Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου 2017

Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
15:00 (Α2-A) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
16:30 (Α2-A) CRETAN INOX – ΙΑΤΡΟΙ
18:00 (Α1) ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – MUEBLO PLUS
19:45 (Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – PLATANOS TOURS

Kυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017
10:45 (Α2-A) ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΡΑΨΩΔΙΑ
12:15 (Α2-A) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – DOMEK
14:00 (Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
15:30 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
17:15 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
19:00 (A1) Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.– XPRESS COPY
20:45 (A1) HAAGEN DAZS BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) THINK VILLA

Ανακοίνωση από την Επιτροπή Ποινών, 27/11/2017

Η Επιτροπή ποινών του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018 στη συνεδρίαση του στις 27/11/2017, αφού έλαβε υπόψη του το Φ.Α. και τις αναφορές των ορισμένων διαιτητών για τον αγώνα (Α1) XPRESS COPY - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  (Kυριακή 26 Νοεμβρίου 2017), αποφάσισε ομόφωνα την  ποινή αποκλεισμού  δύο (2) αγωνιστικών στον αθλητή ΜΑΝΕΤΑ Μ. (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ)  σύμφωνα με το άρθρο 5 των κανονισμών του  ΕΠ.Κ.Π.Κ.

Επιτροπή ποινών 2017-2018
ΑΡΑΜΠΑΖΟΓΛΟΥ
ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ
ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΑΚΗΣ

Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
(Α2-B) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ  59-42
Διαιτητές: Ξυλάς Δημήτρης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 17-09, 37-15, 53-24, 59-42
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φουντιδάκης) : Σπανός 3, Λαδάκης 7(1), Παλαφούτης, Τζανιδάκης 23, Διλιππάκης 8(1), Καλοειδάς 6, Βαρδάκης 4, Φουντιδάκης, Κοπανάκης 8.
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Προβιάς): Πολοπετράκη 6, Παπαδοπούλου 9(3), Πασχαλίδη, Ρόμπου, Μαστροκώστα 2, Κρεμασμενάκης 2, Βουρδούμπα 2, Ξανθέα Θ. 2,  Καζά 19(2), Ξανθέα Ι.

(Α2-Β) BUENO HOTEL – KLADOS TOURS  52-73
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 10-20, 31-41, 42-57, 52-73.
BUENO HOTEL (Σταυρουλιδάκης) : Αδρονικίδης 6, Σταγκουράκης 4, Σταυρουλιδάκης 2, Κοπανάκης 9(1), Χατζάκης 4, Αδρεαδάκης 5(1), Σταθοπούλου 6(2),  Αρσενίδης 13.
KLADOS TOURS (Γιοβάνοβιτς) : Χριστουλάκης 39(7), Γερακάκης 8, Κλάδος 6, Περάκης, Πετρίδης 2, Κανελάκης, Νταουντάκης 4, Γιοβάνοβιτς, Καθαράκης 14.

(Α1) MUEBLO PLUS - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 51-35
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 19-08, 39-19, 38-28, 51-35.
MUEBLO PLUS (Σταυρουλάκης) : Κοντουδάκης 7, Θυμάκης, Βασιλάκης, Τσιλιεδάκης Λ. 4, Χατζηδάκης 11(2), Κλάδος 8(2), Ρακιντζής 2, Καλιδωνάκης 7, Φίλας 8, Βρακίδης, Παπαδάκης 4.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης): Ρούλιος Α. 9, Αντουράκης 4 Οικονομάκης 2, Αποστολάκης 11, Ρούλιος Κ. 2, Ζουμπουλάκης 4, Λαδάκης Ν. , Χατζησπύρος 3(1).

(Α1) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – HAAGEN DAZS 40-78
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Ρόμπου Βενετία
Δεκάλεπτα: 15-26, 18-40, 29-65, 40-78.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 8(2) , Ξανθόπουλος 2 , Παπαδάκης 11(1), Παναγωτάκης 6 , Σαβοργιαννάκης Β. 11(1) , Σερσέμης 2.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) : Θερμιώτης 11(1), Κούμουλος 25(5), Πλεμμένος 4, Χατζηδάκης 5(1), Καλαϊτζάκης 9(3), Βασιλείου 3(1), Λαγουδάκης 12(2), Μπονατάκης, Γκοκίτσας 9(2).

Kυριακή 26 Νοεμβρίου 2017
(Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ -  L' ETOILE DU SUD 45-42
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 06-11, 19-22, 30-31, 45-42.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Φουσταλιεράκης) : Πετράκης, Πανόπουλος 2, Μπέντζαμιν, Θεοφωράκης 2, Απανωμεριτάκης 5, Βροντάκης 18(1), Σταυρουλάκης Γ. 7(1), Ζουμπεράκης 2, Φουσταλιεράκης 9.
L' ETOILE DU SUD (Βουτσαδάκης): Βουτσαδάκης 7, Παπαδάκης Ν. 4, Βαρούχας 10(2), Γαλλιός 2, Παυλιδάκης Γ.12, Γαλεράκης, Μαυράκης 7.   

(Α2-B) MACRON STORE - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 59-29
Διαιτητές: Ρόμπου Βενετία, Σαλβαράκη Μυρτώ
Δεκάλεπτα: 11-05, 25-13, 41-19, 56-29.
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Τσαφαράκης 7, Δοξαστάκης 2,  Μπενάκης 15(2), Σαρχωσης 2, Κόνιας 2, Αυγέρης 2, Δασκαλάκης 4,  Κάβουρας 5(1), Καρατζέτζος Κ. 11(1), Καρατζέτζος Γ. 6.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος) : Βαβουράκης 4, Αντωνάκης 3, Καζάνης, Περάκης 10,  Ζάχος 2, Κυριακάκης 8, Γιαννούλης 2.

(Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΣΥΦΑΡ 37-47 
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 10-12, 16-26, 22-37, 37-47.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.) : Χειμωνίδης 10, Σωμαθιανός, Ζιάνας 2, Πλευράκης 5, Κεραμιανάκης, Κονταξάκης 5(1), Μπεγέτης, Μπαγιαρτάκης, Προκοπάκης 15.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας Α.) : Κούνουπας Β. 2, Ζερβουδάκης, Κούνουπας Α., Χηνιάδης 4, Κριτσωτάκης 22(2), Ζερβουδάκης 19, Αδραμής.

(Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 76-34
Διαιτητές: Φιλιππάκης Βασίλης, Τσικριτσάκη Βασιλική
Δεκάλεπτα: 19-1, 35-14, 61-26, 76-34.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Πατέντας) : Πολυδορόπουλος 7(1), Μαλλιαρός 6, Θανάσης 2, Μαμαλάκης Σ. 4, Κυδωνάκης 18(2), Τσιχλής 14(4), Μαμαλάκης Ν. 4, Φουντουκίδης 16(2), Πατέντας, Μουλίτσας 5(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Κατσαντώνης 5, Συριανόγλου 3(1), Μαραβελάκης, Θεοδοσόπουλος Σ. 1, Περαντωνάκης 3, Θεοδοσόπουλος Μ. 8(1), Τσιμπισκάκης 10, Μοσχάκης.
(Α1) XPRESS COPY - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 67-78
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 17-19, 35-40, 54-58, 67-78.
XPRESS COPY (Χατζηδάκης) :  Κεγιαδάκης 10, Καλογεράκης, Ορφανουδάκης 16, Γκάτσιας 16(2), Σπιτάς 5, Ζουμπεράκης 17, Γιαννούλης 3(1), Πιοτογιαννάκης.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης) : Φωτάκης 10, Πελιβανίδης 14, Μανέτας 6, Τρανταλίδης 3(1), Αντουράκης 4, Λαμπαρδάκης 21(1), Χαιρέτης 4, Σεγρεδάκης 16(2).
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  89-66
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 24-12, 50-22, 66-39, 89-66
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 8 (2), Κιουρτσιδάκης 2, Μαραυγάκης 28 (6), Χατζηκωνσταντίνου 19 (1), Νικολακάκης, Κωνσταντινίδης 2, Βασιλάκης 30 (6).
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Ψαρουδάκης 1, Μυλωνάς, Ζούκης 6, Μίγκλης 10, Ηλιόπουλος 4,Καρακεσίσογλου 4, Αναγνωστόπουλος 7, Παπαγρηγορίου 14 (3), Θεοδωρόπουλος 2, Κόης 8, Στάμος 10.
 
PLATANOS TOURS – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 59-72
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Φιλιππάκης
Δεκάλεπτα: 12-23, 31-40, 44-56, 59-72
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.): Κλειδαράς 11 (3), Καρπουζάκης 15 (2), Δαμανάκης 16 (3), Αγγελάκης 7 (1), Κανταρτζής 2, Βουγιουκαλάκης Μ. 2, Βουγιουκαλάκης Ε., Βελονάκης 6.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ
B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 5, Κλήμος 7, Κανακάκης 2, Μπούτσιας 16, Παπαδογιαννάκης Γ. 16 (2), Καίσαρης 13 (2), Παπαδάκης 5, Καλογεράκης 4, Παπαδογιαννάκης Π. 3 (1), Οικονομίδης 11 (2).

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ

Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2017

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 2η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
15:00 (Α2-B) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
16:30 (Α2-Β) BUENO HOTEL – KLADOS TOURS
18:15 (Α1)    MUEBLO PLUS - ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
20:00 (Α1)    ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – HAAGEN DAZS

Kυριακή 26 Νοεμβρίου 2017
10:45 (Α2-Β) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ -  L' ETOILE DU SUD
12:15 (Α2-B) MACRON STORE - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
14:00 (Α2-Β) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΣΥΦΑΡ
15:30 (Α1)   ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
17:15 (Α1)   XPRESS COPY - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
19:00 (A1)   PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ
20:45 (A1)   PLATANOS TOURS – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFÉ

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Σάββατο, 18 Νοεμβρίου 2017

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
 (Α2-A) DOMEK – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 38-41
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Χριστινάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 14-08, 24-21, 26-35, 38-41.

DOMEK (Δούκας) : Παπαδάκης 4, Δούκας 8(2), Παλιεράκης 7, Καλλιγας 6(1), Ντρέκο, Κατσαντώνης, Λαγουδάκης 8, Αποστολάκης 5(1). 
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καπετανάκης) : Λαμπρινός 2, Τερζιόγλου 1, Νικολάου, Χουστουλάκης, Μαθιουδάκης 26(1), Ξενίδης 4, Δασκαλάκης 8, Καλαϊτζάκης Γ., Σφακιανάκης, Δασκαλάκης Ν., Καλησπεράκης. 

(Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 54-47
Διαιτητές: Αρτεμάκη Δόμνα, Χριστινάκης Βασίλης
Δεκάλεπτα: 09-15, 19-54, 40-40, 54-47.
 
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Γαβράς) : Μαρίνος 16(1), Βότζης 16(1), Βουλούμπασης 4, Γρηγοράκης 5(1), Καλλέργης 2, Βαμβακάς, Παραδισανός 4, Γαβράς 3(1), Μάνεσης 3(1), Ζαμπετάκης 1. 
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας) : Φανουργάκης 2, Τζανουδάκης 2, Κακλαμάνος 19, Καλαϊτζάκης Α. 7, Σακελλαρίδης 2, Γεωργαλής, Πετροπουλάκος, Λαλιώτης 5, Πετράκης, Παπαδάκης, Ι, Προκοπάκης 2, Αργυρόπουλος 8(2).

Kυριακή 19 Νοεμβρίου 2017
(Α2-Α) CRETAΝ INOX - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 45-36
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 13-06, 22-21, 34-27, 45-36
 
CRETAΝ INOX (Θανάσης): Ψωμάς 2, Γκόγκος, Λιαδάκης 2, Βελονάκης, Κερυπίδης 13(1), Θεοδωρόπουλος, Κυλάφης 5, Κατσαβίδης 5, Λεωνιδάκης 14, Μαραρδονας 4. 
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Παλτατσίδης 3(1), Λίακος 4, Διαμαντής 2, Σταυριανάκη, Παπαντριανταφύλλου 7, Δαμιανός 3(1), Λεβεντάκης, Μισιργής 4, Νικολιδάκης 13(2), Μανολουδάκης. 

(Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ – THINK VILLA 42-48
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Μαρινάκης Θεοχάρης
Δεκάλεπτα: 07-15, 16-20, 29-30, 42-48.

ΡΑΨΩΔΙΑ (Χόμπης Γ) :
Χόμπης Γ. 6, Παλαφούτης 10(1), Τσικινάς 5, Πατεράκη, Ξενάκης 2, Νιωτάκης 1, Βερτίτσης 8(2), Ψαθάκη, Βερικάκης, Πολυμίλης 7(1), Χόμπης Β. 3
THINK VILLA (Πλεμένος-Πηγουνάκης):
Καμαρίτης, Αντωνίου 11(1), Πολιουδάκης 5, Καζίλας 10, Πηγουνάκης 10, Περιστεράκης 6, Κόκκινος 6, Αστρινάκης, Στεριάκης.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 2017-2018

(Α2-Α) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 50-44
Διαιτητές: Μαρινάκης Θεοχάρης, Μπουζουνιεράκης Κώστας
Δεκάλεπτα: 07-13, 22-18, 31-27, 50-44
 ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE (Γιαννακάκης) : Σταυρούλάκης 8, Αντωνογιαννάκης 2, Λίτινας 5, Γαλερός 21(3), Κλάδος, Δούβρος 2, Καραογλάνης 4, Αντωνόπουλος 2, Γαμβρέλας 4, Καλιτσουνάκης 2. 
ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (Καπαρός) : Καπαρός 14(1), Σταράς, Λαλεδάκης 1, Τσόγκας, Βασιλάκης 2, Παναγιουλάκης, Καλυβιανάκης 8, Μεξης, Ρουμαντζής, Μαραγκουδάκης 14(2), Διβανής 5.

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ

Κυριακή, 12 Νοεμβρίου 2017

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
16:30 (Α2-A) DOMEK – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
18:00 (Α2-Α) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

Kυριακή 19 Νοεμβρίου 2017
15:00 (Α2-Α) CRETAΝ INOX - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
16:30 (Α2-Α) ΡΑΨΩΔΙΑ – THINK VILLA
18:00 (Α2-Α) ΟΙΩΝΟΣ / BARCODE – ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΡΕΠΟ: (Α2-Α) ΙΑΤΡΟΙ

Σάββατο, 11 Νοεμβρίου 2017

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 1η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
L' ETOILE DU SUD 2017-2018
SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFE 2017-2018
(Α2-B) SAILING EXPERIENCE – REVANS CAFE / L' ETOILE DU SUD  54-36
Διαιτητές: Πελίκα, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα: 17-05, 37-09, 45-24, 54-36
SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE (Κατσουλάκης): Γαβαλάκης 2, Φραγκιαδάκης 4, Παπαπαναγιώτου 8, Ουρανός 3 (1), Σταθόπουλος 8 (2), Παυλιδάκης 11 (1), Παπαδάκης Γ. 4, Παρασύρης 6, Κορωνάκης 8.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Παυλιδάκης Γ. 17, Παπαδάκης Ν. 6, Βαρούχας 4 (1), Γαλλιός 5 (1), Μαυράκης 4.
(Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ  31-56 
Διαιτητές: Πελίκα, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα: 12-16, 17-28, 23-42, 31-56
ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (Στάμος): Πολοπετράκη, Γιαπιτζόγλου 2, Πασχαλίδη, Τσικριτσάκη 4, Ρόμπου 4, Μαστροκώστα, Κιπ 5, Βουρδούμπα 2, Ξανθέα Θ. 6, Καζά 6, Κρεμασμενάκης 2.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης Μ.): Κεραμιανάκης 2, Σωματιανός 4, Νικολουδάκης 8, Χειμωνίδης 6, Κονταξάκης 2, Μπεγέτης 5, Μπαγιαρτάκης 6, Παναγιωτόπουλος 2, Προκοπάκης 2.


(Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ  57-93
Διαιτητές: Φιλιππάκης, Ρόμπου
Δεκάλεπτα: 13-29, 28-52, 41-72, 57-93
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου): Κατσαντώνης 8, Θεοδοσόπουλος Μ., Μαραβελάκης 8, Θεοδοσόπουλος Σ., Συριανόγλου 3 (1), Περαντωνάκης 5 (1), Τσιμπισκάκης 15 (3), Δρουδάκης 18. 
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Χριστινάκης 23 (5), Κιουρτσιδάκης 3 (1), Κωνσταντινίδης 2, Νύκταρης 14 (2), Σταυρουλάκης 17 (3), Βασιλάκης 34 (5).
 

(Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  53-76
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Φιλιππάκης 
Δεκάλεπτα: 06-22, 19-41, 34-55, 53-76
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης): Ρούλιος Α. 25, Οικονομάκης, Αποστολάκης 14, Ρούλιος Κ., Ζουμπουλάκης 4, Κουκάκης, Μαρνελάκης 7, Ξενάκης 3 (1).
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Παπαδογιαννάκης Γ. 16 (1), Καίσαρης 19, Παπαδάκης 12 (2), Καλογεράκης 4, Παπαδογιαννάκης Π. 2, Θεοδοσουλάκης 4, Οικονομίδης 19 (1).
Kυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
(Α2-Β) MACRON STORE – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 45-35
Διαιτητές: Καμπίτσης, Δημητρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 7-7, 18-17, 32-24, 45-35
MACRON STORE (Δοξαστάκης) : Δοξαστάκης, Τσαφαράκης 6, Κάβουρας 6, Αυγέρης 3(1), Καρατζέτζος Κ. 9, Καρατζέτζος Γ. 21(1).
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης) : Πανόπουλος, Κα;λογεράκης 8(2), Βροντάκης 14(4), Σταυρουλάκης Γ., Ρεχερ 2, Φουσταλιεράκης 11(3).
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 2017-2018
(Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – KLADOS TOURS 32-71
Διαιτητές: Καμπίτσης, Δημητρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 9-27, 13-40, 24-59, 32-71.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Ζάχος) : Βαβουράκης 1, Αντωνάκης, Χασιώτης 6, Περάκης 6, Ζάχος 2, Κυριακάκης 10(1), Γιαννούλης 7(1).
KLADOS TOURS (Κλάδος) : Χριστουλάκης 23(3), Γερακάκης 9, Κλάδος, Περάκης 2, Πετρίδης 4, Νταουντάκης 17, Γερουκάκης 16.

(Α2-Β) ΣΥΦΑΡ  – BUENO HOTEL 51-59
Διαιτητές: Δημητρουλάκης, Φιλιππάκης.
Δεκάλεπτα: 10-10, 16-29, 32-43, 51-59.
ΣΥΦΑΡ (Κούνουπας) : Καρβουλάκης, Μπουζουνιεράκης, Ζερβουδάκης 1, Κούνουπας 2, Χηνιάδης 9, Κριτσωτάκης 20, Ζερβουδάκης 19(1), Λαμπόβας, Αδραμής.
BUENO HOTEL (Μυλωνάς) : Αδρεαδάκης 8(1), Αδρονικίδης 3, Σταυρουλάκης 5, Κοπανάκης 12, Σταγκουράκης 7, Χατζάκης 3, Βαζιουράκης 4, Μυλωνάς 2, Αρσενίδης 18.

(Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – MUEBLO PLUS 68-32
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Φιλιππάκης.
Δεκάλεπτα: 18-8, 28-14, 55-25, 68-32
 ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Καρυπίδης) : Πολυδορόπουλος 8, Μαλλιαρός, Θανάσης, Μαμαλάκης Σ. , Κυδωνάκης 11, Τσιχλής 16(4), Μαμαλάκης Ν. 16, Σαμπουντζής 2, Φουντουκίδης 4, Πατέντας 11.
MUEBLO PLUS (Τσιλιεδάκης Ν.) : Θυμάκης, Βασιλάκης 3, Τσιλιεδάκης Λ. 4(1), Χατζηδάκης 10(1), Κλάδος 3(1), Ρακιντζής 3(1), Φίλας 1, Βρακίδης, Παπαδάκης.

(Α1) XPRESS COPY – HAAGEN DAZS 54-58
Διαιτητές: Πετράκης, Τσικριτσάκη.
Δεκάλεπτα: 10-10, 25-17, 34-31, 54-58
XPRESS COPY (Φεσσάς) :  Καλογεράκης 1, Ορφανουδάκης 19, Γκάτσιας 2, Ζήσιμος 12(3), Σπιτάς 5, Ζουμπεράκης 15, Γιαννούλης.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης) :  Χατζηδάκης 2, Πλεμμένος 10(2), Θερμιώτης 7, Καλαϊτζάκης 21(3), Βασιλείου 3(1), Γκοκίτσας 10(1), Πηγουνάκης 5(1).

(A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – PLATANOS TOURS 60-44
Διαιτητές: Πετράκης, Ρόμπου.
Δεκάλεπτα: 17-8, 41-20, 47-30, 60-44
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης) : Φωτάκης 11, Πελιβανίδης 8, Μανέτας 7(1), Τρανταλίδης, Αντουράκης 5, Λαμπαρδάκης 11(1), Χαιρέτης 10, Σεγρεδάκης 8, Ροδινός.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης Μ.) : Καρπουζάκης 5(1), Δαμανάκης 10(2), Αγγελάκης 20, Κανταρτζής 2, Βουγιουκαλάκης Μ. , Βουγιουκαλάκης Λ. 4, Βελονάκης 3(1).

20:30 (A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  48-54
Διαιτητές: Τσικριτσάκη, Ρόμπου.
Δεκάλεπτα: 8-9, 20-30,, 34-47, 48-54.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς) : Μυλωνάς , Μίγλης 8(2) , Ψαρουδάκης 9, Κερακεσισόγλου 10, Ζούκης 3 (1) , Θεοδωρόπουλος, Κόης 5 , Στάμος 13(1).
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαβοργιαννάκης Μ.):  Σαβοργιαννάκης Μ. 16 (4) , Ξανθόπουλος 8 , Παπαδάκης 20(5) , Παναγωτάκης 2 , Σαβοργιαννάκης Β. 4 , Σερσέμης 4

ΡΕΠΟ (Α2-Β) : ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

Δευτέρα, 6 Νοεμβρίου 2017

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 1η Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
15:00 (Α2-B) SAILING EXPERIENCE / REVANS CAFE – L' ETOILE DU SUD
16:30 (Α2-Β) ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ – ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
18:00 (Α1) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ
19:45 (Α1) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.

Kυριακή 12 Νοεμβρίου 2017
11:00 (Α2-Β) MACRON STORE – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
12:30 (Α2-B) ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ – KLADOS TOURS 
14:00 (Α2-Β) ΣΥΦΑΡ  – BUENO HOTEL
15:30 (Α1) ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – MUEBLO PLUS
17:00 (Α1) XPRESS COPY – HAAGEN DAZS
18:45 (A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – PLATANOS TOURS
20:30 (A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

ΡΕΠΟ (Α2-Β) : ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

* Η κάθε ομάδα πρέπει να βρίσκεται πλήρης (κάνοντας ζέσταμα) στο Κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του Γάλλου τουλάχιστον 20 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα τους.

Παρασκευή, 3 Νοεμβρίου 2017

Ευχαριστήριο από την Οργανωτική επιτροπή του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Ρέθυμνο 3/11/2017

      Η Οργανωτική επιτροπή του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018, που διοργανώνει το  Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου, θέλει να ευχαριστήσει για την χορηγία τον Δήμο Ρεθύμνης από το Τμήμα Αθλητισμού τον κ. Λαχνιδάκη Δημήτρη για τις 10 μπάλες μπάσκετ και τον Δικηγορικό Σύλλογο Ρεθύμνου  τον κ. Τζανουδάκη Στέλλιο για την χορηγία με 3 μπάλες μπάσκετ για τις ανάγκες των αθλούμενων κατά την διάρκεια των αγώνων.

Πέμπτη, 2 Νοεμβρίου 2017

Ομάδες του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στην γενική συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων παλαιών και νέων, την Τετάρτη 1/11/2017 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου, δημιουργηθήκαν οι παρακάτω κατηγορίες: 


Α1 Κατηγορία του 23ου  Εργασιακού 

Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
  1. HAAGEN DAZS BC
  2. MUEBLO PLUS
  3. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
  4. PLATANOS TOURS
  5. XPRESS COPY
  6. Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
  7. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
  8. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.
  9. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  10. ΚΟΥΜΟΙ "ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ"
  11. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
  12. ΦΟΙΤΗΤΕΣ
Α2 Κατηγορία Α' Ομίλου του 23ου  Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
  1. CRETAN INOX
  2. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
  3. ΡΑΨΩΔΙΑ
  4. THINK VILLA
  5. ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
  6. ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  7. DOMEK
  8. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  9. ΟΙΩΝΟΣ/BARCODE
  10. ΟΜΙΛΟΣ ΒΡΑΚΟΦΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
  11. ΙΑΤΡΟΙ
Α2 Κατηγορία Β' Ομίλου του 23ου  Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2017-2018
  1. ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
  2. KLADOS TOURS
  3. MACRON STORE
  4. ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
  5. ΣΥΦΑΡ
  6. BUENO HOTEL
  7. SAILING EXPERIENCE/REVANS CAFE
  8. L' ETOILE DU SUD
  9. ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
  10. ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
  11. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ.ΥΠΑΛΛ.

Τετάρτη, 1 Νοεμβρίου 2017

Επιστολή από όλες τις ομάδες του 23ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2017-2018

Ρέθυμνο 1/11/2017
Προς: 
Υπουργό Υγείας Κ. Ανδρέα Ξανθό
Βουλευτή Ρεθύμνης  Κ. Ιωάννη Κεφαλογιάννη
 Αντιπεριφερειάρχη Ρεθύμνης  Κ. Μαρία Λιονή
Δήμαρχο Ρεθύμνης κ. Μαρινάκη Γεώργιο

Αξιότιμοι κύριοι

Όπως όλοι γνωρίζετε υπάρχει τεράστια έλλειψη αθλητικών εγκαταστάσεων στην πόλη μας. Δεν υπάρχει κανένας δημόσιος αθλητικός χώρος που να μπορεί να φιλοξενήσει τον εργασιακό αθλητισμό. Τα τελευταία 12 χρόνια αυτό το κενό ήρθε να το καλύψει το πανεπιστημιακό γυμναστήριο Ρεθύμνου με την οργάνωση πανεπιστημιακών και εργασιακών πρωταθλημάτων αλλά και με την φιλοξενία του τμήματος ενόργανης γυμναστικής του ΟΚΑ Αρκάδι.

Από το 2006 η συγκεκριμένη δομή είχε υποστήριξη από το εκάστοτε υπουργείο παιδείας με την απόσπαση καθηγητών φυσικής αγωγής από την δευτεροβάθμια εκπαίδευση.

Τα τελευταία δύο χρόνια αυτή η υποστήριξη προς το έργο του πανεπιστημιακού γυμναστηρίου διακόπηκε αναίτια, την ίδια στιγμή που καθηγητές διατίθενται σε πανεπιστημιακά ιδρύματα με μερικά από αυτά να μην διαθέτουν ούτε καν πανεπιστημιακό γυμναστήριο.

Το πανεπιστημιακό γυμναστήριο Ρεθύμνου συνδέει αθλητικά το πανεπιστήμιο Κρήτης με την κοινωνία του Ρεθύμνου και θεωρούμε ότι οφείλουμε ως κοινωνία να το στηρίξουμε γιατί διαφορετικά δεν θα είναι δυνατή η φιλοξενία περισσότερων από 600 Ρεθυμνιωτών εβδομαδιαίως στις αθλητικές εκδηλώσεις που φιλοξενεί.

Στα εργασιακά πρωταθλήματα του 2016-2017 πραγματοποιήθηκαν περισσότεροι από 210 αγώνες ενώ σε αυτά συμμετείχαν 42 ομάδες με περισσότερους από 600 αθλούμενους. Επίσης φιλοξενούνται περισσότερα από 330 παιδιά του τμήματος ενόργανης γυμναστικής του ΟΚΑ Αρκάδι και τα παιδικό εφηβικά τμήματα του Ρέθυμνο Cretan Kings.

Όσον αφορά τον πανεπιστημιακό αθλητισμό το 2016 το πανεπιστήμιο Κρήτης κατέκτησε την πρώτη θέση στο Παγκόσμιο διαπανεπιστημιακό Πρωτάθλημα της Ρώμης και στέφθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος 2017 στην πετοσφαίριση φοιτητριών, ενώ διοργάνωσε για πρώτη φορά έπειτα από 3 χρόνια τα πανελλήνια φοιτητικά πρωταθλήματα στο Ρέθυμνο με την συμμετοχή περισσότερων από 220 φοιτητών φοιτητριών από όλη την Ελλάδα.

Για όλους τους παραπάνω λόγους παρακαλούμε για τον συντονισμό σας και επίλυση του  προβλήματος.