Πέμπτη, 31 Μαρτίου 2011

Αγώνες Κατάταξης Τελικής Φάσης 2010-2011


ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ  - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 14:30
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΘΕΣΕΙΣ 9-16)
ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 16:15
ΕΜΠΟΡΟΙ – CRETA FARM (ΘΕΣΕΙΣ 9-16)
ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 18:00
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8)
ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 19:45
ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8)
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 14:30
ΓΙΑΤΡΟΙ – Α’ ΒΑΘΜΙΑ (ΘΕΣΕΙΣ 9-16)
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 16:15
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK – GARDEN ART (ΘΕΣΕΙΣ 9-16)
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 18:00
HAAGEN DAZS – ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8)
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 19:45
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8)



ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ (2-3/4/11)
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 1-8
Α1.  HAAGEN DAZS     -    ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ
Α2.  ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ    -   ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛ.
Α3.  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ   -   ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
Α4.  ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ.ΑΓΩΓΗΣ    -   ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 9-16
Β1.  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ    -    ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
Β2.  ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK  -    GARDEN ART
Β3.  ΓΙΑΤΡΟΙ    -    Α'ΒΑΘΜΙΑ
Β4.  CRETA FARM    -    ΕΜΠΟΡΟΙ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ (9-10/4/11)
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 1-4
Τ1. ΝΙΚΗΤΕΣ Α1  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Α3
Τ2. ΝΙΚΗΤΕΣ Α2  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Α4
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 5-8
Τ3. ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Α1-ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Α3
Τ4. ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Α2-ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Α4
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 9-12
Τ5. ΝΙΚΗΤΕΣ Β1  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Β3
Τ6. ΝΙΚΗΤΕΣ Β2  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Β4
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 13-16
Τ7. ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ_Β1-ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ_ Β3
Τ8. ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ_Β2-ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ_Β4

ΤΕΛΙΚΟΙ (16-17/4/11)
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 1-2
ΝΙΚΗΤΕΣ Τ1  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Τ2
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 3-4
ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ1  - ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ2
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 5-6
ΝΙΚΗΤΕΣ Τ3  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Τ4
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 7-8
ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ3  - ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ4
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 9-10
ΝΙΚΗΤΕΣ Τ5  -  ΝΙΚΗΤΕΣ Τ6
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 11-12
ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ5  - ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ6
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 12-14
ΝΙΚΗΤΕΣ Τ7 -  ΝΙΚΗΤΕΣ Τ8
ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 15-16
ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ7  - ΗΤΤΗΜΕΝΟΙ Τ8

Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2011

Σχολιασμός της 7ης αγωνιστικής


Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης-Βαθμολογίες-Σκόρερ-Τρίποντα-Πρόγραμμα για τις θέσεις 1-8 και 9-16 του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης, http://daor.gr/index.php?id=6,584,0,0,1,0
27/03/2011
Τελείωσε η 7η αγωνιστική και Α’ Φάση του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης με πολλές εκπλήξεις. Εκπλήξεις τις οποίες δεν περίμενε κανένας, αυτή άλλωστε είναι η ομορφιά του μπάσκετ και κατ’ επέκταση του Εργασιακού μπάσκετ. Δύο μεγάλες εκπλήξεις έγιναν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Η πρώτη έκπληξη έγινε το Σάββατο στο παιχνίδι των Γιατρών με τους Φοιτητές, με τους Γιατρούς να κερδίζουν στο τέλος σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που μεταδόθηκε ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλιhttp://www.livestream.com/daor1. H δεύτερη έκπληξη έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο παιχνίδι ανάμεσα στους εργαζόμενους του Πανεπιστημίου και σε αυτό της Creta Farm, παιχνίδι το οποίο πήγε στη παράταση, κι εκεί πιο ψύχραιμοι η ομάδα της Creta Farm ψαλίδισε τα όνειρα των παικτών του Πανεπιστημίου που με νίκη προκρίνονταν στους 8, κι έτσι έκαναν ένα απρόσμενο δώρο στους Κατασκευαστές που πέρασαν στους 8. Στα υπόλοιπα παιχνίδια που έγιναν το Σαββατοκύριακο στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πανεπιστημίου του Γάλλου, στον α’ όμιλο είχαμε τους Νέους Επαγγελματίες να κερδίζουν τους λειψούς Εμπόρους που προσήλθαν στο γήπεδο με 6 παίκτες και να παίρνουν την πρόκριση στους 8, κι αυτό το παιχνίδι μεταδόθηκε ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλι http://www.livestream.com/daor1. Σε άλλο παιχνίδι και οι Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι πέρασαν στους 8, κερδίζοντας τους Ιδιωτικούς Υπαλλήλους με μεγάλη διαφορά. Στο τελευταίο παιχνίδι του α’ ομίλου η ομάδα των Haagen Dazs δεν αντιμετώπισε δυσκολία κερδίζοντας την ομάδα του Δήμου Λάμπης και προκρίθηκε στους 8 του τουρνουά. Στον β’ όμιλο τώρα εκτός από την μεγάλη έκπληξη που σας αναφέραμε παραπάνω είχαμε τους Κατασκευαστές που ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι αυτής της αγωνιστικής, καθώς δεν περίμεναν ότι θα έχανε το Πανεπιστήμιο από την Creta Farm, αλλά περίμεναν στραβοπάτημα των Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής από το Υπουργείο Εσωτερικών. Άλλο περίμεναν κι άλλο τους βγήκε. Στο άλλο παιχνίδι οι Επιχειρηματίες πέρασαν εύκολο απόγευμα το Σάββατο, νικώντας την ομάδα της Garden Art. Και στο τελευταίο παιχνίδι που ήταν αυτό ανάμεσα στους Πτυχιούχους Φυσικής Αγωγής με το Υπουργείο Εσωτερικών, παιχνίδι που κι αυτό μεταδόθηκε ζωντανά από το διαδικτυακό κανάλιhttp://www.livestream.com/daor1, ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι που κυριάρχησε η δίψα των δύο ομάδων για την νίκη, με τους Πτυχιούχους να παίρνουν την νίκη. Και σ’ αυτήν την αγωνιστική η ζωντανή διαδικτυακή μετάδοση από το http://www.livestream.com/daor1, καθώς και η προσέλευση του κόσμου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πανεπιστημίου ήταν πέρα από κάθε προσδοκία.     

Δευτέρα, 28 Μαρτίου 2011

Κουίζ 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου


Βρείτε το όνομα της ομάδας που κατέκτησε το 
1ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου το 1995.

 Όποιος γνωρίζει να στείλει μήνυμα στον ΗΧΟ FM, την Πέμπτη 31 Μαρτίου 19:00 – 21:00 στην εκπομπή ''ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΗΧΟ'' με τον Γιώργο Κανακάκη και τον Παντελή Παπαδογιαννάκη. Όποιοι απαντήσουν σωστά, θα μπουν σε κλήρωση, που θα γίνει πριν το τέλος της εκπομπής και οι 5 νικητές θα κερδίσουν δωρεάν προσκλήσεις για το παιχνίδι του ΑΓΟΡ με τους ΙΚΑΡΟΥΣ ΣΕΡΡΩΝ. Τα εισιτήρια είναι μία προσφορά από τον παίκτη-προπονητή της ομάδας των Haagen Dazs και μέλος του ΑΓΟΡ Γιώργο Ξενίδη. Περισσότερες πληροφορίες θα δοθούν στην εκπομπή ''ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΗΧΟ''.



ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΟΥΙΖ: ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Σάββατο, 26 Μαρτίου 2011

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης

ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 14:30 
ΓΙΑΤΡΟΙ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ  52 - 51
Δεκάλεπτα : 11-15, 33-27, 45-40, 52-51
Διαιτητές :  Καθαράκης, Θεοδωράκης Στ
Γιατροί (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 30(3), Λίτινας 11(1), Σφακιανάκης 1, Σιβαρόπουλος 6 (1), Βολακάκης , Παρασκάκης 6, 
Φοιτητες (Παπαϊωάννου) Φραντζεσκάκης 3 (1), Παπαϊώαννου 20 (1) Σαββάογλου 25 (7) Μουδόπουλος Αθανασίου, Γεωργίου 2, Ξαγοραράκης 3. 
(ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ)
ΓΙΑΤΡΟΙ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΜΑΡΤΙΟΥ 16:15 
ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΕΜΠΟΡΟΙ   57 - 45
Δεκάλεπτα : 5-15, 25-21, 40-35, 57-45
Διαιτητές : Θεοδωράκης Στ., Καρανικόλα Α.
Νέοι Επαγγελματίες (Γιαννακάκης): Θεοδοσόπουλος 5 (1), Θυμιατζής 2, Αραμπατζόγλου 7 (1), Μαραβελάκης 4, Συριανόγλου 20 (5), Δρουδάκης 17, Σαμωνάκης 2.
Έμποροι (Σταματογιαννάκης): Αγγελάκης 2, Διαμαντάκης, Βουγιουκαλάκης Μ. 10 (1), Κατσαντώνης, Σιβαρόπουλος 2, Δούβρος 17, Παπαδάκης Μ., Κασάπας 14 (3).

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ 18:00
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ – Α’ ΒΑΘΜΙΑ  76 - 52
Δεκάλεπτα : 21-7, 42-23, 57-35, 76-52
Διαιτητές : Καρανικόλα Α., Μεταξάκης
Κατασκευαστές (Μιχαλάκης): Κανακάκης 10 (2), Ανυφαντάκης 10, Καπαρός 12 (2), Γκάτζιας 19 (3), Φεσσάς 4, Πιοτογιαννάκης 11, Δουλγεράκης 10, Καλογεράκης, Ζουμπεράκης.
Α’ Βάθμια (Δαμιανός): Παλτατσίδης 13 (3), Δαμιανός 6, Μελισσανάκης, Χουρδάκης 9 (1), Γιακουμάκης 4, Σταυράκης 2, Νικολιδάκης 15 (3), Θεοδωράκης 3, Τασιούλης, Ασπρούλης.

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ – Α’ ΒΑΘΜΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ 19:45 
GARDEN ART – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ   32 - 86
Δεκάλεπτα : 12-23, 19-52, 22-78, 32-86
Διαιτητές : Παπαϊωάννου Μιχ., Μεταξάκης
Garden Art (Ψιστάκης Εμ.): Δημητριάδης 6, Μαράκης 14, Δημητράκης 5, Φραγκιαδάκης 4, Κολυβάκης 3 (1).
Επιχειρηματίες (Πλεμμένος): Κουγιουμτζής 6 (2), Παλαφούτης Μ. 7 ( ), Καθαράκης 9 (1), Τσάβαλος 9 (3), Βασιλάκης 18 (2), Σταράκης 4, Λαμπρίδης 4, Λαμπαρδάκης 10, Παλαφούτης Ι. 7 (1), Χριστουλάκης, Κιαγιαδάκης 12.


ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 12:15
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  107 - 59
Δεκάλεπτα : 33-13, 41-21, 67-44, 107-59
Διαιτητές : Καθαράκης Β., Μεταξάκης
Εκπαιδευτικοί/Ιδ.Υπάλληλοι (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ. 14 (2), Παπαδομιχελάκης 3, Παναγιωτάκης 10, Πετρακάκης 14 (4), Μαθιουδάκης 4, Παπαδάκης Θ. 14 (1), Παπαδογιάννης 16, Σαββοργινάκης Β. 6, Πατέρας 26 (1), Μπαραδάκης.
Ιδιωτικοί Υπάλληλοι (Μίχας): Ηλιάκης 2, Σταγκουράκης 16 (1), Καπετανάκης 15 (5), Περπιράκης 13, Φοβάκης 5 (1), Καλιοντζής 4, Ξενάκης 4, Γιακουμάκης Ε., Γιακουμάκης Ι., Κατσανεβάκης, Σταυρουλάκης.


ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 14:00
CRETA FARM - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  61-60 παράταση ( 52-52)
Δεκάλεπτα : 11-15, 24-23, 39-40, 52-52 Κ.Α. 60-61
Διαιτητές : Παπαϊωάννου Μιχ., Καρανικόλα Ε.
Πανεπιστήμιο (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης 3, Παπαδογιαννάκης 4, Κατριτζιδάκης, Τζενεβράκης 11, Τρανταλίδης 12 (3), Κοραχάης, Μαυρίδης, Χατζημαρκάκης 22 (4), Χαιρέτης, Μελισσουργάκης 8.
Creta Farm (Οικονόμου): Βουμβουράκης, Σταυρουλάκης 9 (1), Οικονόμου 9 ( 1 ), Σταυρουλάκης – Παττακός 10, Τσουρδαλάκης, Κανάκης 12, Μαθιουλάκης, Χιονάκης, Μπραζιώτης 10 (1), Γιαννούλης, Ζαφειρόπουλος 11 (1) .

CRETA FARM - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 15:45
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK – HAAGEN DAZS  55 - 88
Δεκάλεπτα : 14-19, 30-43, 44-69, 55-88
Διαιτητές : Σμυρνάκης, Καρανικόλα Ε.
Δήμος Λάμπης Medica/Εκμέκ (Θεοδοσουλάκης): Καρνάβας 3, Τζανακάκης 2, Ηλιάκης 6, Κανακάκης 13, Παπαδάκης Χ. 2, Βασιλάκης Ζ., Μαυρομιχελάκης 6 (2), Θεοδοσουλάκης 2, Παπαδογιαννάκης 3 (1), Καραζούπης 16 ( 4 ), Βασιλάκης Γ. 2, Βότζης.
Haagen Dazs (Ξενίδης): Ξενίδης, Βενιανάκης 10 (2), Κυριακόπουλος 2, Καλαϊτζάκης 27 (5), Βασιλείου 5, Πολιτάκης 21 (2), Μπονατάκης 9 (1), Μακρυδάκης, Γκογκίτσας 14 (4).


ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 17:15
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ – ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ   82 - 74
Δεκάλεπτα : 24-29, 37-42, 60-55, 82-74
Διαιτητές : Κατσανεβάκης Αντ., Σμυρνάκης
Πτυχιούχοι Φυσικής Αγωγής (Δαμανάκης Σ.): Πετράκης 3 (1), Κακλαμάνος 26 (6), Σταυρουλάκης 8, Χαραλαμπίδης 7, Δαμανάκης Σ. 11 (1), Κυριακάκης 5, Παπαδάκης Ζ. 22 (4).
Υπουργείο Εσωτερικών (Καλοκύρης): Βιολάκης 1, Καλοκύρης, Δαμανάκης 21 (5), Γουγουλιάς, Κιτανόφσκι 9 (1), Παπαδομιχελάκης, Κοκοτσάκης, Κυριακάκης 6, Πατέντας 14, Πανταγιάς, Κανλής 23, Κωνσταντινίδης.


ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ


ΑΓ
Ν
Η
ΕΠ.
ΑΜ.
ΔΙΑΦ.
ΒΑΘ.
1.HAAGEN DAZS
7
7
0
517
358
159
14
2.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ
7
4
3
412
412
0
11
3.ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
7
4
3
382
365
17
11
4.ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛ.
7
4
3
470
483
87
11
5.ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/ΕΚΜΕΚ
7
4
3
386
419
-33
11
6.ΓΙΑΤΡΟΙ
7
3
4
367
412
-45
10
7.ΕΜΠΟΡΟΙ
7
1
6
356
420
-64
8
8.ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
7
1
6
369
490
-121
8

4πλή ισοβαθμία (Μεταξύ τους παιχνίδια)
ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  49 - 47
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ 68 - 52
ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ 42  -  50
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ 58 - 64
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ  - ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 47 - 61
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 76 - 68


ΤΕΛΙΚΗ  ΚΑΤΑΤΑΞΗ (ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΝΤΩΝ)
2.  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ............. +10
(ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ= +8  ,  ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ= -6,  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ= +8)  
3.  ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  ................... +8
(ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ=+2  , ΦΟΙΤΗΤΕΣ= -8 , ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ= +14)
4. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ  ............. +6
(ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ=-2  ,  ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ= +16 , ΦΟΙΤΗΤΕΣ= -8)
5.  ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ ........................... -24
(ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ= -16, ΦΟΙΤΗΤΕΣ= +6 , ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ= -14


ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ B’ ΟΜΙΛΟΥ


ΑΓ
Ν
Η
ΕΠ.
ΑΜ.
ΔΙΑΦ.
ΒΑΘ.
1.ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
7
7
0
591
331
260
14
2.ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ
7
5
2
407
388
-19
12
3.ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
7
5
2
365
323
42
12
4.ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ
7
4
3
469
351
118
11
5.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
7
3
4
361
369
-8
10
6.CRETA FARM
7
2
5
321
473
-152
9
7.Α' ΒΑΘΜΙΑ
7
1
6
318
435
-117
8
8.GARDEN ART*
7
1
6
170
332
-162
6
GARDEN ART (έχει δυο μηδενισμούς)
Γραμματεία - Διαιτητές (26-3-11)
ΣΚΟΡΕΡ


1.ΠΑΤΕΡΑΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)138
2.ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ (HAAGEN DAZS)130
3.ΛΑΔΑΚΗΣ (ΓΙΑΤΡΟΙ)123
4.ΛΑΜΠΑΡΔΑΚΗΣ (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)123
5.ΓΚΟΓΚΙΤΣΑΣ (HAAGEN DAZS)120
6.ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ)119
7.ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Ε. (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)113
8.ΤΣΑΒΑΛΟΣ (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)111
9.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Θ. (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)111
10.ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ ΣΤ. (ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ)102


ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.ΓΚΟΓΚΙΤΣΑΣ (HAAGEN DAZS)27
2.ΤΣΑΒΑΛΟΣ (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)23
3.ΣΑΒΒΑΟΓΛΟΥ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ)20
4.ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ Κ. (ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ)19
5.ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Ε. (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)18
6.ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ (ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)15
7.ΛΑΓΟΣ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ)14
8.ΚΑΡΑΖΟΥΠΗΣ (ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK)13
9.ΠΕΤΡΑΚΑΚΗΣ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ)13
10.ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ (ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ)12
- ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ (Α' ΒΑΘΜΙΑ)12

ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 1-8
HAAGEN DAZS     -    ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ   -   ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ.ΑΓΩΓΗΣ    -   ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ    -   ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛ.

ΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ 9-16
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ    -    ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ MEDICA/EKMEK  -    GARDEN ART
ΓΙΑΤΡΟΙ    -    Α'ΒΑΘΜΙΑ
CRETA FARM    -    ΕΜΠΟΡΟΙ

Παρασκευή, 25 Μαρτίου 2011

Αποτελέσματα ψηφοφορίας ομίλων

Διάρκεια 2/3/11 έως 27/3/11

ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟΝ Α' ΟΜΙΛΟ
HAAGEN DAZ -   14 (73%)
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ -   5 (26%)
ΕΚΠΑΙΔ.ΙΔΙΩΤ, ΥΠΑΛΛ  0 (0%)
ΓΙΑΤΡΟΙ  0 (0%)
ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  0 (0%)
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  0 (0%)
ΕΜΠΟΡΟΙ  0 (0%)
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ  0 (0%)


ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟΝ B' ΟΜΙΛΟ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ  32 (65%)
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ  1 (2%)
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ  6 (12%)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ   2 (4%)
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  1 (2%)
Α' ΒΑΘΜΙΑ   2 (4%)
CRETA FARM   5 (10%)
GARDEN ART  0 (0%)

Επίσης μπορείτε να ψηφίσετε στην νέα μας δημοσκόπηση δεξιά για
ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 2011 "

Πέμπτη, 24 Μαρτίου 2011

Μεταδόσεις Αγώνων 7ης Αγωνιστικής

Προγραμματισμένες Ζωντανές Μεταδόσεις
Αγώνων 7ης Αγωνιστικής

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ
14:30  ΓΙΑΤΡΟΙ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/ΦΟΙΤΗΤΕΣ
(ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ ΣΤ. - ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Π.)
16:15  ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΕΜΠΟΡΟΙ
(ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΔΑΜΑΝΑΚΗΣ ΣΤ. - ΤΡΑΝΤΑΛΙΔΗΣ Χ.)

Δέιτε τους αγώνες εδώ "ΑΓΩΝΕΣ  Live" 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ
17:15 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ – ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
(ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ Π. - ΤΡΑΝΤΑΛΙΔΗΣ Χ.)

Τρίτη, 22 Μαρτίου 2011

Σχολιασμός της 6ης αγωνιστικής


Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης-Βαθμολογίες-Σκόρερ-Τρίποντα-Πρόγραμμα 7ης αγωνιστικής 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης
www.daor.gr/index.php?id=6,582,0,0,1,0 
19/03/2011
Μία αγωνιστική πριν το τέλος της Α’ Φάσης του 16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης και δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα τίποτα (εκτός από τα Haagen dazs, τους Επιχειρηματίες και το Υπουργείο Εσωτερικών που έχουν προκριθεί στους 8), όσον αφορά την υπόθεση – πρόκριση, δείγμα του ότι οι ομάδες είναι ισοδύναμες μεταξύ τους. Η 7η και τελευταία αγωνιστική θα καθορίσει τις ομάδες που θα προσπαθήσουν να κατακτήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή, αν και το ζητούμενο δεν είναι ποιος θα βγει πρωταθλητής, αλλά μέσα από τα παιχνίδια να ξεφεύγουμε από την καθημερινότητα και να κάνουμε αυτό που αγαπάμε όλοι μας, το μπάσκετ, και να περνάμε καλά. Όσον αφορά τα παιχνίδια τις 6ης αγωνιστικής που έγιναν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, κράτησαν την αγωνία των φιλάθλων που πήγαν στο γήπεδο μέχρι το τέλος αλλά και των θεατών που παρακολούθησαν τα παιχνίδια μέσω του διαδικτυακού μας καναλιούhttp://www.livestream.com/daor1. Στον Α’ όμιλο το πρώτο παιχνίδι που έγινε είχαμε τους Γιατρούς να παίρνουν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα και τους Ιδιωτικούς Υπαλλήλους να μην μπορούν να αντιστέκονται σε κανένα σημείο του αγώνα, έλειπε και το μεγάλο ατού τους ο Κατσανεβάκης. Στο άλλο παιχνίδι αυτό ανάμεσα στους Εμπόρους με τους Εκπαιδευτικούς/Ιδ.Υπαλλήλους ήταν ένα ντέρμπι που όποιος κέρδιζε έβαζε σοβαρή υποψηφιότητα την πρόκρισή του στους 8, με τους Εκπαιδευτικούς να πατάνε γκάζι και να κερδίζουν, κάνοντας εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο. Στο τρίτο παιχνίδι, τα Haagen Dazs με αρκετές απώλειες πήρε τελικά την νίκη από τους παθιασμένους Νέους Επαγγελματίες που έχουν ελπίδες ακόμα για την πρόκριση στους 8. Στο τελευταίο παιχνίδι ο Δήμος Λάμπης έμεινε ζωντανός στην υπόθεση – πρόκριση κερδίζοντας τους ελλειπέστατους για ακόμη μία φορά Φοιτητές σε ένα ντέρμπι που κρατησε την αγωνία όλων μέχρι το τέλος.
Στον Β’ όμιλο στο πρώτο παιχνίδι που έγινε αυτό ανάμεσα στο Πανεπιστήμιο και τους Πτυχιούχους Φυσικής Αγωγής κρίθηκε στα σημεία, με τους Πτυχιούχους να κερδίζουν τελικά το παιχνίδι στο τέλος, έχοντας τον Δαμανάκη σε εξαιρετική μέρα. Στο δεύτερο παιχνίδι αυτό ανάμεσα στην Α’βάθμια και την Garden Art, η Α’βάθμια κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι. Στο τρίτο παιχνίδι οι Επιχειρηματίες έκαναν επίδειξη δύναμης κερδίζοντας την Creta Farm πετυχαίνοντας 18 (!!!!!) τρίποντα. Στο τελευταίο παιχνίδι το Υπουργείο Εσωτερικών κέρδισε στο νήμα τους Κατασκευαστές σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησε η δύναμη και το πάθος των δύο ομάδων.
                                             
                                              Α' ΟΜΙΛΟΣ

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΓΙΑΤΡΟΙ  46 - 69
Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου, ανάμεσα στους Ιδιωτικούς Υπαλλήλους και τους Γιατρούς, βρήκε τελικά νικητές τους δεύτερους με σκορ 46 – 69 και μεγάλο νικητή τον θεσμό του εργασιακού πρωταθλήματος.
Και αυτό γιατί αν και οι δύο ομάδες γνώριζαν εκ των προτέρων ότι δεν είχαν ελπίδες να διεκδικήσουν καμιά από τις πρώτες 4 θέσεις, παρατάχθηκαν σχεδόν  πλήρες  στο αγωνιστικό χώρο, αποδεικνύοντας ότι σέβονται απόλυτα τον θεσμό στον οποίο παίρνουν μέρος  και γι’αυτό τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο .
Όπως μεγάλο μπράβο αξίζει και στους Φοβάκη Μ. των Ιδ.Υπαλλήλων και Σιβαρόπουλο Α. των Γιατρών, που αποτελούν και την ψυχή των ομάδων τους, γιατί έχουν καταφέρει να κάνουν τις ομάδες τους τις πλέον συμπαθείς στο φετινό πρωτάθλημα .
Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι ήταν μια εύκολη νίκη για την ομάδα των Γιατρών που πήραν κεφάλι από την αρχή του αγώνα, που αυτή την φορά είχαν σε μεγάλη μέρα τον Βολακάκη που σημείωσε 24 πόντους, χωρίς όμως να υστερήσουν οι υπόλοιποι, ενώ για τους Ιδ.Υπαλλήλους που είχαν μια μεγάλη απώλεια αυτή του Κατσανεβάκη Α. οι Ξενάκης , Καπετανάκης , Σταγκουράκης , ξεχώρισαν για την προσπάθεια τους.
Δεκάλεπτα : 8 – 20, 18 – 31, 26 – 50, 46 - 69
Διαιτητές : Χριστινάκης, Καρανικόλα Ε.
Ιδιωτικοί Υπάλληλοι (Μίχας): Ηλιάκης 2, Μπαμπινιώτης, Σταγκουράκης 10, Καπετανάκης 11 ( 3 ), Περπιράκης, Φοβάκης 2, Καλιοντζής 4, Ξενάκης 11, Γιακουμάκης 1, Κατσανεβάκης, Σταυρουλάκης 5 ( 1 ).
Γιατροί (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 12, Λίτινας 8, Σφακιανάκης, Σιβαρόπουλος 5 ( 1 ), Βολακάκης 24, Παρασκάκης 8, Σαουνάτσος 8, Σακελλαρίδης 4, Σκαρτσιλάκης.