Παρασκευή, 21 Σεπτεμβρίου 2018

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' & Β' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018
15:00 (Α2-ΒΧΟΡΕΥΤΕΣ - ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ
16:30 (Α2-Α) 
ΙΑΤΡΟΙ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
18:00 (Α2-Β) 
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – 
MACRON STORE
19:45 (Α2-Α) 
ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ. - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 
Kυριακή 7 Οκτωβρίου 2018
10:30 (Α2-Β) WOW! PARKING – OLYMPIC/BONOBO 
12:00 (
Α2-ΑKLADOS TOURS – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
13:30 (
Α2-ΒΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ – L'ETOILE DU SUD
15:00 (
Α2-ΒBUENO HOTEL – ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
16:45 
(Α2-Α) TEE ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΡΑΨΩΔΙΑ
18:30 (Α2-ΑΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – PLATANOS TOURS
20:15 (
Α2-ΑΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

ΡΕΠΟ (Α2-Β): THINK VILLA

Τρίτη, 18 Σεπτεμβρίου 2018

Κλήρωση για το 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

      Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση την Δευτέρα 17/9/2018, στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου για το 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019, με την συμμετοχή των περισσοτέρων ομάδων. Παράλληλα ψηφίστηκε το νέο καταστατικό του Πρωταθλήματος για το 2018-2019 και ορίστηκαν οι διάφορες επιτροπές του. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το ΣΚ 6 και 7 Οκτωβρίου 2018 με ΟΛΕΣ τις ομάδες τις Α2 κατηγορίας (Α και Β ομίλου)  και το επόμενο ΣΚ θα ξεκινήσει και η Α1 κατηγορία.

Αναλυτικά οι ομάδες που συμμετέχουν για φέτος είναι :

Α1 Κατηγορία του 24ου  Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019
1.            ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
2.            PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
3.            ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
4.            Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
5.            N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (πρώην CRETAN INOX)
6.            ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (πρώην ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ - ΙΔ.ΥΠΑΠΗΛΟΙ)
7.            ΦΟΙΤΗΤΕΣ
8.            SAILING EXPERIENCE
9.            ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
10.          HAAGEN DAZS RETHYMNO BC
11.          PROJECT PLUS IKE (πρώην MUEBLO PLUS) 

XPRESS COPY (Ακύρωση συμμετοχής).
      Η ομάδα "XPRESS COPY" δεν κατάφερε να συμπληρώσει ρόστερ για την συμμετοχή της στο φετινό πρωτάθλημα 2018-2019. Οπότε οι συνολικές ομάδες που θα συμμετέχουν στο 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019 στην Α1 κατηγορία είναι 11. Ο υποβιβασμός στην Α2 κατηγορία την επόμενη χρονιά, θα γίνει από μια (1) ομάδα της Α1 με βάση την βαθμολογική κατάταξη. 
       Του χρόνου θα συμμετέχουν οι 3 πρώτες ομάδες της Α2 κατηγορίας, που η τελική βαθμολόγηση θα προκύψει από τα χιαστί παιχνίδια των 8 πρώτων του κάθε ομίλου(Α' και Β'). Συνολικά οι πρώτες 16 ομάδες των δυο ομίλων, θα συμμετέχουν στην τελική φάση για την δημιουργία της νέας Α2 κατηγορίας από νέο έτος. Με βάση την συμμετοχή των ομάδων παλαιών και νέων στο επόμενο πρωτάθλημα 2019-2020 θα προκύψουν οι δυο κατηγορίες Α2 και Α3, ώστε να υπάρχει μια ισόποση κατανομή. (οι φετινές ομάδες θα ήταν 12 στην Α2 κατηγορία και 11 στην Α3 κατηγορία). Όλες οι νέες ομάδες θα συμμετέχουν στην νέα κατηγορία Α3 από το επόμενο πρωτάθλημα.

Α2 Κατηγορία Α' Ομίλου του 24ου  Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019
1.            ΙΑΤΡΟΙ
2.            ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ
3.            ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
4.            PLATANOS TOURS
5.            ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
6.            ΡΑΨΩΔΙΑ
7.            KLADOS TOURS
8.            ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
9.            ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
10.          ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΗΣ
11.          ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ.
12.          ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

Α2 Κατηγορία Β' Ομίλου του 24ου  Εργασιακού
Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2018-2019
1.            ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2.            MACRON STORE
3.            ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
4.            L'ETOILE DU SUD
5.            BUENO HOTEL
6.            ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
7.            WOW! PARKING (νέα ομάδα)
8.            OLYMPIC - BONOBO (πρώην DOMEK)
9.            ΧΟΡΕΥΤΕΣ (πρώην ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ)
10.          ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ (νέα ομάδα)
11.          THINK VILLA

Παρασκευή, 14 Σεπτεμβρίου 2018

Γενική συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων παλαιών και νέων, την Δευτέρα 17/9 και ώρα 19:00

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου διοργανώνει το 24ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019, ορίζει γενική συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων παλαιών και νέων, την Δευτέρα 17/9/2018 και ώρα 19:00 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.

Θέματα :
  • Προγραμματισμός Αγώνων (Κατηγορίες Α1 & Α2)
  • Κλήρωση Πρωταθλήματος
  • Νέο Καταστατικό 2018-2019
  • Ίδρυση "Συλλόγου Εργασιακού Αθλητισμού Ρεθύμνου"
  • Κόστος αγώνων.
  • Νέες προτάσεις και απόψεις.
Συμμετοχές των ομάδων 2018-2019:

Α1 Κατηγορία
  1. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
  2. PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
  3. ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ
  4. Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
  5. N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (πρώην CRETAN INOX)
  6. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ - ΙΔ.ΥΠΑΠΗΛΟΙ 
  7. ΦΟΙΤΗΤΕΣ
  8. SAILING EXPERIENCE
  9. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  10. HAAGEN DAZS RETHYMNO BC
  11. PROJECT PLUS IKE (πρώην MUEBLO PLUS) 
  12. XPRESS COPY

Α2 Κατηγορία
  1. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
  2. PLATANOSTOURS
  3. ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  4. ΟΙΩΝΟΣ-Κ.Α.Ρ.
  5. ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΗΣ
  6. BUENO HOTEL
  7. MACRON STORE
  8. THINK VILLA
  9. ΙΑΤΡΟΙ
  10. WOW! PARKING (νέα ομάδα)
  11. ΡΑΨΩΔΙΑ
  12. ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
  13. ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
  14. ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ
  15. ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ 
  16. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
  17. ΧΟΡΕΥΤΕΣ (πρώην ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ)
  18. OLYMPIC - BONOBO (πρώην DOMEK)
  19. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
  20. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  21. KLADOS TOURS
  22. L'ETOILE DU SUD
  23. ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ (νέα ομάδα)