Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2015

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2ης Αγωνιστικής Α2-B' Ομίλου Κατηγορίας του 21ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016.

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/11/2015
(Α2-B) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  30-39
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 7-12, 14-20, 19-20, 30-39.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λιανδρής, Βαρδάκης 3, Τζαγκαράκης Ν., Δοξαστάκης, Τζανιδάκης 7(1), Τζαγκαράκης Σ. 5(1), Καπετανάκης 15(2), Σταυρουλάκης, Γιακουμάκης Ε., Γιακουμάκης, Φουντιδάκης, Αλεξάκης.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης) : Ρουλιος Α.18, Ξενάκης 2, Αποστολακης 5, Σκαρτσιλάκης 2, Παπαδογιαννακης 4, Λαδάκης 1, Χατζησπύρος, Οικονομακης 7(1), Ρουλιος Κ., Πολιουδακης, Σαρτζετακης.
(Α2-Α) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - MHXANIKOI E.E.T.E.M. 35-40
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 10-11, 17-15, 38-36, 35-40.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Λάππα 4, Νικολούλια 2, Καζά 9, Ξανθέα Θ. 2, Κοτσίφη, Κουμπούλη 4, Πατέρα 6, Προβιάς, Ξανθέα Ι. 8(2), Βουρδουμπά, Γιαπιτζόγλου, Ρόμπου.
MHXANIKOI E.E.T.E.M. (Νταλιάνης) : λομπονάκης 1, Μηναδάκης, Μαραγκουδάκης, Βουρτζούμης Η. 2, Σφακιανάκης Μ. 2, Κατσαντώνης  7, Μαθιουδάκης, Νικολακάκης 4, Λαγουδάκης 9(1), Βουρτζούμης Α., Αποστολάκης 15(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2015-2016
(Α1)     ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 49-61
Διαιτητές: Καλαϊτζής, Πετράκης
Δεκάλεπτα:  9-7, 19-23, 34-46, 49-61.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης, Γαβράς, Βότζης 4, Μάνεσης, Τρανταλίδης, Αντουράκης 21(4), Μαθηνός 10,  Σεγρεδάκης 3(1), Ροδινός 4, Χαιρέτης 4, Μπαραδάκης 3.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης): Μοσχάκης 2, Ερηνάκης 15(1), Θεοδοσόπουλος, Γκάτζιας 8(2), Μαραβελάκης , Πολιτάκης 13(1), Αραμπατζόγλου, Αλυγιζάκης 2, Συριανόγλου, Βασιλάκης 12(2), Ζουμπεράκης 8.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ  2015-2016
(Α1)     ΙΑΤΡΟΙ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ  33-66
Διαιτητές: Καλαϊτζής, Πετράκης
Δεκάλεπτα:  7-11, 22-24, 29-47, 33-66.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Μπλαδάκης, Λαδάκης 5(1), Ζαχαράκης 2, Καταρτζής 6, Τζανάκης 3, Βασιλάκης 5, Ζαφείρης 2, Φουσταλιεράκης, Σαμωνάκης 6, Παρασκάκης 4. 
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Καρπούζης 2, Κονιτόπουλος, Μυλωνάς, Μίγκλης 6, Πελιβανίδης 15(1), Καρακεσισόγλου 4, Οικονόμου 4, Βλάχος, Παπαγρηγορίου 2, Μανέτας 6, Αναγνωστόπουλος 17(1), Στάμος 10 (2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/11/2015
(Α1) XPRESS COPY - ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  41-37
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 15-08, 20-20, 29-32, 41-37
XPRESS COPY (Νικολουδάκης) : Κεφαλογιάννης 7, Καλογεράκης 2, Ορφανουδάκης 6, Πιοτογιαννάκης, Ηλιάκης 2, Φεσσάς, Τζουλάκης 2, Ζήσιμος 11 (2), Σπιτάς 11, Γιαννούλης.
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαμαλάκης Στ.): Γκόγκος, Μουλίτσας 3 (1), Θανάσης 4, Μαμαλάκης Στ. 4 (1), Γαλερός, Ζολώτας, Γεωργακάκης, Ψωμάς, Μαμαλάκης Ν. 10 (2), Φουντουκίδης 12, Κεραμιανός 4, Μητρόπουλος.

(Α2-B) MHXANIKOI - ΣΥ.ΦΑ.Ρ.  52-48
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 07-12, 19-23, 35-40, 32-48
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (Καζίλας): Λεμπιδάκης, Αντωνίου 14 (1), Πολιουδάκης 5 (1), Καζίλας 9, Σφακιανάκης, Κόκκινος 2, Βροντάκης 7, Πιγουνάκης 5, Αστρινάκης 4, Κωστούλας, Στεργιάκης 6 (2).
ΣΥ.ΦΑ.Ρ. (Παπαδάκης Θ.): Καβρουλάκης, Παπασπύρου 27(2), Παπαδόπουλος 5, Παπαδάκης Μ., Κούνουπας, Τεριζόγλου 4, Κουκουβάγιας, Κριτσωτάκης 6, Ζερβουδάκης 6, Αδράμης, Λαμπόβας.

(Α2-B) ΑΘΙΒΟΛΕΣ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  70-37
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 14-08, 37-23, 56-24, 70-37
ΑΘΙΒΟΛΕΣ (Μελαδάκης Γ.) : Μελαδάκης Γ. 11 , Βαρδακης 7,  Παλαφούτης 12 (1), Καζανης 17 (1), Μελαδάκης Σ. 2, Καθαρακης 21 (1), Σερεμετης, Μελαδακης Μ. 
ΤΕΕ Ρεθύμνου (Σφακιανάκης): Ξενίδης 5, Νικολάου 4, Κουβαράκης 2, Δρακάκης 2,  Λαμπρινός 6, Δρανδάκης 2, Δασκαλάκης Μ. 15, Σφακιανάκης, Δασκαλάκης Ν. , Καλησπεράκης 1.

(Α2-B) KLADOS TRAVEL - KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ  81-33
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 15-05, 38-15, 58-25, 81-33
KLADOS TRAVEL (Κλάδος): Χριστουλάκης 37 (3), Γιοβάνοβιτς 4, Κλάδος 13, Περακάκης 4, Πετρίδης 2, Νταουντάκης 2, Κουφούδης 4, Γερουκάκης 15 (1).
CRETA FARMS (Μαθιουλάκης): Μπραζιώτης 12 (1), Τσουρδαλάκης 3, Φουντουλάκης 3, Μαθιουλάκης 3 (1), Μαραγκουδάκης 2, Σταυρουλάκης 5, Βουμβουράκης 5.
(Α1) HAAGEN DAZS B.C. - ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ  76-33
Διαιτητές: Καθαράκης, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 13-13, 31-26, 53-28, 76-33
HAAGEN DAZS B.C. (Ξενίδης): Κουλουριώτης 6, Κούμουλος, Σπανόπουλος, Χατζηδάκης, Καλαϊτζάκης 20 (3), Κυρμιζάκης 9, Γκογκίτσας 22 (3), Κουγιουμτζής 8 (1), Πλεμμένος 11 (2).
ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ (Θεοδοσόπουλος): Καπαρός 6, Ρωμανιουδάκης 3 (1), Καλογεράκης, Σαμψών 4, Περαντωνάκης 2, Τσιμπισκάκης 9 (1), Κονταξάκης Ν. 2, Κεραμιανάκης, Μπαμιάκης 2, Σταματάκης 5 (1).
(Α1) STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ - ΕΛ.ΑΣ.  70-52
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 22-10, 37-27, 50-36, 70-52
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ (Μ. Σαββοργινάκης): Σαββοργινάκης Μ. 3 (1), Μίχας 5 (1),  Μαθιουδάκης, Πετρακάκης, Παπαδάκης 15 (2) , Καραβάνης 20, Σαββοργινάκης Β. 4, Ιερωνυμάκης 10 (1), Καίσαρης 13.
ΕΛ.ΑΣ. (Κανλής): Τσίχλης 19 (3), Πετρίδης 17, Σερσεμής 6, Ανυφαντάκης 2, Κανλής 8.

ΑΝΑΒΟΛΗ
(Α2-Β) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - MUEBLO PLUS
(Α1)     Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. ΠΛΑΤΑΝΟΣ CAFE - PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (20/12/2015)

Δευτέρα, 23 Νοεμβρίου 2015

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2ης Αγωνιστικής Α2-B' Ομίλου Κατηγορίας του 21ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016.

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/11/2015
15:00 (Α2-B) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
16:30 (Α2-Α) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - MHXANIKOI E.E.T.E.M.
18:15 (Α1)     ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
20:00 (Α1)     ΙΑΤΡΟΙ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/11/2015
11:00 (Α1)     XPRESS COPY - ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12:30 (Α2-B) MHXANIKOI - ΣΥ.ΦΑ.Ρ.
14:00 (Α2-B) ΑΘΙΒΟΛΕΣ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
15:45 (Α2-B) KLADOS TRAVEL - KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ
17:30 (Α1)    HAAGEN DAZS B.C. - ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ
19:15 (Α1)    STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ - ΕΛ.ΑΣ.

ΑΝΑΒΟΛΗ
(Α2-Β) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - MUEBLO PLUS
(Α1)     Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. ΠΛΑΤΑΝΟΣ CAFE - PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (20/12/2015)

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 15 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Σάββατο, 21 Νοεμβρίου 2015

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2ης Αγωνιστικής Α2-Α' Ομίλου Κατηγορίας του 21ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016.

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/11/2015
ΡΑΨΩΔΙΑ 2015-2016 
BUENO HOTEL 2015-2016
(Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ - BUENO HOTEL  36-43 
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 8-14, 15-19, 27-30, 36-43.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης) : Χόμπης 4, Βαμβακάς 7 (1), Γρηγοράκης 6. Νιωτάκης, Βερικάκης 1, Φραγκιαδάκης 11, Πατεράκη 7(1).
BUENO HOTEL (Σταθοπούλου) : Σταθοπούλου 6 (2), Ανδρονικίδης 2, Λάζαρης 13, Δροσουλάκης, Σταυρουλιδάκης 1, Κοπάνακης 7, Κωνσταντινίδης 2, Ντοντ, Δελήμπασης 6, Μυλωνάς, Παπαδάκης, Χατζάκης 6.

(Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ - METROPOLIS  48-34
Διαιτητές: Καθαράκης, Δημητρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 9-12, 24-18, 34-28, 48-34.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Παπαδακης Ι.) : Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 10, Καλαϊτζάκης 5, Παπαδάκης Κ. 6, Γεωργαλής 4, Πετροπουλάκος 7, Παπαδάκης Ι. 3 (1), Προκοπάκης, Φανουργάκης 11.
METROPOLIS (Μακρυδάκης) : Νικολουδάκης 9, Σωμαθιανάς, Ζιάνας, Μπικάκης, Παπαδογιαννάκης 3, Βότσογλου 6, Πλευράκης 14(4), Μπαγιαρτάκης, Τζαγκάρακης, Σιβαρόπουλος 2.

(Α1)   ΕΛ.ΑΣ. - XPRESS COPY  57-67
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη.
Δεκάλεπτα: 12-20, 28-26, 45-50, 57-67.
ΕΛ.ΑΣ. (Κανλής) :  Γαλητσιάνου 3(1), Τσιχλής 8(1), Χαρκιανάκης 5, Κατσίκαρος 20, Σερσεμής 4, Κανλής 17.
XPRESS COPY (Νικολουδάκης) : Φιτσανάκης 4, Καλογεράκης 4, Ορφανουδάκης 24, Φεσσάς 2, Ζήσιμος 2, Σπιτάς 2, Μακρής 27 (4), Γιαννούλης 2.

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/11/2015
(A2-A) PLATANOS TOURS – ΟΙΩΝΟΣ/CUL DE SAC  56 - 42
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 19-06, 27-17, 46-27, 56-42
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Πετράκης, Βροντάκης 5 (1), Αγγελάκης 16, Φωτάκης 20, Γιάκας 4, Βουγιουκαλάκης Μ. 4, Ζουμπεράκης 2, Βελονάκης 3 (1), Χειμωνίδης 2.
ΟΙΩΝΟΣ/CUL DE SAC (Χρυσουλάκης): Δημητριάδης 4, Δουζίνας 4, Λίτινας 5 (1), Παντελάνης 9, Δούβρος 18, Αντωνογιαννάκης 2, Γαλεράκης.

(Α2-Α) ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ - ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 45 – 55
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 04-10, 21-20, 31-41, 45-55
ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ (Βουτσαδάκης): Φουντουλάκης 7 (1), Μαράκης, Βουτσαδάκης 11, Κολυβάκης 2, Γαλλιός 8, Δασκαλάκης 11, Βαρούχας 6 (2).
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Κοτσόκολος, Κιαγιάς, Ξανθόπουλος 6, Καλοκύρης, Δαμανάκης 26 (6), Κυλάφης 10, Σταυρουλάκης 4, Σαπουντζής, Μπουλούμπασης 6, Μαλλιαρός 3.
(Α1) ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ - ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  39 - 35
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 08-07, 16-13, 25-22, 39-35
ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ (Θεοδοσόπουλος): Καπαρός 8, Κονταξάκης Μ. 10, Σαμψών 6, Περαντωνάκης 7, Τσιμπισκάκης 2, Κονταξάκης Ν. 1, Κεραμιανάκης 5 (1), Κόκας, Μπαμιάκης.
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαμαλάκης Στ.): Μουλίτσας 9 (3), Θανάσης 3, Μαμαλάκης Στ. 4, Γαλερός, Ζολώτας, Γεωργακάκης, Ψωμάς, Φουντουκίδης 15, Κεραμιανός 4.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2015-2016
(Α1) PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  61 - 53
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 17-11, 32-24, 48-35, 61-53
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Ηλιάκης, Κιουρτσιδάκης, Σταγκουράκης 2, Μαραυγάκης 20 (4), Μπουρμπάκης, Νύκταρης 3, Κωνσταντινίδης 2, Κυδωνάκης 8, Μακρυδάκης, Πατέρας 14 (2), Σταυρουλάκης 12 (1).
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης, Γαβράς 3 (1), Βότζης 6 (1), Μάνεσης, Τρανταλίδης, Τζενεβράκης 12, Αντουράκης 16 (1), Μαθηνός 8, Μιχαλάκης, Σεγρεδάκης 2, Ροδινός 6.
(Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΙΑΤΡΟΙ  59 - 42 
Διαιτητές: Καλαϊτζής, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 19-6, 34-18, 42-31, 59-42
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης): Βασιλάκης 18 (2), Ερηνάκης 7 (1), Θεοδοσόπουλος, Γκάτζιας 5, Μαραβελάκης 2, Αραμπατζόγλου 6, Συριανόγλου 5 (1), Δρουδάκης 7, Ζουμπεράκης 9.
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Γούδας 6, Σταυρουλάκης, Ζαχαράκης 12 (2), Κανταρτζής 3, Τζανάκης 8, Ζαφείρης 7, Φουσταλιεράκης, Σαμωνάκης 2, Παρασκάκης 4, Κοτσιφάκης, Σιβαρόπουλος.
(Α1) HAAGEN DAZS B.C. - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. ΠΛΑΤΑΝΟΣ CAFE  79 – 34
Διαιτητές: Καλαϊτζής, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 27-8, 47-10, 57-21, 79-34
HAAGEN DAZS B.C. (Ξενίδης): Κουλουριώτης 1, Κούμουλος 14 (2), Σπανόπουλος 4, Πλεμμένος, Καλαϊτζάκης 18 (2), Θερμιώτης, Μπονατάκης, Γκογκίτσας 21 (1), Κουγιουμτζής 12 (3), Πηγουνάκης 8 (2).
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. ΠΛΑΤΑΝΟΣ CAFE (Θεοδοσουλάκης-Κατσουλάκης): Τσαχάκης 3 (1), Καλλιγιάννης 4, Κανακάκης 3, Παπαδάκης 2, Οικονομίδης 8, Καλογεράκης, Παπαδογιαννάκης 4, Θεοδωσουλάκης 2, Τζαγκαρούλης, Λαμπαρδάκης 8 (1).

Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου 2015

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2ης Αγωνιστικής Α2-Α' Ομίλου Κατηγορίας του 21ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016.

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/11/2015
16:00 (Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ - BUENO HOTEL
17:30 (Α2-Α) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ - METROPOLIS
19:15 (Α1)   ΕΛ.ΑΣ.- XPRESS COPY

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/11/2015
11:00 (Α2-Α) PLATANOS TOURS - ΟΙΩΝΟΣ / CUL DE SAC
12:30 (Α2-Α) ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ - ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
14:00 (Α1)   ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ - ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
15:45 (Α1)   PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
17:30 (Α1)   ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΙΑΤΡΟΙ
19:15 (Α1)   HAAGEN DAZS B.C. - Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. ΠΛΑΤΑΝΟΣ CAFE

ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ 27-28-29/11/2015
(Α2-Α) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - MHXANIKOI E.E.T.E.M.

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 15 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Κυριακή, 15 Νοεμβρίου 2015

Αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α' και Β' Ομίλου του 21ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016

Σάββατο 14/11/2015
MUEBLO PLUS 2015-2016
 KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ 2015-2016 
(A1-Β) MUEBLO PLUS – KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ  48 – 30
Διαιτητές: Χριστινάκης Ε., Πελίκα
Δεκάλεπτα: 9-7, 23-18, 37-20, 48-30
MUEBLO PLUS (Χατζηδάκης): Τσιλεδάκης Ν. 6, Μανιαρός, Θυμάκης 3 (1), Τσιλεδάκης Λ. 4, Χατζηδάκης 28 (4), Καλντή 7, Βραγκίδης, Σιγελάκης.
KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ (Μαθιουλάκης): Μπραζιώτης 9 (1), Τσουρδαλάκης 3, Φουντουλάκης, Δαφέρμος 2, Μαθιουλάκης, Μαραγκουδάκης 13, Βουντουράκης 3.

(A1-Β) MHXANIKOI – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ  42 - 41
Διαιτητές: Χριστινάκης Ε., Πελίκα
Δεκάλεπτα: 4-16, 19-23, 28-33, 42-41
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (Καζίλας): Λεμπιδάκης 4 (1), Αντωνίου 17 (4), Πολιουδάκης, Καζίλας 9 (1), Καμαρίτης, Σφακιανάκης, Κόκκινος 6, Βροντάκης 2, Μαυρομάτης, Πινουνάκης, Αστρινάκης, Στεργιάκης 4.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Νικολιδάκης 20 (5), Δαμιανός 6, Βουμβουράκης, Παλτατσίδης 8 (2), Ασπρούλης, Κιοσσές 7.

(A1-A) ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ  37 - 33
Διαιτητές: Καθαράκης, Νικολιδάκη
Δεκάλεπτα: 15-10, 22-18, 33-26, 37-33
ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Κοτσόκολος, Καραγιάννης 4, Κιαγιάς 1, Ξανθόπουλος 2, Καλοκύρης, Πολυδωρόπουλος 9, Δαμανάκης 9 (2), Κυλάφης, Σταυρουλάκης 7 (2), Σαπουντζής, Μπουλούμπασης 2, Μαλλιαρός 3.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Τζανουδάκης): Προκοπάκης 2, Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 13, Καλαϊτζάκης, Παπαδάκης Κ. 8, Γεωργαλής, Νικολιδάκης, Πετρακάκης, Πετροπουλάκος 4, Παπαδάκης Ι., Φανουργάκης 4.

(A1-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ  39 – 36
Διαιτητές: Φλουρής, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 8-7, 16-13, 25-24, 39-36
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Λάππα 10, Καζά 17, Ξανθέα 2, Κοτσίφη 8, Μαστροκώστα, Προβιάς 2, Γιαπιτζόγλου, Ρόμπου.
ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ (Βουτσαδάκης): Φουντουλάκης 6 (1), Μαράκης 8, Βουτσαδάκης 10, Κολυβάκης 4, Γαλλιός 7, Φραγκιαδάκης, Πατάτας 1.

(A1)    ΦΟΙΤΗΤΕΣ – STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ  54-63
Διαιτητές: Φλουρής, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 13-18, 29-33, 38-47, 54-63
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Κονιτόπουλος 12, Μίγλης 2, Πελιβανίδης 9(1), Καρακεσίσογλου 6, Οικονόμου 8, Βλαχας,  Μανέτας 4, Αναγνωστόπουλος 1, Στάμος 12(2).
STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ (Μ. Σαββοργινάκης): Μ. Σαββοργινάκης, Μίχας 12(1),  Μαθιουδάκης, Πετρακάκης,  Παπαδάκης 10(1) , Καραβάνης 26, Β. Σαββοργινάκης 2, Ιερωνυμάκης 7, Καίσαρης 6(1).

Κυριακή 15/11/2015 
MHXANIKOI E.E.T.E.M. 2015-2016
ΟΙΩΝΟΣ / CUL DE SAC 2015-2016
(A1-A) MHXANIKOI E.E.T.E.M. – ΟΙΩΝΟΣ / CUL DE SAC  24-60
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Ποντικάκης
Δεκάλεπτα: 2-13, 8-32, 14-50, 24-60

MHXANIKOI E.E.T.E.M. (Βουρτζούμης) : Διαλεκτός, Σκλομπονάκης, Μηναδάκης, Μαραγκουδάκης, Αποστολάκης 12, Σφακιανάκης Μ., Μαθιουδάκης, Ξανθός, Νικολακάκης 2, Λαγουδάκης 4, Κατσαντώνης Ι. 6, Βουρτζούμης.
ΟΙΩΝΟΣ / CUL DE SAC (Χρυσουλάκης) : Δημητριάδης Α. 5(1), Δουζίνας 4, Λίντινας Α. 10, Παντελάκης 8, Πολοπετράκης, Δούβρος 11, Τρουλλινός 15, Γαλεράκης Μ. 3, Δημητρακάκης 4. 

(A1-A) BUENO HOTEL – PLATANOS TOURS  34-81
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Ποντικάκης
Δεκάλεπτα: 7-19, 11-34, 22-58, 34-81

BUENO HOTEL (Σταθοπούλου) : Σταθοπούλου 6(2), Ανδρονικίδης 2, Λάζαρης 8, Χατζάκης 5, Σταυρουλιδάκης 2, Κοπανάκης 5(1), Ανδρεδάκης 4, Dont, Μυλωνάς 2.
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Πετράκης 14(4), Βροντάκης 8, Αγγελάκης 32, Γιάκας 2, Βουγιουκαλάκης Μ. 3, Ζουμπεράκης, Βουγιουκαλάκης Ε. 7, Φωτάκης 15.

(A1-A) METROPOLIS – ΡΑΨΩΔΙΑ 52-46
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 12-9, 22-20, 38-26, 52-46

METROPOLIS (Μακρυδάκης): Νικολουδάκης 11, Σομαθιανός, Ζιάνας 2, Σιβαρόπουλος, Παπαδογιαννάκης 7, Βασιλάκης, Πλευράκης 20(1), Πίτερης 4, Βότσογλου 5, Παγιαρτάκης 1, Τσαγκαράκης 2, Καλλέρης.
ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης): Χόμπης 5(2), Φραγκιαδάκης 8, Γρηγοράκης 5(1), Νιωτάκης 2, Βαμβακάς 7(1), Βερυκάκης 16(1), Πατεράκη 3.

(A1-Β) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – KLADOS TRAVEL 42-49
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 12-15, 26-19, 33-37, 42-49

ΤΕΕ Ρεθύμνου (Σφακιανάκης): Ξενίδης 8, Νικολάου, Καβουράκης, Μαθιουδάκης 18(1), Λαμπρινός, Δασκαλάκης Μ. 12, Σφακιανάκης, Δασκαλάκης Ν. 2, Καλησπεράκης 2.
KLADOS TRAVEL (Κλάδος) :  Χριστουλάκης 33(2), Κλάδος 4, Πετρίδης, Καλλιγιάνης, Νταουντάκης, Κουφούδης, Γερουκάκης 12.

(A1-Β) ΣΥ.ΦΑ.Ρ. – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 75-34
Διαιτητές: Ξυλλάς, Καραγιάννης.
Δεκάλεπτα: 19-6, 30-14, 53-19, 75-34.
ΣΥ.ΦΑ.Ρ. (Παπαδάκης Θ.): Καβρουλάκης  4, Παπασπύρου 27(4), Παπαδόπουλος 15, Ζερβουδάκης 17, Αδράμης, Παναγιωτάκης 12.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης): Λιανδρής, Βάλμας, Τζαγκαράκης Ν. 2, Δοξαστάκης 1, Τζανιδάκης 5(1), Τζαγκαράκης Σ. 4(1), Καπετανάκης 15(3), Σταυρουλάκης 2, Γιακουμάκης 1 Ε., Αποστολάκης 4, Φουντιδάκης, Αλεξάκης.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 2015-2016
ΑΘΙΒΟΛΕΣ 2015-2016
(A1-Β) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – ΑΘΙΒΟΛΕΣ  49-33
Διαιτητές: Ξυλλάς, Καραγιάννης.
Δεκάλεπτα: 
11-3, 25-7, 35-18, 49-33
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης) : Ρουλιος 10, Οικονομακης 5, Αποστολακης 9, Αντουρακης 3, Πολιουδακης, Παπαδογιαννακης 8, Ξενάκης 8 (1), Μανουσακης 6, Βεργιτσης, Σαρτζετακης
ΑΘΙΒΟΛΕΣ (Μελαδάκης Γ.) : Μελαδάκης Γ. 5 (1) , Βαρδακης 8 (1), Μπαλαφούτης 1, Καζανης 5, Μελαδάκης Σ., Καθαρακης 10 (1), Σερμετης, Μελαδακης Μ. 4.

Τετάρτη, 11 Νοεμβρίου 2015

Πρόγραμμα της 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Α' και Β' Ομίλου του 21ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016.

Σάββατο 14/11/2015
15:00 (A1-Β) MUEBLO PLUS – KΡΕΤΑ ΦΑΡΜ
16:30 (A1-Β) MHXANIKOI – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
18:00 (A1-A) ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
19:30 (A1-A) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ
21:00 (A1)    ΦΟΙΤΗΤΕΣ – STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ

Κυριακή 15/11/2015
11:00 (A1-A) MHXANIKOI E.E.T.E.M. – ΟΙΩΝΟΣ / CUL DE SAC
12:30 (A1-A) BUENO HOTEL – PLATANOS TOURS
14:00 (A1-A) METROPOLIS – ΡΑΨΩΔΙΑ
15:30 (A1-Β) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – KLADOS TRAVEL
17:00 (A1-Β) ΣΥ.ΦΑ.Ρ. – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
18:30 (A1-Β) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – ΑΘΙΒΟΛΕΣ

Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου 2015

Καταστατικό του Πρωταθλήματος 2015-2016

Όλα είναι έτοιμα για ξεκινήσει το φετινό 21ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2015-2016  το Σαββατοκύριακο 14 και 15 Νοεμβρίου με την πρώτη αγωνιστική Α2 κατηγορίας στους δύο ομίλους. Στην τελευταία συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων αποφασίστηκαν τα παρακάτω:
  • Το  Καταστατικό του Πρωταθλήματος 2015-2016 (μπορείτε να το δείτε εδώ)
  • Η συμμετοχή για κάθε ομάδα ανά αγώνα ορίζεται στα 45€ για τους αγώνες που θα γίνουν το 2015-2016.
  • Απαγορεύεται η αναβολή αγώνων χωρίς την έγκριση της Οργανωτικής Επιτροπής Μπάσκετ. Σε περίπτωση αναβολής παιχνιδιού, οι ομάδες ειδοποιούνται για την αναβολή τουλάχιστον 48 ώρες πριν την καθορισμένη ημερομηνία διεξαγωγής.  Αδυναμία προσέλευσης ομάδας σε αγώνα γίνεται δεκτή κατόπιν γραπτής αίτησης από τον υπεύθυνο της ομάδας προς την οργανωτική επιτροπή με ημερομηνία τουλάχιστον 5 μέρες πριν από τον προγραμματισμένο αγώνα. Μετά από συνεδρίαση της οργανωτικής επιτροπής εάν γίνει δεκτό το αίτημα ορίζει νέα ημερομηνία του αγώνα.Σε περίπτωση μη έγκαιρης ενημέρωση η ομάδα μηδενίζεται και καταβάλει και το αντίστοιχο συνολικό κόστος αγώνα όπως έχει ορίσει η Οργανωτικής Επιτροπής Μπάσκετ.
  • Ομάδα που δεν θα παρουσιασθεί 2 (δυο) φορές αποβάλλεται από την συνέχεια των αγώνων.
  • Σε περίπτωση μη προσέλευσης της στον αγωνιστικό χώρο (μηδενισμός και σκορ 20-0) . Εξαίρεση αποτελούν οι τελευταίες 2 αγωνιστικές κανονικής περιόδου ώστε για να μην υπάρχει εσκεμμένη αλλοίωση της βαθμολογίας η ομάδα που μηδενίζεται θα παίρνει 1 βαθμό.
  • Οι παίχτες να έχουν προσκομίσει ιατρική βεβαίωση θεωρημένη από καρδιολόγο που έχει να έχει εκδοθεί ημερολογιακά εντός ενός (1) έτους πριν από την αγωνιστική που συμμετέχουν.
  • Έχουν δικαίωμα συμμετοχής το μέγιστο 2 παίχτες ανά ομάδα εκτός του νομού Ρεθύμνου και μέγιστο 3 παίχτες ανά ομάδα που την προηγούμενη χρονιά έπαιζαν σε τοπική κατηγορία ή μη επαγγελματική (Β’ – Γ’ Εθνική)
  • Επαγγελματίες αθλητές, ένας παίχτης ανά ομάδα, μπορούν να συμμετέχουν εάν έχουν συμπληρώσει το 35ο έτος την ηλικίας τους και κατά την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο δεν έχουν αγωνιστεί σε επαγγελματικό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης.
  • Να έχουν γεννηθεί το έτος 1991 και προγενέστερα (εκτός της ομάδας των Φοιτητών)
  • Εν ενεργεία ένα (1) παίχτη ΑΜΕΑ ανά ομάδα.
  • Κάθε ομάδα έχει δικαίωμα συμμετοχής από έναν (1) παίχτη γεννημένο το έτος 1992 ή 1993.

Α1 –Κατηγορία (12 ομάδες)
  • PLAYOFFΣτο τέλος του πρωταθλήματος Α1 κατηγορίας , για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας, οι οχτώ (8) πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία αγωνίζονται σε αγώνες Play-Off «χιαστί» 
  • Υποβιβασμός στην Α2 κατηγορία
    Στο επόμενο πρωτάθλημα στην Α2 κατηγορία θα υποβιβάζονται οι δύο (2) ομάδες που καταλαμβάνουν τις δύο (2) τελευταίες θέσεις στην βαθμολογία.
 Α2–Κατηγορία (20 ομάδες – Α’ και Β’ όμιλος)

  • Στο τέλος του πρωταθλήματος Α2 οι τέσσερις (4) πρώτοι από κάθε όμιλο θα παίζουν αγώνες κατάταξης μεταξύ τους. (Δηλαδή 1ος Α2-Α με τον 4ος Α2-Β, 2ος Α2-Α με τον 3ος Α2-Β, 3ος Α2- Α με τον 2ος Α2-Β και 4ος Α2-Α με τον 1ος Α2-Β). Ομάδα που δε θα συμμετέχει στους αγώνες ανόδου για την κατηγορία Α1 θα γίνεται αντικατάσταση από την αμέσως επόμενη ομάδα Α2 βάση της προσωρινής κατάταξης τους στους δύο ομίλους.
  • Άνοδος στην Α1 κατηγορίαΣτο επόμενο πρωτάθλημα στην Α1 κατηγορία ανεβαίνουν οι δύο (2) πρώτες ομάδες από στην Α2 κατηγορία με βάση την τελική κατάταξη τους.
    Εάν στο επόμενο πρωτάθλημα δεν υφίσταται ομάδα που συμμετέχει στο παρόν πρωτάθλημα την θέση θα παίρνει ομάδα από την Α2 κατηγορία βάση της τελικής κατάταξης. Ομάδες που αλλάζουν «όνομα» στο νέο πρωτάθλημα θεωρούνται οι ίδιες εάν στο ρόστερ τους έχουν τουλάχιστον ίδιους πέντε (5) παίχτες στο παρόν πρωτάθλημα.