Τετάρτη, 17 Απριλίου 2019

Τρίτη, 16 Απριλίου 2019

Η Ραδιοφωνική εκπομπή της Δευτέρας 15/04/2019 στον TEAM-FM "SPORT MONDAY ΜΕ ΤΟΝ ΦΩΤΗ ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΤΣΙΓΓΟ", για τον Τελικό Α1 του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Η ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 
ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 15/04/2019 ΣΤΟΝ TEAM-FM
 "SPORT MONDAY ΜΕ ΤΟΝ ΦΩΤΗ ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΤΣΙΓΓΟ"
 (ακούστε την ραδιοφωνική εκπομπή)

Η συνέντευξη Τύπου του μεγάλου τελικού του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου 2019 ολοκληρώθηκε! Ευχαριστούμε πολύ τους σημερινούς καλεσμένους μας για τον τελικό του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου και συγκεκριμένα τους κυρίους Νίκο Προβιά, Χρήστο Τρανταλίδη, Γιώργο Ξενίδη, Αστρινό Πηγουνάκη, Νίκο Κιουρτζιδάκη και Παύλο Κωνσταντινίδη!

Κυριακή, 14 Απριλίου 2019

Αποτελέσματα Τελικών Αγώνων Α2 κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Κυριακή 14/4/2019
Μικρός Τελικός Α2
(A2 ΘΕΣΕΙΣ 3-4) MACRON STORE - ΤΡΑΠΕΖΕΣ 54-49
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 10-12, 19-29, 37-41, 54-49.
MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε., Αυγέρης, Καρατζέτζος Γ., Πριναράκης 17,  Μπενάκης, Φωτάκης 14, Τσαφαράκης 8, Κάβουρας, Κόνιας 2, Καρατζέτζος Κ. 11(2), Καρατζέτζος Β., Παπαδάκης Α. 2.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ (Μακρυδάκης): Ρωμανιουδάκης 19(1), Σωμαθιανός 2, Παναγιωτόπουλος 1, Νικολουδάκης 11, Ηλιάκης 3, Μπαγιαρτάκης 1, Προκοπάκης, Πιοτογιαννάκης 3(1), Πλευράκης 9(1).
 
 
 
Μεγάλος Τελικός Α2
(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-2) ΙΑΤΡΟΙ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 61-83
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 10-13, 27-39, 41-60, 61-83.
ΙΑΤΡΟΙ (Παρασκάκης, Ανδρονικύδης): Ζαχαράκης 7, Αργυρίου 4, Κόκας 6(2), Μπούτσιας 16(3), Γούδας 2, Παρασκάκης 10, Σαμωνάκης, Τζανάκης 16(1), Βλαχοπάνος, Μουχασύρης, Ανδρονικύδης.
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Περράκης): Βαβουράκης 11, Κεφαλογιάννης 7(1), Μελαδάκης Σ., Καραδάκης Ν. 26, Ζάχος 9(3), Περάκης 11(3), Πολιτάκης 15, Αντωνάκης, Κυριακάκης 4.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2018-2019
ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ

Απονομή τιμητικής πλακέτας στον Μακρυδάκη Μανόλη για την προσφορά στο εργασιακό μπάσκετ και ευχαριστήρια επιστολή - αποχαιρετισμός από τον ίδιο, 14-4-2019

 Απονομή τιμητικής πλακέτας στον Μακρυδάκη Μανόλη
για την προσφορά στο εργασιακό μπάσκετ από το 1994

Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019

Ραδιοφωνική εκπομπή για τον Τελικό Α1 του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 την Δευτέρα 15/4/2019 και ώρα 20:00

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ του ΜΕΓΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ του 24oυ Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου για άλλη μια φορά στην ραδιοφωνική εκπομπή "SPORT Monday" στον Team Fm 102.! Την Δευτέρα 15/4/2019 οι προπονητές και οι αρχηγοί των δυο ομάδων HAAGEN DAZS BC και PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ μας μεταφέρουν το κλίμα πριν τον μεγάλο τελικό! 
Όλοι στον Teamfm Rethymno 102.0 και στην εκπομπή Sport Monday στις 20:00-22:00
  

Πέμπτη, 11 Απριλίου 2019

Τελικός Α1 κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Αφίσα Μεγάλου Τελικού Α1 κατηγορίας του
24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019.
Κυριακή 21/4/2019 και ώρα 19:00
στο Δημοτικό Γυμναστήριο Ρεθύμνου "Μελίνα Μερκούρη"
HAAGEN DAZS BC - PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ

Τρίτη, 9 Απριλίου 2019

Τελικοί Α2 κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Μεγάλος Τελικός Α2 κατηγορίας στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο στου Γάλλου

Κυριακή 14/4/2019
Μικρός Τελικός Α2
17:15 (A2 ΘΕΣΕΙΣ 3-4) MACRON STORE - ΤΡΑΠΕΖΕΣ
Μεγάλος Τελικός Α2
19:00  (A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-2) ΙΑΤΡΟΙ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 

Δευτέρα, 8 Απριλίου 2019

Ανακοίνωση από την Επιτροπή ποινών του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-19, 8/4/2019

Η  Επιτροπή ποινών του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-19 στη συνεδρίαση του στις 21/01/2019, αφού έλαβε υπόψη του  το Φ.Α. και τις αναφορές  των  ορισμένων διαιτητών για τον αγώνα (Α2 ΘΕΣΕΙΣ 7-8) PLATANOS TOURS - ΧΟΡΕΥΤΕΣ 62-52 Κυριακή 7 Απριλίου 2019, αποφάσισε ομόφωνα την ποινή αποκλεισμού  τριών (3) αγωνιστικών στον προπονητή  Πετράκη (PLATANOS TOURS)  σύμφωνα με το άρθρο 3ο β & 4ο β, των κανονισμών του . Ε Π.Κ.Π.Κ.

Επιτροπή ποινών
ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ
ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΑΚΗΣ

Σάββατο, 6 Απριλίου 2019

Αποτελέσματα τελικών αγώνων Α1 & Α2 Κατηγορίας του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019.

Σάββατο 6 Απριλίου 2019
(Α2 ΘΕΣΕΙΣ 13-14) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – THINK VILLA 23-46
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Λελεδάκη Σταυρούλα.
Δεκάλεπτα: 08-11, 12-16, 16-30, 23-46.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης): Τσιομπίκας, Ξηράς 12, Απανωμεριτάκης 4, Πανόπουλος, Σταυρουλάκης, Benjamin, Βροντάκης 3, Φουσταγεράκης 2, Κορωνάκης 2.
THINK VILLA (Καζίλας-Ξενίδης): Ζήσιμος 6(2),  Ξενίδης, Πολιουδάκης 2, Κόκκινος 6, Καζίλας 13(1), Αντωνίου 6(2), Πηγουνάκης Φ. 6(2), Φεσσάς 5 Αστρινάκης Ε. 2.

(A2 ΘΕΣΕΙΣ 9-10) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 71-67
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Λελεδάκη Σταυρούλα.
Δεκάλεπτα: 20-11, 37-23, 48-40, 71-67.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 11, Τζανουδάκης 4, Κακλαμάνος 24, Καλαϊτζάκης 8, Χήνιαδης 9,  Ζουρίδης 3, Σακελλαρίδης 3, Ψωράκης 9(1), Παπαδάκης Ι.
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Βότζης): Βότζης 9, Ζαμπετάκης 16(1), Μαρίνος 14(1), Παραδεισανός 8, Γαβράς Ν. 4(1), Γαβράς Σ. 8(1), Μάνεσης 3(1), Φραγκιαδάκης 2, Γρηγοράκης 3.

(Α2 ΘΕΣΕΙΣ 5-6) ΟΙΩΝΟΣ/ΚΑΡ – KLADOS TOURS 48-50
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Νικολιδάκη Θεοδώρα
Δεκάλεπτα: 18-12, 23-23, 32-33, 48-50.
ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ. (Λίτινας): Δημητριάδης, Δουζίνας 12, Λίτινας Α., Αντωνόπουλος 2, Πολοπετράκης, Σταυρουλάκης Ν. 6(1), Γαλερός 5(1), Κλάδος, Σταυρουλάκης Π. 10(1), Γαμβρελας 8, Καλιτσουνάκης 5.
KLADOS TOURS (Κλάδος): Γερουκάκης 5,  Κλάδος Π. 8, Κανελλάκης 4,  Νταουντάκης 18(1), Γιοβάνοβιτς 10(1), Καθαράκης 5(1), Κορακάκης.

Κυριακή 7 Απριλίου 2019
(Α2 ΘΕΣΕΙΣ 15-16) OLYMPIC/BONOBO - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 28-52
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Καθαράκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 03-11, 14-31, 17-43, 28-52.
OLYMPIC/BONOBO (Αποστολάκης): Παλιεράκης 8(1), Προντανοβιτς 6, Βασιλάκης Α. 3, Μαθιουδάκης 2, Κατσαντώνης Γ. 3, Κατσαντώνης Ι. 6.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Ξενιτόπουλος): Λιάκος 9, Πλιάτσικα 2, Παλτατσίδης 7(1), Τριανταφυλλόπουλος 6, Ξενιτόπουλος, Λεβεντάκης 2, Νικολιδάκης 6(1), Διαμαντής 17(1), Καβρουλάκης 3. 

(Α2 ΘΕΣΕΙΣ 11-12) ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 34-48
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Καθαράκης Βασίλης.
Δεκάλεπτα: 05-18, 13-28, 23-38, 34-48.
ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ (Πισκοπάκης): Κυραμαριός 4, Περάκης 1, Καλιγιάννης Μ. 9, Λοθρες 7, Πετράκης 6, Μπινιας 3(1),  Μαράτος 4.
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Αντουράκης): Αποστολάκης 4, Ρούλιος Κ. 4, Χατζησπύρος, Δημητριάδης 16, Αντουράκης Μ., Ρούλιος Α.14(1), Περιστεράκης 10.

(Α2 ΘΕΣΕΙΣ 7-8) PLATANOS TOURS - ΧΟΡΕΥΤΕΣ 62-52
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 09-16, 22-27, 37-45, 62-52.
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Χρυσουλάκης 36(8), Αγγελάκης 15, Βουγιουκαλάκης Μ. 6, Βαρδάκης 3(1), Κλειδαράς, Περδίκης 2, Μαλλιαρός.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 15(3), Παπαδογιάννης Ν. 13(4), Μαραγκουδάκης 6(1), Τσόγκας, Νεονάκης 4, Λελεδάκης, Ρουμαντζής, Καζάνης 3, Καλυβιανάκης 11(1).
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 3-4)
 ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  79-58
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Νικολιδάκη Θεοδώρα.
Δεκάλεπτα: 20-14, 34-27, 52-42, 79-58.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Μαμαλάκης Σ.): Πολυδωρόπουλος 19(4), Θανάσης 2, Κυδωνάκης 11(2), Μαμαλάκης Σ. 6, Μουλίτσας 5(1), Μαμαλάκης Ν. 10, Λιονάκης 10, Καίσαρης 16(1).
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Ζουμπεράκης): Συντιχάκης 17(2),  Παπαδάκης 6(2), Μίχας 3, Παπαδογιαννάκης Γ. 10, Οικονομίδης 22(3), Ζουμπεράκης.
Τετάρτη 10 Απριλίου 2019
20:30 (A2 ΘΕΣΕΙΣ 3-4) MACRON STORE - ΤΡΑΠΕΖΕΣ
Δεν θα γίνει λόγω αδυναμίας διαιτητών. Νέα ημερομηνία αγώνα 14/4 και ώρα 17:15