Κυριακή, 30 Οκτωβρίου 2016

ΤΕΛΙΚΟΙ 5ου ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016

Κυριακή 30/10/2016
17:00  -  Μικρός Τελικός
ΛΑΣΙΘΙ   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»  ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ» 47 - 57
Διαιτητές: Καμπίτσης Μιχάλης, Θεοδωράκης Στάθης
Α' περίοδος = 10 - 11
Β' περίοδος = 18 - 26

Γ' περίοδος = 33 - 46
ΤΕΛΙΚΟ = 47 - 57  
ΛΑΣΙΘΙ   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
(Προπονητής: Μιρμιλιάκος Ιωάννης.)
Μαλαθράκης Νικόλαος 3(1),  Άρχων Μάρκος, Μαχαιράς Αντώνιος 2, Πατεράκης Ζαχάρης 6(1), Μπλαζαντωνάκης Στέφανος, Χαραλαμπάκης Κων/νος 6, Ανδροβιτσανέας Παναγιώτης 30(3).
ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ»  
(Προπονητής :Λεμοντζής Θ. , Βοηθός Προπονητής : Μουζουνιεράκης Κων/νος)
Κολιόπουλος Γεώργιος 16, Κυριτσάκης Αλέξανδρος 4, Χριστινάκης Βασίλειος 16(4), Μακρατζάκης Στυλιανός 6, Κοντουδάκης Εμμανουήλ 11, Σταυρουλάκης Αντρέας 1, Κασιμάτης Μιχαήλ, Παπαγγέλης Γεώργιος 1, Καληδονάκης Νικόλαος 2.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΡΗΤΗΣ
 5ου ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016
ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.»

19:00 -   Μεγάλος Τελικός
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»  - ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.» 56 - 74
Διαιτητές:Κατσαπρακάκης Χρήστος, Μαραγκάκης Ανδρέας
Α' περίοδος = 9 - 18
Β' περίοδος = 20 - 49
Γ' περίοδος = 35 - 60
ΤΕΛΙΚΟ = 56 - 74
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»  
(Προπονητής : Παναγιωτάκης Μιχάλης)
 Λεμονάκης Γεώργιος, Τσιμπινός Κων/νος 12, Τρυπάκης Ιωσήφ 4, Περπινάκης Πέτρος, Τσαγκαράκης Γεώργιος 5(1), Κονσολάκης Ιωάννης 3(1), Παναγιωτάκης Ανδρέας 19(3), Βισκαδουράκης Γεώργιος 4, Βισκαδουράκης Ιωάννης 1, Λυδάκης Μιχαήλ, Χουμάς Νικόλαος 2, Μπαξεβάνης Νικόλαος 6.
ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.» 
(Προπονητής: Ξενίδης Γεώργιος)
Κούμουλος Γεώργιος 33(5), Πλεμμένος Θοδωρής 7(1), Χατζηδάκης Μιχάλης 3(1), Καλαϊτζάκης Μελχής 12(4), Βασιλείου Βαγγέλης 4, Κουλουριώτης Χαρίλαος, Μπονατάκης Γεώργιος, Πουλ Ιωάννης-Παναγιώτης 4, Θερμιώτης Γιάννης 8, Πηγουνάκης Αστρινός 3(1)
.

Σάββατο, 29 Οκτωβρίου 2016

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 5ου ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016

Σάββατο 29/10/2016 
 ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»
 ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ»
Α’ Ημιτελικός
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»  - ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ» 64-62
Διαιτητές: Πίπλιος Παναγίωτης, Σαμαράς Νικόλαος
Α' περίοδος = 11 - 9
Β' περίοδος = 27-31
Γ' περίοδος = 48-45
ΤΕΛΙΚΟ = 64-62
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»
(Προπονητής : Παναγιωτάκης Μιχάλης)
Λεμονάκης Γεώργιος, Τσιμπινός Κων/νος 5, Τρυπάκης Ιωσήφ 8, Περπινάκης Πέτρος, Τσαγκαράκης Γεώργιος 9(1), Κονσολάκης Ιωάννης 2, Παναγιωτάκης Ανδρέας 21(3), Βισκαδουράκης Γεώργιος 11(1), Βισκαδουράκης Ιωάννης, Λυδάκης Μιχαήλ, Χουμάς Νικόλαος 5, Μπαξεβάνης Νικόλαος 3.
ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ»
(Προπονητής :Λεμοντζής Θ. , Βοηθός Προπονητής : Μουζουνιεράκης Κων/νος)
Κολιόπουλος Γεώργιος 13, Κυριτσάκης Αλέξανδρος 14(4), Χριστινάκης Βασίλειος 12(2), Μακρατζάκης Στυλιανός 10(1), Κοντουδάκης Εμμανουήλ 7, Σταυρουλάκης Αντρέας 2, Κασιμάτης Μιχαήλ, Παπαγγέλης Γεώργιος, Καληδονάκης Νικόλαος, Χριστινάκης Επαμεινώντας 4.

ΛΑΣΙΘΙ «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»  
 ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.»
Β’ Ημιτελικός
ΛΑΣΙΘΙ   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» - ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.» 39-63
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης, Καθαράκης Βασίλης.
Α' περίοδος =  8 - 21
Β' περίοδος = 22 - 33
Γ' περίοδος = 25-50
ΤΕΛΙΚΟ = 39-63
ΛΑΣΙΘΙ   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»
(Προπονητής: Θεμελής Γιώργος)
Μαλαθράκης Νικόλαος 6(2), Μιρμιλιάκος Ιωάννης 4, Άρχων Μάρκος, Μαχαιράς Αντώνιος 4, Πατεράκης Ζαχάρης 4, Μπλαζαντωνάκης Στέφανος, Χαραλαμπάκης Κων/νος 5(1), Ανδροβιτσανέας Παναγιώτης 16(1).
ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.»
(Προπονητής: Ξενίδης Γεώργιος)
Κούμουλος Γεώργιος 14(4), Πλεμμένος Θοδωρής 7, Χατζηδάκης Μιχάλης 5, Καλαϊτζάκης Μελχής 24(8), Βασιλείου Βαγγέλης 8(1), Κουλουριώτης Χαρίλαος, Μπονατάκης Γεώργιος 5(1), Πουλ Ιωάννης-Παναγιώτης, Θερμιώτης Γιάννης, Κουγιουμτζής Γεώργιος, Πηγουνάκης Αστρινός.
Δημοσιογραφική κάλυψη αγώνων
Κατσαντώνης Γιάννης (ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ)
Παπαδογιαννάκης Παντελής (Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.)
Τρανταλίδης Χρήστος (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ)

Παρασκευή, 28 Οκτωβρίου 2016

ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΟΥ 5ου ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΑΝΙΩΝ 2015-2016
 «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ» 
  1. Κολιόπουλος Γεώργιος (1982)
  2. Χριστινάκης Βασίλειος (1983)
  3. Μακρατζάκης Στυλιανός (1981)
  4. Κοντουδάκης Εμμανουήλ (1982)
  5. Σταυρουλάκης Αντρέας (1981)
  6. Λεμοντζής Αθανάσιος (1976)
  7. Κυριτσάκης Αλέξανδρος (1987)
  8. Χριστινάκης Επαμεινώντας (1985)
  9. Παπαγγέλης Γεώργιος (1978)
  10. Καληδονάκης Νικόλαος (1982)
  11. Κασιμάτης Μιχαήλ (1974)
  12. Μακρής Νικόλαος (1979)
Προπονητής : Μουζουνιεράκης Κων/νος


ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2015-2016

«HAAGEN DAZS B.C.» 
  1. Κούμουλος Γεώργιος (1977)
  2. Καλαϊτζάκης Μελχής (1977)
  3. Βασιλείου Βαγγέλης (1979)
  4. Κουλουριώτης Χαρίλαος (1980)
  5. Μπονατάκης Γεώργιος (1980)
  6. Πουλ Ιωάννης-Παναγιώτης (1983)
  7. Γκογκίτσας Χρήστος (1970)
  8. Κουγιουμτζής Γεώργιος (1978)
  9. Πηγουνάκης Αστρινός (1983)
  10. Θερμιώτης Γιάννης (1985)
  11. Πλεμμένος Θοδωρής (1978)
Προπονητής : Ξενίδης Γεώργιος


ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2015-2016
«ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»
  1. Χουμας Νικόλαος (1979)
  2. Παναγιωτάκης Ανδρέας (1979)
  3. Κονσολάκης Ιωάννης (1980)
  4. Περπινάκης Πέτρος (1981)
  5. Λυδάκης Μιχαήλ (1979)
  6. Λεμονάκης Γεώργιος (1978)
  7. Τσαγκαράκης Γεώργιος (1985)
  8. Βισκαδουράκης Γεώργιος (1982)
  9. Τρυπάκης Ιωσήφ (1984)
  10. Μπαξεβάνης Νικόλαος (1983)
  11. Τσιμπινός Κων/νος (1976)
  12. Βισκαδουράκης Ιωάννης (1980)
Προπονητής :Μαϊστρέλης Βασίλης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ 2015-2016
«ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»
  1. Ανδροβιτσανέας Παναγιώτης (1982)
  2. Στρατάκης Ελευθέριος (1983)
  3. Μαχαιράς Αντώνιος (1981)
  4. Μιρμιλιάκος Ιωάννης (1987)
  5. Χαραλαμπάκης Κων/νος (1982)
  6. Πατεράκης Ζαχάρης (1983)
  7. Μαλαθράκης Νικόλαος (1992)
  8. Σουραβλής Χριστόφορος (1982)
  9. Μπλαζαντωνάκης Στέφανος (1978)
  10. Άρχων Μάρκος (1974)
Προπονητής :Στρατάκης Ελευθέριος 

Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2016

5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016 - ΑΓΩΝΕΣ

5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016
Η Περιφέρεια Κρήτης στο Ρέθυμνο, το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και το ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS, θα διοργανώσει το 5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016, με μια ομάδα πρωταθλήτρια (2015-2016) από κάθε νομό της Κρήτης .
Σάββατο 29/10/2016 
19:30 -  Α’ Ημιτελικός (μετά από ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS - ΛΑΥΡΙΟ DHI)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»  - ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ» 
21:15  - Β’ Ημιτελικός
ΛΑΣΙΘΙ   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.»   

Κυριακή 30/10/2016
17:00  -  Μικρός Τελικός
19:00 -   Μεγάλος Τελικός
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Φιλοξενία ομάδων)

ΧΟΡΗΓΟΣ
(Δημοτικό Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη»)
  
ΧΟΡΗΓΟΣ
(Βραβείων & Εκτύπωση Αφίσας)

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Σχεδίαση Αφίσας)
Jographics

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Ραδιοφωνικός)
ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Φωτογραφίες & Βίντεο )
Photo Ekfrasi

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Σνακ και νερό όλων των αγώνων)
ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Μουσική Επιμέλεια Αγώνων)
Rakitzis
ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Εκτύπωση Διπλωμάτων)
Selida Book
ΧΟΡΗΓΟΣ
(Χορευτικά στον Μεγάλο Τελικό)
 DolphinBreaths

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2016-2017

Εδώ μπορείτε να δείτε το νέο καταστατικό για το πρωτάθλημα και αναφέρουμε τις αλλαγές που αποφασίστηκαν στην συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων για το 22ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017, την Τετάρτη 26/10/2015 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.


ΑΡΘΡΟ 2ο   ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΟΜΑΔΩΝ
Οι ομάδες που συμμετέχουν δύναται να δημιουργηθούν είτε έναν νόμιμα υφιστάμενο φορέα ή σύλλογο ελεύθερων επαγγελματιών ή οργανωμένη επιχείρηση το Νομού Ρεθύμνης, είτε με σύμπηξη έως δύο φορέων ή συλλόγων ελευθέρων επαγγελματιών ή οργανωμένων επιχειρήσεων. Η συμμετοχή κάθε ομάδας ορίζεται στα 40€ για τους αγώνες που θα συμμετέχει. Το ποσό αυτό θα κατατεθεί πριν την έναρξη του πρώτου αγώνα της κάθε ομάδας στην γραμματεία. Ομάδα η οποία δεν θα καταβάλει το ποσό συμμετοχής πριν τον αγώνα αποκλείεται από όλους τους αγώνες.

Τετάρτη, 26 Οκτωβρίου 2016

Η Κλήρωση για το 22ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

    Πραγματοποιήθηκε η συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων για το Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017, την Τετάρτη 26/10/2015 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου . Έγινε η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα και οριστικέ ποσό συμμετοχής για όλες τις ομάδες στα 40€ που θα κατατεθεί πριν τον πρώτο αγώνα τους στην γραμματεία αγώνων.

Αναλυτικά η κλήρωση:

Α1 Κατηγορία 2016-2017
  1. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL 
  2. ΦΟΙΤΗΤΕΣ 
  3. STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ 
  4. PHTOΕΚΦΡΑΣΗ
  5. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  6. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
  7. XPRESS COPY
  8. ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  9. ΙΑΤΡΟΙ 
  10. PLATANOS TOURS
  11. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
Α2 Κατηγορία - Α' Ομίλου 2016-2017
  1. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
  2. ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
  3. ΡΑΨΩΔΙΑ
  4. CRETA FARMS 
  5. L'Étoile du Sud (πρωην ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ)
  6. ΑΘΙΒΟΛΕΣ
  7. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ
  8. BUENO
  9. ΟΙΩΝΟΣ -BARCODE
  10. METROPOLIS
Α2 Κατηγορία - Β' Ομίλου 2016-2017
  1. DOMEK 
  2. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
  3. ΣΥΦΑΡ
  4. CRETAN INOX
  5. MUEBLO PLUS 
  6. NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
  7. THINK VILLA (πρωην ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ)
  8. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
  9. RETHYMNO SOCCER CLUB
  10. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 
  11. KLADOS TOURS

Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2016

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 24-10-2016 ΓΙΑ 5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016 ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 
ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 24-10-2016 ΣΤΟΝ TEAM-FM
 "SPORT MONDAY ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΟΡΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΤΗ ΞΕΝΙΚΑΚΗ"
 ΓΙΑ 5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016 
ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ 
  με τον Χρήστο Τρανταλίδη από την οργανωτική επιτροπή
μαζί με τον Γιώργο Ξενιδη από την ομάδα του HAAGEN DAZS BC.

Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2016

Οι 32 ομάδες που έχουν δηλώσει συμμετοχή για το 22ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017

Για το 22ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2016-2017 οι ομάδες που έχουν δηλώσει την συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα μέχρι την Παρασκευή 21/10/2016 είναι 32 (παλαιές και νέες) :
  1. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΤΡΑΝΤΑΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
  2. ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαμαλακης Στελιος)
  3. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔΙΩΤ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (ΦΟΥΝΤΙΔΑΚΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ)
  4. NEOI ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Φωτης Γρηγορακης)
  5. ΣΥΦΑΡ (ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ)
  6. PHTOΕΚΦΡΑΣΗ (Νίκος Κιουρτσιδακης)
  7. BUENO (Κώστας Δροσουλάκης)
  8. CRETAN INOX (ΜΑΚΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
  9. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ)
  10. ΦΟΙΤΗΤΕΣ (ΠΡΟΒΙΑΣ ΝΙΚΟΣ)
  11. ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ (ΠΡΟΒΙΑΣ ΝΙΚΟΣ)
  12. STUDIO ΡΕΘΥΜΝΟ (ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΑΒΒΟΡΓΙΝΑΚΗΣ)
  13. ΟΙΩΝΟΣ -BARCODE  (ΔΟΥΒΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
  14. ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  (ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ)
  15. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. STATHOURAKIS S-CONTROL (ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ)
  16. ΙΑΤΡΟΙ  (ΣΙΒΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ)
  17. ΡΑΨΩΔΙΑ  (Γιώργος Χομπης)
  18. PLATANOS TOURS (Μαρκος Βουγιουκαλακης)
  19. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (ΤΖΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ)
  20. KLADOS TOURS (ΚΛΑΔΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)
  21. THINK VILLA (πρωην ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ) - (Δημήτρης Καζίλας)
  22. MUEBLO PLUS (ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ)
  23. DOMEK (ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
  24. XPRESS COPY (Σπιτάς Βασίλειος)
  25. ΑΔ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (ΚΑΛΟΚΥΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)
  26. ΑΘΙΒΟΛΕΣ (Σπύρος Μελαδάκης)
  27. ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ)
  28. METROPOLIS (ΜΠΑΓΙΑΡΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
  29. L'Étoile du Sud (πρ.ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ - ΒΟΥΤΣΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ)
  30. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ)
  31. CRETA FARMS (Μαθιουλακης Κωνσταντίνος)
  32. RETHYMNO SOCCER CLUB (Καλογερακης Δημητρης)
Συνάντηση όλων των εκπροσώπων των ομάδων την Τετάρτη 26/10/2015 και ώρα 18:30 στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.
  • Κλήρωση πρωταθλήματος 2016-2017.
  • Ισχύει το Καταστατικό του Πρωταθλήματος 2015-2016 με τις αλλαγές που θα ορίσει η επιτροπή Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου και όλες οι ομάδες στην πρώτη συνάντηση τους.
  • Θα οριστεί ένα ποσό συμμέτοχής για την κάθε ομάδα που αποφασιστεί στην πρώτη συνάντηση των εκπροσώπων.



Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2016

ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016

Η κλήρωση έγινε στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου, την Παρασκευή 21/10/2016 -  ώρα 19:30.

19:30 - Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ  «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ»  - ΧΑΝΙΑ  «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ»

 21:15 Β' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ  
ΛΑΣΙΘΙ   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» - ΡΕΘΥΜΝΟ  «HAAGEN DAZS B.C.»   


Βίντεο απο την κλήρωση της Παρασκευής 21/10/2016 

Τετάρτη, 12 Οκτωβρίου 2016

5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016

5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016
Η Περιφέρεια Κρήτης στο Ρέθυμνο, το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου και το ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS, θα διοργανώσει το 5ο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ 2016, με μια ομάδα πρωταθλήτρια (2015-2016) από κάθε νομό της Κρήτης .
  • ΧΑΝΙΑ          -   «ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ» 
  • ΡΕΘΥΜΝΟ   -   «HAAGEN DAZS B.C.» 
  • ΗΡΑΚΛΕΙΟ   -   «ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ» 
  • ΛΑΣΙΘΙ          -   «ΑΓΡΟΤΕΣ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» 
Στόχος των αγώνων είναι η συμμετοχή στην άθληση, η σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των συμμετασχόντων και των τοπικών κοινωνιών τους, καθώς και οι διαδημοτικές συνεργασίες που ενισχύουν τον συγκρητισμό.  

Ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων ορίζεται 29 και 30 Οκτωβρίου 2016  
στο Δημοτικό Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη».

Σάββατο 29/10/2016
19:30 -  Α’ Ημιτελικός (μετά από ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS - ΛΑΥΡΙΟ DHI)
21:15  - Β’ Ημιτελικός

Κυριακή 30/10/2016
17:00  -  Μικρός Τελικός
19:00 -   Μεγάλος Τελικός

Το σύστημα διεξαγωγής για το τουρνουά θα γίνει μετά από κλήρωση ως εξής: ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ - ομάδα O1 με την ομάδα O4 , η ομάδα O2 με την ομάδα  O3, οι νικητές θα παίξουν για την θέση 1-2 (Μεγάλος Τελικός) και οι ηττημένοι θα παίξουν για την θέση 3-4 (Μικρός Τελικός), θα διεξαχθούν συνολικά τέσσερεις 4 αγώνες.  Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου, την Παρασκευή 21/10/2016 -  ώρα 19:30 - και θα μπορούν να παραβρεθούν οι εκπρόσωποι των ομάδων, εάν είναι εφικτό τεχνικά θα μεταδοθεί ζωντανά μέσα από την ιστοσελίδα του : www.basketrethymno.gr.


Όλες οι ομάδες θα πρέπει να αποστείλουν ηλεκτρονικά (σε συνημμένο αρχείο pdf ή εικόνα) την «Δήλωση Συμμετοχής» και την «Κατάσταση Συμμετοχής» της ομάδας τους έως και την Τετάρτη 19/10/2016, στο email : «basketrethymno@yahoo.gr» . Η «Δήλωση Συμμετοχής» και την «Κατάσταση Συμμετοχής» θα αποσταλούν ηλεκτρονικά στις ομάδες που θα συμμετέχουν. Τα πρωτότυπα αρχεία θα πρέπει να κατατεθούν στην γραμματεία – κριτές (το Σάββατο 29/10/2016) πριν τον πρώτο αγώνα του ημιτελικού. Η φιλοξενία των αθλητών θα είναι δωρεάν για μία (1) διανυκτέρευση το Σάββατο 29/10/2016 σε ξενοδοχείο του Ρεθύμνου και στην «Κατάσταση Συμμετοχής» θα πρέπει να δηλώσουν εάν επιθυμούν φιλοξενία και ποιοι αθλητές - συνοδοί. Ανά ομάδα δίνεται η δυνατότητα δωρεάν φιλοξενίας με πρωινό, με μέγιστο αριθμό 15 αθλητών - συνοδών.
ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ
(Φιλοξενία ομάδων)

ΧΟΡΗΓΟΣ
(Δημοτικό Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη»)
 
ΧΟΡΗΓΟΣ
(Βραβείων & Εκτύπωση Αφίσας)

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Σχεδίαση Αφίσας)
Jographics


ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Ραδιοφωνικός)

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Φωτογραφίες & Βίντεο )
Photo Ekfrasi

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Σνακ και νερό όλων των αγώνων)

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Μουσική Επιμέλεια Αγώνων)
Rakitzis 

ΧΟΡΗΓΟΣ 
(Εκτύπωση Διπλωμάτων)
Selida Book

ΧΟΡΗΓΟΣ
(Χορευτικά στον Μεγάλο Τελικό)
 DolphinBreaths