Τρίτη, 27 Νοεμβρίου 2012

Πρόγραμμα 3ης Αγωνιστικής A2 Κατηγορίας

Όλη η 3η αγωνιστική για την κατηγορία Α2 θα πραγματοποιηθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρεθύμνου «Μελίνα Μερκούρη» την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012, το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

10:30 Ιδιωτικοί Υπάλληλοι - Cul De Sac
12:00 Ιατροί – Chaplins
13:45 Γυμναστές/Έμποροι - METROPOLIS
15:30 Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ - Photo Εκφραση
17:15 OLIVALOE – Μαρουβάς
19:00 Πρωτοβάθμια – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Σάββατο, 24 Νοεμβρίου 2012

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής A1 Κατηγορίας

Σάββατο 24/11/2012
Φοιτητές - Ελεύθεροι Επαγγελματίες   88 - 48
Δεκάλεπτα: 20-18 ,44-29 ,69-38 ,88-48
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης
Φοιτητές (Προβίας) : Φραγκιδάκης 2, Φρατζεσκάκης 2, Καββαδίας 20(2), Κανουπάκης 3(1), Καρακεσίσογλου 3, Βαιγκούσης 10(1), Λαγός 27(3), Γαρεφαλάκης 15(1), Κόης 6.
Ελεύθεροι Επαγγελματίες (Γιαννακάκης): Μοσχάκης 9, Δούβρος 8, Θυμιατζής, Θεοδωσόπουλος Σ., Κυρμιζάκης 3, Δρουδάκης 7, Μαραβελάκης, Αραμπατζόγλου , Αλυγιζάκης 12, Συριανόγλου 3, Θεοδωσόπουλος Μ. 3(1), Σαμωνάκης 3.
Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες για την 2η αγωνιστική Α1 αναβάλλονται επ' αόριστο λόγω προβλήματος στην μία μπασκέτα (έσπασε το ταμπλό μετά από κάρφωμα...)

Creta Farms - Εκπαιδευτικοί Ιδ. Υπάλληλοι
ΕΛ.ΑΣ - Πανεπιστήμιο

Κυριακή 25/11/2012
Δήμος Αγίου Βασιλείου - Κατασκευαστές
ΤΕΕ Ρεθύμνου - Α.Δ. Ρεθύμνου (Α2 Κατηγορία)
Haagen Dazs - Επιχειρηματίες

Παρασκευή, 23 Νοεμβρίου 2012

Διαγωνισμός 10 Προσκλήσεις Ρέθυμνο Aegean-Απόλλων Πάτρας

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας...
Οι νικητές θα ενημερωθούν με e-mail
για πως θα παραλάβουν τις προσκλήσεις τους!!!!
Κερδίσετε 10 προσκλήσεις για το παιχνίδι της Κυριακής 25 Νοεμβρίου 2012 του Ρέθυμνο Aegean με τον Απόλλων Πάτρας αρκεί να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα μέχρι το Σάββατο 24 Νοεμβρίου και ώρα 17:00. Οι προσκλήσεις θα δοθούν στο ημίχρονο του αγώνα "ΕΛ.ΑΣ - Πανεπιστήμιο" στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου του Γάλλου. Μια προσφορά του Ρέθυμνο Aegean για τους φίλους του Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου.
ΟΙ 10 ΤΥΧΕΡΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ
1 ΜΑΡΚΟΣ ΓΑΛ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 63 2 ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΑΒ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 29 3 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΖΟΥ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 69 4 ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΑΘ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 01 6 ΚΩΣΤΑΣ ΝΥΚ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 21 5 ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΙ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 94 7 ΠΑΥΛΟΣ ΜΑΝ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 00 8 ΝΙΚΗ ΚΙΟ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 06 9 ΑΡΓΥΡΩ ΔΑΦ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 00 10 ΒΑΛΙΑ ΠΑΠ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 54
Μπορείτε να γίνεται φίλοι μας στην ομάδα στο facebοok
"ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΡΕΘΥΜΝΟΥ" 
ώστε να μαθαίνετε άμεσα και γρήγορα τα νέα μας.

Τρίτη, 20 Νοεμβρίου 2012

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής A1 Κατηγορίας

H 2η Αγωνιστική A1 Κατηγορίας του 18ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:

Σάββατο 24/11/2012
15:00  Φοιτητές - Ελεύθεροι Επαγγελματίες
16:30  Creta Farms - Εκπαιδευτικοί Ιδ. Υπάλληλοι
18:15  ΕΛ.ΑΣ - Πανεπιστήμιο

Κυριακή 25/11/2012
11:00  Δήμος Αγίου Βασιλείου - Κατασκευαστές
13:00  ΤΕΕ Ρεθύμνου - Α.Δ. Ρεθύμνου (Α2 Κατηγορία)
19:00  Haagen Dazs - Επιχειρηματίες "Ζωντανή Μετάδοση - LIVE"

Δευτέρα, 19 Νοεμβρίου 2012

Αποτελέσματα 2η Αγωνιστική A2 Κατηγορίας του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου

Σάββατο 17/11/2012
Metropolis - Ιατροί  37-64
Δεκάλεπτα: 11-20 ,13-37 ,25-43, 37-64
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Χειμωνίδης
Metropolis (Μακριδάκης) : Βασιλάκης, Βότσογλου 13(1), Σιβαρόπουλος 6, Σφυρής, Βασιλάκης Γ. 2, Πλευράκης 16(1), Μακριδάκης.
Ιατροί (Παρασκάκης) : Χόμπης 4, Μελεσσανάκης, Βαλμας, Ορφανουδάκης 24, Τζανακάκης 6, Ζαφείρης 4, Νικολιδάκης 2, Παρασκάκης 7, Φιτσανάκης 10, Ζαχαράκης 4, Λαδάκης 3.

Chaplins - Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 36-49
Δεκάλεπτα: 12-8 ,18-20 , 30-38 , 36-49
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Χειμωνίδης
Chaplins (Τσαγκαράκης): Φιουλούντας, Αστρινάκης 12(1), Διαμανταράκης 2, Αγγελίδης 5, Χατζάκης 6, Τσαγκαράκης, Βασιλάκης 5, Αντωνάκης 6.
Ιδιωτικοί Υπάλληλοι (Καπετανάκης): Τζαγκαράκης 13, Αδραμης, Περπιράκης 15, Καπετανάκης 6(1), Σταυρουλάκης 7(1), Γιακουμάκης Μ. 4, Φουντιδάκης, Γιακουμάκης Ι. 4.

Κυριακή 18/11/2012
 
Μαρουβάς - Πρωτοβάθμια 40-52
Δεκάλεπτα: 4-15 13-15 31-41 40-52
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης
Μαρουβάς (Γαλεράκης):  Δημητριάδης Αλ.. 8, Μαράκης 4, Ψιστάκης Εμμ. 5(1), Τζανουδάκης, Φραγκιαδάκης Μιχ. 5(1), Χατζής, Βαρούχας , Αντωνογιαννάκης 3, Πατατας 4, Φραγκιαδάκης Ματ, Γαλεράκης 2, Ζαχαρόπουλος 9.
Πρωτοβάθμια (Δαμιανός):  Θεοδωρακης 4 , Καλυβιαννάκη, Ασπρούλης 2, Παλτατσίδης, Νικολιδάκης 18(4), Γρηγοράκης 8, Ξαφόπουλος 15(3), Δαμιανός 1, Τασιούλης 4, Τσιμπούρης.
Photo Εκφραση - Γυμναστές Έμποροι  46-66
Δεκάλεπτα: 11-17 21-28 34-46 46-66
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης
Photo έκφραση (Κιουρτσιδάκης): Ηλιάκης , Κιουρτσιδάκης, Σταγκουράκης 7(1) , Βασιλάκης 11(1), Ρούλιος 19, Γιανναράκης 2, Μακρυδάκης, Παλαφούτης , Μανιατάκης , Σαρβαράκης 2, Κόκας , Καραδάκης 5.
Γυμναστές/Έμποροι (Πετράκης): Δούβρος, Σανδαλάκης 3(1) , Αγγελάκης 11, Πετράκης 2 , Ανδριώτης 12, Ρουτσιας 18,  Μιχαλάκης 7(1), Βρεττός 2, Χειμωνίδης 2, Ρακιτζής 9(1).
Cul De Sac - Olivaloe 40-82
Δεκάλεπτα: 7-15 15-38 27-58 40-82
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης
Cul De Sac (Χριστουλάκης ): Λαμπρίδης 16(3), Χριστουλάκης 11, Σταράκης 2, Καμπουράκης, Καζάνης 7, Μελλισανάκης 4.
Olivaloe (Χριστινάκης Επ.): Χριστινάκης Β. 24(5), Μαρκατζάκης, Σταρουλάκης, Παπαγγέλης 12, Καληδονάκης 17, Χρστινάκης Επ. 29(3).

Πέμπτη, 15 Νοεμβρίου 2012

2η Αγωνιστική A2 Κατηγορίας του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013

H 2η Αγωνιστική A2 Κατηγορίας του 18ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:

Σάββατο 17/11/2012
16:45   Metropolis - Ιατροί
18:30   Chaplins - Ιδιωτικοί Υπάλληλοι

Κυριακή 18/11/2012
12:00    Μαρουβάς - Πρωτοβάθμια
13:45    Photo Εκφραση - Γυμναστές Έμποροι
15:30    Cul De Sac - OLIVALOE

Κυριακή 25/11/2012
13:45    ΤΕΕ Ρεθύμνου - Α.Δ.Ρεθύμνου

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2012

Αποτελέσματα 1η Αγωνιστική A1 Κατηγορίας του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου

Αποτελέσματα 1η Αγωνιστική A1 Κατηγορίας του 18ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:

Σάββατο 10/11/2012
Εκπαιδευτικοί Ιδ. Υπάλληλοι
   Πανεπιστήμιο

Πανεπιστήμιο - Εκπαιδευτικοί Ιδ. Υπάλληλοι  41-80
Δεκάλεπτα: 8-28, 22-44 , 28-59 , 41-80
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Θεοδωρουλάκης
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης)  Βιδιδάκης , Μάνεσης , Βότζης 9, Τρανταλίδης 11(3), Ροδινός 5, Παπαδογιαννάκης, Μπεμπής 12, Μπαραδάκης 4.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ (Σαββοργινάκης Β): Σαββοργινάκης Μ.3(1), Πετρακάκης 3(1), Μαθιουδάκης, Παπαδάκης 14(1), Σαββοργινάκης Β.4, Πατέρας 7, Καίσαρης 14, Καραβάνης 14, Ιερονυμάκης 6, Λαμπαρδάκης 15(2).

ΕΛ.ΑΣ - Haagen Dazs  61 - 77
Δεκάλεπτα: 13-20 , 24-42 , 40-63 , 61-77
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Θεοδωρουλάκης
ΕΛ.ΑΣ (Καλοκύρης) : Βιολάκης, Δαμανάκης Κ. 17(5), Χαροκόπος-Χριστόπουλος 2, Κωστόπυλος, Παππάς, Ζολώτας, Ξανθόπουλος 4, Παπαμιχελάκης 6, Πατέντας 16(1), Κανλής 14(1).
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Κούμολος 20(6), Ξενίδης, Σπανόπουλος 5, Χατζηδάκης 7(1),  Καλαϊτζάκης 18 (2), Βασιλείου 6(1), Γκογκίτσας 9(1), Θερμιώτης 12, Πηγουνάκης.
Στατιστικά στοιχεία του Αγώνα
ΕΛ.ΑΣ  61
HAAGEN DAZS  77
18/46 δίποντα  39%
7/23 τρίποντα  30%
4/8 βολές  50%
19 αμυντικά ριμπάουντ
6 επιθετικά ριμπάουντ
13 λάθη
4 ασίστ
5 κλεψίματα
20/30 δίποντα  67%
11/34 τρίποντα  32%
4/8 βολές  50%
24 αμυντικά ριμπάουντ
7 επιθετικά ριμπάουντ
20 λάθη
7 ασίστ
κλεψίματα
(από τον Στεφανάκη Α.Δ. Ρεθύμνου)


Επιχειρηματίες - Φοιτητές  61-73
Δεκάλεπτα: 13-20 , 24-42 , 40-63 , 61-77
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Θεοδωρουλάκης
Επιχειρηματίες (Δαμανάκης Στεφ.) : Τσάβαλος 15(2), Κατσαβίδης 10(1), Παλαφούτης 2, Καθαράκης 15, Κιαγιαδάκης 19.
Φοιτητές (Προβίας) : Φραγκιδάκης 6, Κονιτόπουλος, Καββαδίας 33(6), Κανουπάκης, Βαιγκούσης 4, Μουδόπουλος, Γαρεφαλάκης 12, Κόης 18.

Κυριακή 11/11/2012
Photo έκφραση 
Ιατροί
Ιατροί - Photo έκφραση 59-52
Δεκάλεπτα: 14-13, 30-29, 48-45, 59-52
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Νύκταρης
Ιατροί (Σιβαρόπουλος): Χόμπης 2, Σιβαρόπουλος, Βαλμάς 6, Ορφανουδάκης 16, Λίτινας, Κοπανάκης, Καλφόπουλος 1, Φιτζανάκης 8, Ζαχαράκης 6, Λαδάκης 20 (1).
Photo έκφραση (Κιουρτσιδάκης): Ηλιάκης 2, Κιουρτσιδάκης, Σταγκουράκης 6, Βασιλάκης 7 (1), Ρούλιος 12, Φραγκιαδάκης, Μακιουδάκης, Παλαφούτης 8 (2), Μανιατάκης 3 (1), Σαρβαράκης 12, Κόκας 2, Καραδάκης.

Κατασκευαστές - Creta Farms 54-47
Δεκάλεπτα: 17-12, 29-24, 47-30, 54-47
Διαιτητές: Νύκταρης, Λαδάκης
Κατασκευαστές (Αντουράκης): Αντουράκης 2, Γκάτζιας 3, Πιοτογιαννάκης 4, Μίχας 11 (2), Κατσανεβάκης 18, Μαθηνός 2, Τσαγκαράκης 5 (1), Δουλγεράκης 9.
Creta Farms (Μπραζιώτης): Σταυρουλάκης 10 (2), Μουλίτσας 11 (3), Παττακός-Σταυρουλάκης 5, Τσίχλης 8, Κανακάκης 4, Γιαννουλάκης 2, Ζαφειρόπουλος 5, Ανυφαντάκης 2.

Ελεύθεροι Επαγγελματίες - Δήμος Αγίου Βασιλείου 53-62
Δεκάλεπτα: 13-14, 21-24, 34-40, 53-62
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Λαδάκης
Ελεύθεροι Επαγγελματίες (Γιαννακάκης): Δούβρος 5, Μαμαλάκης, Θυμιατζής, Θεοδωσόπουλος Σ., Κυρμιζάκης 9 (1), Δρουδάκης 10, Μαραβελάκης 1, Αραμπατζόγλου 7, Αλυγιζάκης 13, Συριανόγλου 2, Θεοδωσόπουλος Μ. 2, Μοσχάκης 4.
Δήμος Αγίου Βασιλείου (Παπαδογιαννάκης Γ.): Καλλιγιάννης 22 (3), Κανακάκης 5, Παπαδάκης Χ. 13, Καλογεράκης 6 (2), Γαζώνας 4, Παπαδογιαννάκης Π. 6, Παναγιωτάκης 4, Θεοδωσουλάκης 2.
 Γραμματεία

Παρασκευή, 9 Νοεμβρίου 2012

"Ζωντανή Μετάδοση - LIVE" 1η Αγωνιστική Α1 Εργασιακό Μπάσκετ Ρεθύμνου

Σάββατο 10/11/2012   "Ζωντανή Μετάδοση - LIVE"
Tα παιχνίδια  « ΕΛ.ΑΣ - Haagen Dazs »  και  « Επιχειρηματίες –Φοιτητές »  θα μεταδοθούν ζωντανά μέσα από την ιστοσελίδα μας www.basketrethymno.gr Κατά την διάρκεια των δύο αυτών αγώνων θα κληρωθούν 10 προσκλήσεις για το παιχνίδι της Κυριακής 11 Νοεμβρίου του Ρέθυμνο Aegean με τον Πανελευσινιακό. 

"LIVE" Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου
18:15  ΕΛ.ΑΣ - Haagen Dazs 
20:00  Επιχειρηματίες - Φοιτητές 

Τρίτη, 6 Νοεμβρίου 2012

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής A1 Κατηγορίας

H 1η Αγωνιστική A1 Κατηγορίας του 18ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:

Σάββατο 10/11/2012
16:30  Πανεπιστήμιο - Εκπαιδευτικοί Ιδ. Υπάλληλοι
18:15  ΕΛ.ΑΣ - Haagen Dazs   "Ζωντανή Μετάδοση - LIVE"
20:00  Επιχειρηματίες - Φοιτητές  "Ζωντανή Μετάδοση - LIVE"

Κυριακή 11/11/2012
10:30  Ιατροί - Photo Έκφραση (Α2 Κατηγορία)
12:00  Κατασκευαστές - Creta Farms
13:45 Ελεύθεροι Επαγγελματίες - Δήμος Αγίου Βασιλείου

Tα παιχνίδια  « ΕΛ.ΑΣ - Haagen Dazs »  και  « Επιχειρηματίες –Φοιτητές »  θα μεταδοθούν ζωντανά μέσα από την ιστοσελίδα μας www.basketrethymno.gr.  Κατά την διάρκεια των δύο αυτών αγώνων θα κληρωθούν 10 προσκλήσεις για το παιχνίδι της Κυριακής 11 Νοεμβρίου του Ρέθυμνο Aegean με τον Πανελευσινιακό.

Σάββατο, 3 Νοεμβρίου 2012

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής A2 Κατηγορίας

Αποτελέσματα 1η Αγωνιστική A2 Κατηγορίας του 18ου  Εργασιακού  Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2012-2013:
Metropolis
Σάββατο 03/11/2012
Chaplins - Metropolis 32-34
Δεκάλεπτα: 9- 7,12- 14,17- 29, 32-34
Διαιτητές:  Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
Chaplins (Τζαγκαράκης) : Αγγελίδης 2, Λεμπιδάκης 3(1), Πουλης, Αντωνάκης 2, Διαμανταράκης 4, Αστρινάκης 5, Τζαγκαράκης, Βασιλάκης 16.
Metropolis (Μακριδάκης): Καλλέργης, Μπικάκης 1, Μακρυδάκης, Βασιλάκης 11, Βότσογλού 2, Σιβαρόπουλος 15(1), Τσαγκαράκης 5.


Μαρουβάς
Α.Δ. Ρεθύμνου

Α.Δ. Ρεθύμνου - Μαρουβάς 37-34
Δεκάλεπτα: 6- 4, 17-11, 29-25, 37-34
Διαιτητές:  Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
Α.Δ. Ρεθύμνου (Καλοκύρης): Θανάσης 8(1), Καλοκύρης 7, Κυριακάκης 5, Παπάς 2, Νησιωτάκης 5(1), Κλειδής, Κουνατίδης 8, Φραγκουλάκης 2, Μαμιαρός.
Μαρουβάς (Γαλεράκης): Δημητριάδης 8, Μαράκης, Ψιστάκης, Βουτσαδάκης, Φραγκιαδάκης Μιχ., Χατζής 8(2), Βαρούχας 7(1), Τζανουδάκης 2, Πατάτας, Φραγκιαδάκης Ματθ., Γαλεράκης, Ζαχαρόπουλος 9.

Κυριακή 04/11/2012
Cul De Sac 
 Πρωτοβάθμια
Πρωτοβάθμια - Cul De Sac 82-25
Δεκάλεπτα: 9-9, 30-14 , 56-18 , 82-25
Διαιτητές:  Κατσανεβάκης, Χειμωνίδης
Πρωτοβάθμια: Θεοδωρακης 14, Ασπρούλης 2, Παλτατσίδης Σ 19 (3), Νικολιδάκης 21 (3), Γρηγοράκης 6, Ξαφόπουλος 12, Δαμιανός 8.
Cul De Sac : Λαμπρίδης 1, Φιτσανάκης 4, Γιουρτσάκης 5, Χριστουλάκης 11, Κατριτσιδάκης 4, Σταράκης, Καμπουράκης.


Ιδιωτικοί Υπάλληλοι - Olivaloe  20-0 (ΑΑ)
Μηδενισμός για την ομάδα Olivaloe.

ΤΕΕ Ρεθύμνου
Γυμναστές/Έμποροι - ΤΕΕ Ρεθύμνου 52-44
Δεκάλεπτα: 20-7, 34-20, 46-35, 52-44
Διαιτητές:  Κατσανεβάκης, Λαδάκης
Γυμναστές/Έμποροι : Σανδαλάκης 7, Αγγελάκης 12, Πετράκης 3 (1), Ανδριώτης 5, Ρουτσιας 11 (2),  Μιχαλάκης 14.
ΤΕΕ Ρεθύμνου : Νικολάου 7, Γιαννάκης 3, Μπερβανάκης 11, Δασκαλάκης 12, Πολυχρονάκης , Σφακιανάκης 5, Καλησπεράκης, , Περόπουλος, Λαμπρινός, Καπετανάκης.
Γραμματεία 04-11-2012