, Αποστολάκης 11, Ξενάκης, Ρούλιος Κ. 4, Χατζησπύρος, Οικονομάκης Ι. 4, Αντωράκης 2, Ζουμπουλάκης 4.
MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε. 2, Καρατζέτζος Γ. 7, Φωτάκης 9, Πρίναρης 5(1), Μπενάκης 11, Τσαφαράκης 2, Κόνιας 2, Παπαδάκης Α. 4, Κάβουρας 5(1), Καρατζέτζος Κ. 5, Καρατζέτζος Β.

Kυριακή 18 Νοεμβρίου 2018
(Α2-A) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ – ΡΑΨΩΔΙΑ  43-29

Διαιτητές: Μπουζουνιεράκης, Δημητρουλάκης
Δεκάλεπτα: 14-02, 24-08, 32-17, 43-29
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακριδάκης): Περαντωνάκης 14 (2), Σωμαθιανός 13, Ζίανας, Νικολουδάκης 7, Ηλιάκης 2, Μπαγιαρτάκης, Ρωμανιουδάκης 11 (1).
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ.): Χόμπης Γ. 3 (1), Σταματάκης 8, Ξενάκης 2, Νιωτάκης, Βεργίτσης 3 (1), Αθανασιάδης, Μαλανδρίνος 5, Χόμπης Β., Καρίμποφ 5 (1), Ψαθάκης, Παλαφούτης 3.

(Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ  41-51 
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα: 08-12, 25-25, 30-33, 41-51
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Ξενιτόπουλος): Λιάκος 4, Διαμαντής 1, Μανωλουδάκης, Ξενιτόπουλος, Λεβεντάκης, Χλιαουδάκης, Παλτατσίδης 3 (1), Ζερβουδάκης 7, Τσιγκούλης 10 (1), Νικολιδάκης 16 (2), Καβρουλάκης.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος): Βαβουράκης 9, Μελαδάκης Σ. 2, Καραδάκης Ν. 19 (2), Ζάχος, Αντωνάκης, Πολιτάκης 12 (1), Γιαννερής, Κανακάκης, Λιανδρής, Κυριακάκης 9.

(Α2-B) THINK VILLA - ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ  50-49 
Διαιτητές: Καθαράκης, Λόλι
Δεκάλεπτα: 12-09, 24-22, 35-37, 50-49
THINK VILLA (Πηγουνάκης Α.): Αντωνίου 13 (2), Ξενίδης 4, Κουδουναράκης, Πολιουδάκης 7 (1), Φεσσάς 8 (1), Καζίλας 13, Κόκκινος 3, Πηγουνάκης Φ. 2.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης Μ.): Μαρίνος 6 (1), Φραγκιαδάκης 4, Γρηγοράκης,  Παραδεισανός 2, Γαβράς Σ. 11, Μάνεσης 7 (1), Μπαραδάκης 8, Καλλέργης 1, Uglava 10.

(Α2-A) PLATANOS TOURS – ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ  81-20
Διαιτητές: Καθαράκης, Λόλι
Δεκάλεπτα: 17-03, 33-09, 55-16, 81-20
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Χριστουλάκης 26 (2), Δαμανάκης, Αγγελάκης 14, Παπαγρηγορίου 10 (1), Βουγιουκαλάκης Ε., Σκέρλος 6, Βουγιουκαλάκης Μ. 4, Περδίκης 6, Μαλλιαρός 15.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Παπαδοπούλου 2, Γιαπιτσογλου 6, Πασχαλίδη 2, Μαστροκώστα, Χατζηβασίλης 6, Βουρδουμπά 3, Βλάσης 1.

(Α2-A) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 34-41
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 11-07, 16-21, 25-27, 34-41.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης):  Λαδάκης 14, Μονογυιός 4, Καλοειδάς, Παπαδογιάννης Β., Τζανιδάκης, Καπετανάκης 7(1), Συμεωνίδης 3(1), Γιακουμάκης 4, Δροσουλάκης, Φουντιδάκης.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης): Τεριζογλου 8(1), Νικολάου 2, Λαμπρινός, Χουστουλάκης, Δασκαλάκης Μ. 8, Λαγουδάκης 4, Μαθιουδάκης 19, Σφακιανάκης, Καλησπεράκης.

(A2-A) KLADOS TOURS - ΙΑΤΡΟΙ 70-61

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 17-13, 37-22, 49-45, 70-61.
KLADOS TOURS (Κλάδος): Καραμπατσάκης 3, Σελούκος, Κλάδος 6, Πετράκης, Πετρίδης, Κανελλάκης 3, Νταουντάκης 39(3), Γιοβάνοβιτς 2, Καθαράκης 16(1), Γερουκάκης 1.
ΙΑΤΡΟΙ (Τζανάκης, Ανδρονικίδης): Γούδας 6, Σιβαρόπουλος 7(1), Ζαχαράκης 9, Βλαχοπάνος 3, Τζανάκης 13(2), Αργυρίου 1, Παρασκάκης 6, Μπούτσιας 15(2), Γιακουμάκης 1, Μοκασύρης.

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) OLYMPIC/BONOBO 

Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018
14:30 (Α2-Β) ΧΟΡΕΥΤΕΣ - BUENO HOTEL
16:00 (Α2-B) L'ETOILE DU SUD - ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ
17:30 (Α2-A) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ.
19:00 (A2-B) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  - MACRON STORE

Kυριακή 18 Νοεμβρίου 2018
11:30 (Α2-A) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΡΑΨΩΔΙΑ
13:00 (Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
14:30 (Α2-B) THINK VILLA - ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
16:00 (Α2-A) PLATANOS TOURS - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
17:30 (Α2-A) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
19:00 (A2-A) KLADOS TOURS - ΙΑΤΡΟΙ

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) OLYMPIC/BONOBO

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018
(Α2-B) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ  40-55
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα: 04-19, 13-27, 31-35, 40-55.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 5(1), Τζανουδάκης 6, Κακλαμάνος 8, Καλαϊτζάκης Α. 2, Παπαδάκης Κ. 3, Γεωργαλής, Σακελλαρίδης, Φανουργάκης 2, Ψωράκης 10(2), Προκοπάκης, Παπαδάκης Γ. 2, Κινιάδης 2.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 13(3), Μαραγκουδάκης 9, Λελεδάκης 15(3), Ρουμαντζής, Καζάνης 2, Παναγιουδάκης, Καλυβιανάκης 2, Παπαδογιαννης Ν. 4, Μεξης 4, Νεονάκης, Διβανής 6.

(Α2-B) OLYMPIC/BONOBO – L'ETOILE DU SUD 43-37
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σταμάτης Χρήστος
Δεκάλεπτα: 07-06, 27-12, 33-25, 41-37.
OLYMPIC/BONOBO (Δούκας): Παλιεράκης 8, Δούκας 13(3), Βασιλάκης, Κονταξάκης 5, Μαθιουδάκης, Κατσαντώνης Ι. 7(1),  Αποστολάκης 8, Κατσαντώνης Γ. 2.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Σταράκη, Μαυράκης 2, Παπαδάκης Ν. 2, Βουτσαδάκης 7, Παπιομύτογλου, Περαντωνάκης 3(1), Παυλιδάκης Γ. 12, Γαλλιός 7, Φραγκιαδάκης 4.

(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PROJECT PLUS IKE  63-40

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 13-13, 32-24, 52-31, 63-40.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Θεοδωρόπουλος, Λίτινας): Σαρρής 2, Μίγλης 1, Καρπουζής 7, Καρακεσόγλου 4, Ψαρουδάκης 10(2), Πελιβανίδης 8, Σεγρεδάκης 16(5), Γαλυφιανάκης, Παπαδοκωνσταντακάκης 9(1), Τσίχλης 2, Ζούκης, Κατάκης 4.
PROJECT PLUS IKE (Σταυρουλάκης): Κλάδος 6(1), Κάντι, Τσιλεδάκης Λ. 2, Βασιλάκης 2, Χατζηδάκης 2, Καλυδωνάκης, Κοντουδάκης 19, Παπαδάκης Α. 7, Μαρίνος 2.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2018-2019
(Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ καν.61-61, α'παρ.68-68, β'παρ. 85-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Λόλι Ενδρίν
Δεκάλεπτα: 13-24, 29-34, 43-54, 61-61, α' παρ.68-68, β' παρ. 85-71.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Αντουράκης 21(1), Γκάτζιας 4, Ορφανουδάκης 30, Λαμπαρδάκης 18(1), Θωμαδάκης 2, Τρανταλίδης, Χόμπης, Κανουπάκης 6(2), Μαθηνός, Χαιρέτης 2, Μιχαλάκης, Ροδινός 2.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος): Θεοδωρόπουλος, Φοβάκης 1, Βελονάκης,  Λεωνιδάκης 8, Γκόγκος, Λιαδάκης 2, Κατσαβίδης 16, Καριπίδης 3, Ψωμάς, Κυλλάφης 10, Αρσενίδης 10(1), Μακαρδονας 21(3).

Kυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

(Α2-B) MACRON STORE – WOW! PARKING  67-35
ΔιαιτητέςΝικολιδάκηΤσεκούρας
Δεκάλεπτα: 13-08, 30-15, 44-24, 67-35

MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε., Κόνιας 6, Τσαφαράκης 2, Μπενάκης 11, Παπαδάκης Α. 7, Κάβουρας 2, Καρατζέτζος Κ. 6, Καρατζέτζος Β., Καρατζέτζος Γ. 33 (3).
WOW
!PARKING (Σαμψών – Λάτοβιτς): Πολυμίλης Χ. 10, Χόμπης Θ., Τσικινάς 4, Κουνδουράκης Γ. 2, Πατηταράς, Σαμψών, Κουνδουράκης Σ. 14, Κυριακάκης, Κουταλάς 5 (1).


(Α2-B) ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – THINK VILLA  42-44
Διαιτητές: Νικολιδάκη, Τσεκούρας
Δεκάλεπτα: 09-13, 19-25, 34-38, 42-44
ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ(Γαβαλάκης Γ.): Κυραμαριός, Καλιγιάννης Κ. 13 (1), Καλλιγιάννης Μ. 12 (2), Πετράκης, Κανακάκης, Κονσολάκης 2, Πισκοπάκης 5(1), Λοθρες 10, Μαράτος.
THINK VILLA (Καζίλας): Αντωνίου 11 (1), Ξενίδης 3, Κουδουναράκης 1, Πολιουδάκης 4, Καζίλας 11, Καμαρίτης, Κόκκινος 9, Πηγουνάκης Φ. 5.

(Α2-B) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  44-33

Διαιτητές: Λόλι, Σαλβαράκη
Δεκάλεπτα: 08-07, 25-13, 37-24, 44-33
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης): Μαρίνος, Φραγκιαδάκης 4, Βότζης 7 (1), Ζαμπετάκης 2, Γρηγοράκης,  Παραδεισανός 4, Γαβράς Σ. 7, Μάνεσης 9 (3), Μπαραδάκης 4, Καλλέργης 
Uglava 7 (1).
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης): Ξενάκης 5, Ζουμπουλάκης 7 (1), Οικονομάκης Ι. 2, Οικονομάκης Κ. , Περιστεράκης 4, Ρούλιος Κ. 12, Χατζησπύρος 3 (1).

(Α1) ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  49-56

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 11-11, 23-20, 36-42, 49-56
ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ. 5 (1), Τσιχλής 14 (2), Παπαδάκης Θ. 12, Παναγιωτάκης 9 (1), Σαββοργινάκης Β. 9.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδοσόπουλος):  Μοσχάκης 3, Λυκάκης 5 (1), Γιαννούλης 16 (2), Θεοδοσόπουλος, Αραμπατζόγλου 3, Ανεζάκης 8 (1), Τσιμπισκάκης 6 (2), Δρουδάκης 12.


(A1) SAILING EXPERIENCE – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  72-75
ΔιαιτητέςΘεοδωράκηςΤσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 22-16, 41-34, 54-59, 72-75

SAILING EXPERIENCE(Γαβαλάκης, Πάγκαλος, Παρασύρης):  Γαβαλάκης 2, Μακεδάκης 6 (1), Τσαχάκης 15 (4), ΟυρανόςΣταθόπουλοςΠαυλιδάκηςΠαπαδάκης Γ., Τσαγκαρούλης 26 (2), Παπαπαναγιώτου 2, Καρπουζάκης 17 (3).
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 6, Ζουμπεράκης 8, Μίχας 8, Καλογεράκης, Χρυσουλάκης 19 (2), Παπαδάκης, Παπαδογιαννάκης Γ. 13 (1), Θεοδοσουλάκης, Παπαδογιαννάκης Π., Οικονομίδης 21 (1).

(A1) ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC 54-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 16-10, 28-22, 38-47, 54-71.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Μίχας): Πολυδωρόπουλος 2, Λιονάκης 11, Καίσαρης 13(1), Θανάσης 3(1), Κυδωνάκης 1, Μαμαλάκης Ν. 10, Μαμαλάκης Σ. 2, Φουντουδάκης 12(1), Κανλής.
HAAGEN DAZS (Πλεμμένος, Πηγουνάκης, Ξενίδης): Πλεμμένος 10(2), Κούμολος 40(8), Λαγουδάκης 8(2), Σπιτάς 3, Καλαϊτζάκης, Θερμιώτης 10, Μητρόπουλος.

ΡΕΠΟ: (Α1) PHOTO ΈΚΦΡΑΣΗ & (Α2-Β) BUENO HOTEL

Δευτέρα, 5 Νοεμβρίου 2018

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018
15:00 (Α2-B) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ
16:30 (Α2-B) OLYMPIC/BONOBO – L'ETOILE DU SUD
18:00 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PROJECT PLUS IKE
19:45 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ

Kυριακή 11 Νοεμβρίου 2018
11:00 (Α2-B) MACRON STORE – WOW! PARKING
12:30 (Α2-B) ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – THINK VILLA
14:00 (Α2-B) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 
15:45 (Α1) ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
17:15 (A1) SAILING EXPERIENCE – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
19:00 (A1) ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC

ΡΕΠΟ: (Α1) PHOTO ΈΚΦΡΑΣΗ & (Α2-Β) BUENO HOTEL

Κυριακή, 4 Νοεμβρίου 2018

Η Σητεία νικήτρια στο παγκρήτιο εργασιακό τουρνουά μπάσκετ 2018

    Την 3 θέση κατέλαβε η ομάδα του Φώτο Έκφραση, στο Final four του Παγκρήτιου Εργασιακού Μπάσκετ, που έγινε το Σαββατοκύριακο στο κλειστό του Κλαδισού στα Χανιά. Οι Ρεθυμνιώτες περσινοί πρωταθλητές, αντιμετώπισαν στον ημιτελικό την Πρωταθλήτρια Χανίων και τροπαιούχο Κρήτης του 2017 Κάβα Κασιμάτη, γνωρίζοντας την ήττα με 68-59. Έτσι βρεθήκαν στον μικρό τελικό της Κυριακής διεκδικώντας την τιμητική 3 θέση στο νησί. Απέναντι τους βρέθηκε το Cosmos Sport από το Ηράκλειο, με την ομάδα του Ν. Κιουρτσιδάκη να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα και την τρίτη θέση στην διοργάνωση με σκορ 76-44. Τον τίτλο κατέκτησε για πρώτη φορά, το Κρητικό Σπίτι από την Σητεία (πρωταθλήτρια Λασιθίου) κερδίζοντας στο τελικό τους Χανιώτες με 64-83.


Ημιτελικοί
Ρέθυμνο (Photo έκφραση) – Χανιά (Κάβα Κασιμάτη) 59-68
Ηράκλειο (Cosmos sport) - Σητεία (Κρητικο Σπίτι) 67-76

Μικρός Τελικός
Ρέθυμνο (Photo έκφραση) – Ηράκλειο (Cosmos sport) 76-44
 
Μεγάλος Τελικός
Χανιά (Κάβα Κασιμάτη) – Σητεία (Κρητικο Σπίτι) 64-83

Το Σαββατοκύριακο 3-4/11 η τελική φάση του Παγκρήτιου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ στα Χανιά


    H τελική φάση του Παγκρήτιου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ θα πραγματοποιηθεί στα Χανιά, αυτό το Σαββατοκύριακο (3 και 4 Νοεμβρίου) στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο Κλαδισού. Σε αυτή τη διοργάνωση θα συμμετάσχουν οι πρωταθλητές στο εργασιακό πρωτάθλημα, της περιόδου 2017-2018, των τεσσάρων Νομών της Κρήτης, Χανίων, Ρεθύμνου, Ηρακλείου και η Σητεία που αντιπροσωπεύει το Νομό Λασιθίου.
 
   Στη συνέντευξη τύπου της Παρασκευής (2/11) που έγινε στο Δημαρχείο Χανίων, το “παρών” έδωσαν ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Σταύρος Φιωτάκης, η Προϊσταμένη του τμήματος Αθλητισμού του Δήμου Χανίων Λίνα Ψούνη, ο αρμόδιος για το εργασιακό πρωτάθλημα από το τμήμα αθλητισμού του Δήμου Χανίων Γιώργος Μαρκουλάκης, ο εκπρόσωπος των διαιτητών Νώντας Χριστινάκης και ο εκπρόσωπος της ομάδας των Χανίων Κώστας Μπουζουνιεράκης.

   “Είναι μια πολύ σημαντική πρωτοβουλία που έχει καθιερωθεί την τελευταία 7ετία. Οι πρωταθλητές των Νομών της Κρήτης διαγωνίζονται κάθε χρόνο σε έναν διαφορετικό Νομό για την καλύτερη ομάδα μπάσκετ του νησιού, στο εργασιακό πρωτάθλημα. Χαιρόμαστε που φιλοξενούμε φέτος, ως Δήμος Χανίων, το συγκεκριμένο τουρνουά και θα παρακολουθήσουμε πλούσιο θέαμα από παίκτες που παίζουν για τη χαρά του αθλήματος”, τόνισε ο Αντιδήμαρχος Σταύρος Φιωτάκης.

   Μάλιστα, οι διοργανωτές ευχαρίστησαν το ξενοδοχείο Τroulakis Village, για την δωρεάν παροχή κλινών για τη διανυκτέρευση των ομάδων.

Στο πλαίσιο της συνέντευξης τύπου έγινε και η κλήρωση της τελικής φάσης.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:

Σάββατο 3 Νοεμβρίου
19.30  Χανιά (Κάβα Κασιμάτη)  -  Ρέθυμνο (Photo έκφραση)
21.30  Ηράκλειο (Cosmos sport)  - Σητεία (Κρητικο Σπίτι)

Κυριακή 4 Νοεμβρίου
19.00  Μικρός Τελικός
21.00  Μεγάλος Τελικός
   

Σάββατο, 3 Νοεμβρίου 2018

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018
(Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ –  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ  42-53
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα:07-15, 15-25, 27-45, 42-53.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης, Ουρανός): Λαμπρινός, Τεριζογλου 1, Νικολάου, Χουστουλάκης, Λαγουδάκης 9(3), Καλογεράκης Γ. 13(1), Δασκαλάκης Μ. 4, Δαγαράκης, Μαθιουδάκης 15, Καλησπεράκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Νικολιδάκης ):  Λιάκος 2, Διαμαντής 2, Παλτατσίδης 4(1), Χλιαουτάκης, Παπατριανταφύλου 5, Ζερβουδάκης 14, Τσιγκουλης 17(3), Νικολιδάκης 7(1), Καβρουλάκης 2.

(Α2-A) ΙΑΤΡΟΙ – ΡΑΨΩΔΙΑ 52-43

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα:13-12, 24-22, 32-29, 52-43.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Γούδας 9, Σιβαρόπουλος, Ζαχαράκης, Βλαχοπάνος 5, Τζανάκης, Αργυρίου 4, Παρασκάκης 6, Ανδρονικίδης 2, Σαμωνάκης 2, Μπούτσιας 18(1), Γιακουμάκης 6.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Μυρωτης): Χόμπης Γ. 3, Σταματάκης 7(1), Ξενάκης 9, Νιωτάκης 3, Βεργίτσης 6(2), Καρίμποφ 6(1), Παλαφούτης 9(2).

(Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. – PLATANOS TOURS 41-39

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 08-09, 16-21, 26-28, 41-39.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης, Δουζίνας 3, Λίτινας 1, Αντωνόπουλος 2, Πολοπετράκης 2, Αντωνογιάννης, Δούβρος 8, Καραογλάνης 8(1), Σταυρουλάκης Π. 4, Σταυρουλάκης Ν. 8(2), Γαλερός 2, Καλιτσουνάκης 3.
PLATANOS TOURS (Δαμανάκης): Χριστουλάκης 14(2), Δαμανάκης, Αγγελάκης 4, Κανταρτζής,  Βουγιουκαλάκης Μ. 2, Ζουμπεράκης Ν., Βουγιουκαλάκης Ε., Παπαγρηγορίου 7(1), Περδίκης 5, Μαλλιαρός 4, Κλειδαράς 3.
 NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ 2018-2019
(Α1)  N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ – SAILING EXPERIENCE 49-52
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 10-20, 21-32, 32-40, 49-52.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος): Θεοδορόπουλος, Βελονάκης, Γκόγκος, Λεωνιδάκης 13, Κατσαβίδης 8, Λιαδάκης, Αρσενίδης 4, Καρυπίδης 8, Ψωμάς Α., Κυλλάφης 4, Μακαρδονας 12.
SAILING EXPERIENCE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης, Φραγκιαδάκης, Τσαχάκης 6(1), Ουρανός, Σταθόπουλος 7(1), Παυλιδάκης, Παπαδάκης Γ., Τσαγκαρούλης 20, Παπαπαναγιώτου, Παρασύρης, Καρπουζάκης 9(1), Κορωνάκης 10.

Kυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

(Α2-Β) MACRON STORE – BUENO HOTEL 63-50
Διαιτητές: Μαρινάκης Θεοχάρης, Φλουρής Νίκος.
Δεκάλεπτα:16-11, 26-23, 45-34, 63-50.
MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε. 7, Κόνιας 4, Τσαφαράκης 3, Παπαδάκης Α. 4, Κάβουρας 8, Καρατζέτζος Κ. 12, Καρατζέτζος Β., Καρατζέτζος Γ. 25(1).
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης): Ηλιάκης, Βαζιουράκης 9, Σταγκουράκης, Σερλής 6, Σταυρουλιδάκης 10, Ανδρεδάκης 7(1), Σταθοπούλου, Χατζάκης 4, Κόλκας,  Μυλωνάς 2, Κοπανάκης 12(1).

(Α2-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 40-76
Διαιτητές: Φλουρής Νίκος, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 09-20, 15-37, 27-57, 40-76.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Θεοδωρόπουλος Σ.): Παπαδοπούλου 11(1), Γιαπιτσογλου 5, Πασχαλίδη, Μαστροκώστα 4, Κορογωνα, Χατζηβασίλης 6, Βουρδουμπά 4, Βλάσης 10.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης):  Λαδάκης 16 (4), Καλοειδάς, Παπαδογιάννης Β. 2, Τζανιδάκης 18, Καπετανάκης 8(2), Συμεωνίδης 10, Μονογυιός 17(2), Δροσουλάκης, Φουντιδάκης, Σκούφογλου 5.

(Α2-A) KLADOS TOURS – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 63-44

Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα: 17-10, 24-22, 38-37, 63-44.
KLADOS TOURS (Κλάδος): Καραμπατσάκης, Σελλούντος, Κλάδος 7, Κανελλάκης 9, Νταουντάκης 20(1), Γιοβάνοβιτς 4, Καθαράκης 21(2), Γερουκάκης 2.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Πανόπουλος): Πετράκης, Ξηρας 17, Πανόπουλος 6, Σταυρουλάκης 7, Ρεχερ 2, Βροντάκης 3, Φουσταγιεράκης 7(1), Τσιομπίκας 2.

(Α2-A) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ 42-33

Διαιτητές: Λόλι Ενδρίν, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα: 09-10, 16-16, 22-29, 42-33.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περράκης): Βαμβουράκης 4, Κεφαλογιάννης 3, Μελαδάκης, Καραδάκης Ν. 12(1), Αντωνάκης, Πολιτάκης 12, Περάκης, Κανακάκης, Λιανδρής 6, Κυριακάκης 5.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μπαγιαρτάκης, Ηλιάκης): Περαντωνάκης 10, Σωμαθιανός, Ζίανας, Κονταξάκης 3, Νικολουδάκης 7, Ηλιάκης, Παναγιωτόπουλος 5, Πιοτογιαννάκης 6,  Μπαγιαρτάκης, Ρωμανιουδάκης 2, Προκοπάκης.

(A1) HAAGEN DAZS BC – ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ 70-48

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 18-10, 36-22, 57-41, 70-48.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Λαγουδάκης 17(3), Φιτζανάκης 8, Θερμιώτης 10, Χατζηδάκης Μ. 3, Καλαϊτζάκης 15(5), Γκογκίτσας 5(1), Πλεμμένος 6(1), Μητρόπουλος 6(2).
ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 16(5) , Σαπουνζής, Τσιχλής 12(1), Ξανθόπουλος, Παπαδάκης Θ. 8, Παναγιωτάκης 8, Σαβοργιαννάκης Β. 4, Σερσέμης.

(Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 48-71

Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 06-16, 16-31, 32-58, 48-71.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδορόπουλος): Μοσχάκης, Συριανόγλου, Κατσαντώνης 20(1), Γιαννούλης 10(1), Θεοδορόπουλος, Αλυγιζάκης 3(1), Αραμπατζόγλου 3, Τσιμπισκάκης 4, Δρουδάκης 8.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Σαρρής 4, Λίτινας, Καρπουζής 6, Καρακεσίσογλου 5(1), Ψαρουδάκης 15(4), Πελιβανίδης 20(1), Σεγρεδάκης 8(2), Γαλυφιανάκης 3(1), Θεοδωρόπουλος, Κατάκης, Παπαδοκωστάκης 2, Φωτίου 8(1).

ΡΕΠΟ: (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ