Τρίτη, 30 Οκτωβρίου 2012

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής A2 Κατηγορίας

H 1η Αγωνιστική A2 Κατηγορίας του 18ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:

Σάββατο 03/11/2012
15:00  Chaplins - Metropolis
16:45  Α.Δ. Ρεθύμνου - Μαρουβάς

Κυριακή 04/11/2012
12:00  Πρωτοβάθμια - Cul De Sac
13:45  Ιδιωτικοί Υπάλληλοι - Olivaloe
15:30  Γυμναστές/Έμποροι - ΤΕΕ Ρεθύμνου

Επόμενη Κυριακή 11/11/2012
10:30  Ιατροί - Photo Έκφραση 


Δευτέρα, 29 Οκτωβρίου 2012

Καταστατικό του Πρωταθλήματος 2012-2013

Όλα είναι έτοιμα για ξεκινήσει το φετινό Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013 το Σαββατοκύριακο 03-04 Νοεμβρίου με την πρώτη αγωνιστική Α2 κατηγορίας. Όλοι οι αγώνες έχουν προγραμματιστεί  ανά  δυο βδομάδες σε κάθε κατηγορία. Έπειτα από την συνάντηση που είχαν οι επιτροπές του εργασιακού πρωταθλήματος την Δευτέρα 29/10/2012 αποφασίστηκαν τα παρακάτω:
  • Το  Καταστατικό του Πρωταθλήματος 2012-2013 (μπορείτε να το δείτε εδώ)
  • Απαγορεύεται η αναβολή αγώνων χωρίς την έγκριση της Οργανωτικής Επιτροπής Μπάσκετ. Σε περίπτωση αναβολής παιχνιδιού, οι ομάδες ειδοποιούνται για την αναβολή τουλάχιστον 48 ώρες πριν την καθορισμένη ημερομηνία διεξαγωγής.  Αδυναμία προσέλευσης ομάδας σε αγώνα γίνεται δεκτή κατόπιν γραπτής αίτησης από τον υπεύθυνο της ομάδας προς την οργανωτική επιτροπή με ημερομηνία τουλάχιστον 5 μέρες πριν από τον προγραμματισμένο αγώνα. Μετά από συνεδρίαση της οργανωτικής επιτροπής εάν γίνει δεκτό το αίτημα ορίζει νέα ημερομηνία του αγώνα. Σε περίπτωση μη έγκαιρης ενημέρωση η ομάδα μηδενίζεται και καταβάλει και το αντίστοιχο συνολικό κόστος αγώνα όπως έχει ορίσει η Οργανωτικής Επιτροπής Μπάσκετ.
  • Ομάδα που δεν θα παρουσιασθεί 2 (δυο) φορές αποβάλλεται από την συνέχεια των αγώνων.
  • Οι παίχτες να έχουν προσκομίσει ιατρική βεβαίωση θεωρημένη από καρδιολόγο που έχει να έχει εκδοθεί ημερολογιακά εντός ενός (1) έτους πριν από την αγωνιστική που συμμετέχουν. 
Α1 –Κατηγορία (2011-2012 συμμετέχουν 10 ομάδες)
PLAYOFF
Στο τέλος του πρωταθλήματος Α1 κατηγορίας , για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας, οι οχτώ (8) πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία αγωνίζονται σε αγώνες Play-Off «χιαστί» με την εξής σειρά:
  1. 1η ομάδα Α1 – 8η ομάδα Α1
  2. 2η ομάδα Α1 – 7η ομάδα Α1
  3. 3η ομάδα Α1 – 6η ομάδα Α1
  4. 4η ομάδα Α1 – 5η ομάδα Α1
Οι νικητές και  ηττημένοι των παραπάνω παιχνιδιών θα αγωνιστούν για τα ημιτελικά χιαστί ως εξής:
H1. ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ Α - ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ D
H2.  ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ Β - ΝΙΚΗΤΗΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ C
H3.  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ A - ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ D
H4.  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ B - ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ C
Οι νικητές των παραπάνω παιχνιδιών Η1 & Η2 θα αγωνιστούν στον τελικό για τις θέσεις 1-2.
Οι υπόλοιπες ομάδες θα παίξουν αγώνες κατάταξης για τις θέσεις 3-8.
PLAYOUT
Οι δυο (2) τελευταίες ομάδες του πρωταθλήματος Α1 κατηγορίας θα παίξουν μεταξύ τους αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 9-10.
  • Εάν στο επόμενο πρωτάθλημα 2013-2014 συμμετέχουν 10 ομάδες στην Α1 κατηγορία υποβιβάζονται και οι δύο (2) στην Α2 κατηγορία.
  • Εάν στο επόμενο πρωτάθλημα 2013-2014 συμμετέχουν 12 ομάδες στην Α1 κατηγορία υποβιβάζεται στην Α2 κατηγορία μόνο η ομάδα που κατέλαβε την 10η θέση κατάταξης.
Α2–Κατηγορία (2011-2012 συμμετέχουν 12 ομάδες)
PLAYOFF
Στο τέλος του πρωταθλήματος Α2 κατηγορίας πρωταθλητής είναι η ομάδα που είναι πρώτη στον πίνακα βαθμολογίας μετά το τέλος των αγώνων και του χρόνου συμμετέχει στην Α1 κατηγορία. Οι υπόλοιπες τέσσερεις (4) ομάδες (θέσεις 2η -5η) θα αγωνίζονται σε αγώνες Play-Off «χιαστί» με την εξής σειρά:
  1. 2η ομάδα Α2 – 5η ομάδα Α2
  2. 3η ομάδα Α2 – 4η ομάδα Α2
Οι νικητές των παραπάνω παιχνιδιών θα αγωνιστούν για τις θέσεις 2-3.
Οι ηττημένες ομάδες των παραπάνω παιχνιδιών θα αγωνιστούν για τις θέσεις 4-5.
Άνοδος στην Α1 κατηγορία
  • Εάν στο επόμενο πρωτάθλημα 2013-2014 συμμετέχουν 10 ομάδες στην Α1 κατηγορία ανεβαίνουν οι δύο (2) πρώτες ομάδες από στην Α2 κατηγορία με βάση την τελική κατάταξη.
  • Εάν στο επόμενο πρωτάθλημα 2013-2014 συμμετέχουν 12 ομάδες στην Α1 κατηγορία ανεβαίνουν οι  τρείς (3) πρώτες ομάδες από στην Α2 κατηγορία με βάση την τελική κατάταξη.

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012

Συνάντηση Ομάδων Δευτέρα 29/10/2012 και ώρα 17.00 - Πρωτάθλημα 2012-2013

   Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου διοργανώνει το 18ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013 ορίζεται γενική συνάντηση όλων των αρχηγών των ομάδων του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου την Δευτέρα 29/10/2012 και ώρα 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο του Πανεπιστημίου.

Θέματα συζήτησης:
  1. Επικύρωση καταστατικού του νέου πρωταθλήματος 2012-2013 και συμμετοχής ομάδων
    (εδώ μπορείτε να δείτε το καταστατικό του 2011-2012 σε Pdf)
  2. Κόστος Πρωταθλήματος
  3. Προγραμματισμός Αγώνων (Κατηγορίες Α1 & Α2)
  4. Κλήρωση πρωταθλήματος
  5. Προτάσεις - απόψεις
Η κατάθεση όλων των δελτίων των παιχτών μέχρι και την Πέμπτη 26/10/2012 (τελευταία παράταση) στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου 17:00 - 20:00 καθημερινά (Δευτέρα - Παρασκευή, Τηλέφωνο: 2831077598). Επικύρωση των υπαρχόντων δελτίων, νέες μεταγραφές και νέοι παίχτες (χρειάζεται μια φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας και 2 μικρές φωτογραφίες για νέους παίχτες). Μαζί θα πρέπει και να συμπληρωθεί η Αίτηση Συμμετοχής στο πρωτάθλημα μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ με το σύνολο των παιχτών της κάθε ομάδας και να σταλεί στο E-mail :BasketRethymno@Yahoo.gr. Οριστικές αλλαγές στο ρόστερ της κάθε ομάδας (μόνο προσθήκη νέων παιχτών) θα μπορούν να γίνουν έως το Σάββατο 15/12/2012.

Οι συμμετοχές στο 18ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:

A1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
  1. Haagen Dazs
  2. Επιχειρηματίες
  3. Εκπαιδευτικοί/ Ιδ. Υπάλληλοι
  4. Υπουργείο Εσωτερικών - μετονομασία  σε ΕΛ.ΑΣ
  5. Κατασκευαστές
  6. Φοιτητές
  7. Πανεπιστήμιο
  8. Δήμος Αγίου Βασιλείου
  9. Ελεύθεροι Επαγγελματίες
  10. Creta Farms
A2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
  1. Photo Έκφραση
  2. Metropolis
  3. Garden Αrt -> μετονομασία  σε "Μαρουβάς"
  4. Πρωτοβάθμια
  5. Ιατροί
  6. Α.Δ.Ρεθύμνου
  7. Επαγγελματίες
  8. Οlivaloe
  9. Cul de Sac
  10. ΤΕΕ Ρεθύμνου
  11. Γυμναστές-Έμποροι
  12. Ιδιωτικοί Υπάλληλοι
  13. Chaplin's

Δευτέρα, 22 Οκτωβρίου 2012

Τελικοί 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2012

Κυριακή 21/10/2012 ώρα 17:30 
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
 HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ)
  ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ)
HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ) - ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ) 65-54
Δεκάλεπτα: 13-19, 32-28, 43-39, 65-54
Διαιτητές:  Μαρνελάκης, Καρανικόλα
HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ) (Προπονητής Ξενίδης Γεώργιος):  Θερμιώτης Γιάννης 2, Κυριακόπουλος Νίκος, Καλαϊτζάκης Μελχής 25(6), Βασιλείου Βαγγέλης 4, Καραμιχάλης Γιάννης,  Πολιτάκης Νίκος 16(2), Γκογκίτσας Χρήστος 14(1), Πηγουνάκης Αστρινός, Μπονατάκης Γεώργιος, Λαδακης Γεώργιος, Χατζηδάκης Μιχάλης 4.
ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ) (Προπονητής Κοζύρης Μιχάλης): Βιδάλης Γιώργος 7(1), Γεροντής Μανόλης, Ματσίγκος Φώτης 22, Δημητριάδης Αχιλλέας 19(3), Αγαπητός Δημήτρης 6,  Βασιλάκης Μιχάλης, Κοζύρης Μιχάλης, Βάρδας Κώνσταντίνος, Κλώντζας Γιώργος , Ιωαννίδης Μπέρκοβιτς Θανάσης, Μακράκης  Μανόλης.
Δείτε εδώ τον μαγνητοσκοπημένο αγώνα του Μικρού Τελικού

(Μικρός Τελικός με σχολιασμό αγώνα)

(Όλος ο αγώνας χωρίς σχολιασμό)

Κυριακή 21/10/2012 ώρα 19:30 
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
 ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ)

 
 
 
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) - ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ) 66-58
Δεκάλεπτα: 20-16, 34-32, 56-50, 66-58
Διαιτητές: Επιτροπάκης, Μαρνελάκης.
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) (Προπονητής Λιόντας Γεώργιος): Γωνιωτάκης Γεώργιος 14(2), Βλαχάκης Ευάγγελος, Δελατόρας Νικόλαος 14, Παπαδάκης Μιχαήλ 6, Ζερβάκης Κων/νος, Βερερουδάκης Γεώργιος, Λαγουδάκης Νεκτάριος 9, Μαρής Νικόλαος 3(1), Βαρβαβάς Κων/νος 13(2), Χρονάκης Ευάγγελος, Μπατάς Τάσος 4, Επταμινητάκης Μιχάλης 3(1).
ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ) (Προπονητής Χριστοφορίδης Χαράλαμπος): Χαιρέτάκης Νίκος, Μπαλής, Κωστάκης Αντώνιος 3, Μαρκογιαννης Ιωάννης 19(2), Αλεξάκης Νίκος 10, Ζαχαρωτάκης Χρήστος , Τζουβαδάκης Δημήτρης 9, Κοκογιαννάκης Δημήτρης 12, Πεντάρης Ιωάννης 2, Χριστοφορίδης Χαράλαμπος, Κοκογιαννάκης Γεώργιος, Κασσιμάτης Νίκος 3(1).
Δείτε εδώ τον μαγνητοσκοπημένο αγώνα του Μεγάλου Τελικού 

(Μεγάλος Τελικός με σχολιασμό αγώνα)

(High Definition - Όλος ο αγώνας μαζί με απονομές, χωρίς σχολιασμό)

Όλες οι Φωτογραφίες
1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2012
στις 20-21 / 10 / 2012 στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.
 116 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ημιτελικοί 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2012

Σάββατο 20/10/2012 ώρα 20:00 
HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ)
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
 Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου
HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ) - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) 55 - 67
Δεκάλεπτα: 8-18, 24-36, 40-55 , 55-67
Διαιτητές:  Κώτσου, Χριστινάκης
HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ) (Προπονητής Ξενίδης Γεώργιος):  Θερμιώτης Γιάννης 9, Κυριακόπουλος Νίκος, Βενιανάκης Χρήστος, Καλαϊτζάκης Μελχής 17(4), Βασιλείου Βαγγέλης 4(1), Καραμιχάλης Γιάννης, Χατζηδάκης Μιχάλης, Πολιτάκης Νίκος 11(1), Γκογκίτσας Χρήστος 14(2), Πηγουνάκης Αστρινός.
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) (Προπονητής Λιόντας Γεώργιος): Γωνιωτάκης Γεώργιος 9(1), Βλαχάκης Ευάγγελος, Δελατόρας Νικόλαος 18(4), Παπαδάκης Μιχαήλ, Ζερβάκης Κων/νος, Βερερουδάκης Γεώργιος, Λαγουδάκης Νεκτάριος 10, Μαρής Νικόλαος 12 (3), Βαρβαβάς Κων/νος 13(2), Χρονάκης Ευάγγελος, Μπατάς Τάσος 5.

Δείτε εδώ τον μαγνητοσκοπημένο αγώνα του A' Ημιτελικού

Σάββατο 20/10/2012 ώρα 21:30 
ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ)
ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ)
ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ) - ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ) 70 - 61
Δεκάλεπτα: 16-21 ,27-36, 47-49, 70-61
Διαιτητές:  Χριστινάκης, Θεοδωράκης
ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ) (Προπονητής Χριστοφορίδης Χαράλαμπος): Χαιρέτάκης Νίκος, Μπαλής, Κωστάκης Αντώνιος 4, Μαρκογιαννης Ιωάννης 22(4), Αλεξάκης Νίκος 3, Ζαχαρωτάκης Χρήστος 2, Τζουβαδάκης Δημήτρης 26, Κοκογιαννάκης Δημήτρης 7, Πεντάρης Ιωάννης 4(1), Χριστοφορίδης Χαράλαμπος, Κοκογιαννάκης Γεώργιος, Κασσιμάτης Νίκος 2.
ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ) (Προπονητής Κοζύρης Μιχάλης): Βιδάλης Γιώργος 5(1), Γεροντής Μανόλης, Ματσίγκος Φώτης 15(2), Δημητριάδης Αχιλλέας 27(2), Αγαπητός Δημήτρης 12, Ιωαννίδης Μπέρκοβιτς Θανάσης  2, Βασιλάκης Μιχάλης, Κοζύρης Μιχάλης, Βάρδας Κώνσταντίνος, Μακράκης Μανόλης.
Δείτε εδώ τον μαγνητοσκοπημένο αγώνα του B' Ημιτελικού

Σάββατο, 20 Οκτωβρίου 2012

Ζωντανές Μεταδόσεις 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2012

Ζωντανές Μεταδόσεις 20-21/10/2012
 Αγώνες  1ου Παγκρήτιου Τουρνουά
Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2012
Εδώ μπορείτε να δείτε ζωντανά όλους τους αγώνες...
http://www.livestream.com/basketrethymno

Σάββατο 20/10/2012
20:00 HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ) - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
55 - 67
21:30 ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ) - ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ)
70 - 61

Κυριακή 21/10/2012
17:30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: 
HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ)  - ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ)
65 - 54

19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ:
 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) - ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ)
66 - 58

Τετάρτη, 17 Οκτωβρίου 2012

Ρόστερ Ομάδων 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΑΝΙΩΝ 2011-2012
ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ-ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ 
  1. Κασσιμάτης Νίκος
  2. Χαιρέτης Νίκος
  3. Ζαχαρωτάκης Χρήστος
  4. Αλεξάκης Νίκος
  5. Πεντάρης Ιωάννης
  6. Τζουβαδάκης Δημήτρης
  7. Κοκογιαννάκης Δημήτρης
  8. Μαρκογιάννης Ιωάννης
  9. Χριστοφορίδης Χαράλαμπος
  10. Κοκογιαννάκης Γεώργιος
  11. Κωστάκης Αντώνιος
Προπονητής : Μαγκρόγιαννης Ιωάννης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2011-2012
HΑAGEN DAZS
  1. Γκογκίτσας Χρήστος
  2. Βασιλείου Βαγγέλης
  3. Σπανόπουλος Θεόδωρος
  4. Θερμιώτης Γιάννης
  5. Πηγουνάκης Αστρινός
  6. Μπονατάκης Γεώργιος
  7. Κυριακόπουλος
  8. Βενιανάκης Χρήστος
  9. Καλαϊτζάκης Μελχής
  10. Καραμιχάλης Γιάννης
  11. Κούμουλος Γεώργιος
  12. Χατζηδάκης Μιχάλης
  13. Λαδακης Γεώργιος
  14. Πολιτάκης Νίκος
Προπονητής : Ξενίδης Γεώργιος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2011-2012
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ
  1. Γωνιωτάκης Γεώργιος
  2. Βλαχάκης Ευάγγελος
  3. Δελατόρας Νικόλαος
  4. Βαρβαβάς Κων/νος
  5. Ζερβάκης Κων/νος
  6. Μπατάς Τάσος
  7. Μαρής Νικόλαος
  8. Λαγουδάκης Νεκτάριος
  9. Επταμινητάκης Μιχάλης
  10. Βερερουδάκης Γεώργιος
  11. Χρονάκης Ευάγγελος
  12. Παπαδάκης Μιχαήλ
Προπονητής : Λιόντας Γεώργιος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ 2011-2012
ΚΡΟΥΣΤΑΣ 
  1. Δημητριάδης Αχιλλέας 
  2. Βασιλάκης Μιχάλης 
  3. Βιδάλης Γιώργος 
  4. Κλώντζας Γιώργος 
  5. Κοζύρης Μιχάλης 
  6. Ιωαννίδης ΜπέρκοβιτςΘανάσης 
  7. Μακράκης Μανόλης 
  8. Γεροντής Μανόλης 
  9. Ματσίγκος Φώτης
  10. Αγαπητός Δημήτρης 
  11. Σταυρακάκης Γιώργος 
  12. Βάρδας Κώνσταντίνος 
Προπονητής : Κοζύρης Μιχάλης

Σάββατο, 13 Οκτωβρίου 2012

Κλήρωση 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης

Την Πέμπτη 11/10/2012 και ώρα 18:00 πραγματοποιήθηκε ζωντανά η κλήρωση του 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Διοργάνωση Περιφέρεια Ρεθύμνου μαζί με την Ένωση Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής Ρεθύμνου και το Πανεπιστήμιο Κρήτης. Αναλυτικά οι ώρες αγώνων και τα ζευγάρια είναι : 

Σάββατο 20/10/2012
20:00 (1) HAAGEN DAZS (ΡΕΘΥΜΝΟ) - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
21:30 (2) ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ (ΧΑΝΙΑ) - ΚΡΟΥΣΤΑΣ (ΛΑΣΙΘΙ)

Κυριακή 21/10/2012
17:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 1 - ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 2
19:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: ΝΙΚΗΤΗΣ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ 2
 
 
 
 
 

Εδώ μπορείτε να δείτε την μετάδοση  της κλήρωσης σε μαγνητοσκόπηση :
Watch live streaming video from basketrethymno at livestream.com

Τρίτη, 9 Οκτωβρίου 2012

Ζωντανή Κλήρωση 1ου Παγκρήτιου Τουρνουά Μπάσκετ

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε το πρώτο Παγκρήτιο Τουρνουά Καλαθοσφαίρισης που θα πραγματοποιηθεί το Σαββάτο 20 και την Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012 στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Διοργάνωση Περιφέρεια Ρεθύμνου μαζί με την Ένωση Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής Ρεθύμνου και το Πανεπιστήμιο Κρήτης.
Την Πέμπτη 11/10/2012 και ώρα 18:00
μπορείτε να δείτε ζωντανά την κλήρωση του Παγκρήτιου Τουρνουά 2012