Δευτέρα, 12 Νοεμβρίου 2018

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας A' Ομίλου και 5ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας Β' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018
14:30 (Α2-Β) ΧΟΡΕΥΤΕΣ - BUENO HOTEL
16:00 (Α2-B) L'ETOILE DU SUD - ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ
17:30 (Α2-A) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – ΟΙΩΝΟΣ/Κ.Α.Ρ.
19:00 (A2-B) ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  - MACRON STORE

Kυριακή 18 Νοεμβρίου 2018
11:30 (Α2-A) ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΡΑΨΩΔΙΑ
13:00 (Α2-A) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
14:30 (Α2-B) THINK VILLA - ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
16:00 (Α2-A) PLATANOS TOURS - ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
17:30 (Α2-A) ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ & ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
19:00 (A2-A) KLADOS TOURS - ΙΑΤΡΟΙ

ΡΕΠΟ: (Α2-Β) OLYMPIC/BONOBO

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018

Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018
(Α2-B) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ  40-55
Διαιτητές: Νικολιδάκη Θεοδώρα, Σταμάτης Χρήστος.
Δεκάλεπτα: 04-19, 13-27, 31-35, 40-55.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Μίχας): Αργυρόπουλος 5(1), Τζανουδάκης 6, Κακλαμάνος 8, Καλαϊτζάκης Α. 2, Παπαδάκης Κ. 3, Γεωργαλής, Σακελλαρίδης, Φανουργάκης 2, Ψωράκης 10(2), Προκοπάκης, Παπαδάκης Γ. 2, Κινιάδης 2.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός): Καπαρός 13(3), Μαραγκουδάκης 9, Λελεδάκης 15(3), Ρουμαντζής, Καζάνης 2, Παναγιουδάκης, Καλυβιανάκης 2, Παπαδογιαννης Ν. 4, Μεξης 4, Νεονάκης, Διβανής 6.

(Α2-B) OLYMPIC/BONOBO – L'ETOILE DU SUD 43-37
Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Σταμάτης Χρήστος
Δεκάλεπτα: 07-06, 27-12, 33-25, 41-37.
OLYMPIC/BONOBO (Δούκας): Παλιεράκης 8, Δούκας 13(3), Βασιλάκης, Κονταξάκης 5, Μαθιουδάκης, Κατσαντώνης Ι. 7(1),  Αποστολάκης 8, Κατσαντώνης Γ. 2.
L' ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Σταράκη, Μαυράκης 2, Παπαδάκης Ν. 2, Βουτσαδάκης 7, Παπιομύτογλου, Περαντωνάκης 3(1), Παυλιδάκης Γ. 12, Γαλλιός 7, Φραγκιαδάκης 4.

(Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PROJECT PLUS IKE  63-40

Διαιτητές: Καθαράκης Βασίλης, Λόλι Ενδρίν.
Δεκάλεπτα: 13-13, 32-24, 52-31, 63-40.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Θεοδωρόπουλος, Λίτινας): Σαρρής 2, Μίγλης 1, Καρπουζής 7, Καρακεσόγλου 4, Ψαρουδάκης 10(2), Πελιβανίδης 8, Σεγρεδάκης 16(5), Γαλυφιανάκης, Παπαδοκωνσταντακάκης 9(1), Τσίχλης 2, Ζούκης, Κατάκης 4.
PROJECT PLUS IKE (Σταυρουλάκης): Κλάδος 6(1), Κάντι, Τσιλεδάκης Λ. 2, Βασιλάκης 2, Χατζηδάκης 2, Καλυδωνάκης, Κοντουδάκης 19, Παπαδάκης Α. 7, Μαρίνος 2.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2018-2019
(Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ καν.61-61, α'παρ.68-68, β'παρ. 85-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης Στάθης Λόλι Ενδρίν
Δεκάλεπτα: 13-24, 29-34, 43-54, 61-61, α' παρ.68-68, β' παρ. 85-71.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Αντουράκης 21(1), Γκάτζιας 4, Ορφανουδάκης 30, Λαμπαρδάκης 18(1), Θωμαδάκης 2, Τρανταλίδης, Χόμπης, Κανουπάκης 6(2), Μαθηνός, Χαιρέτης 2, Μιχαλάκης, Ροδινός 2.
NRG SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ (Γκόγκος): Θεοδωρόπουλος, Φοβάκης 1, Βελονάκης,  Λεωνιδάκης 8, Γκόγκος, Λιαδάκης 2, Κατσαβίδης 16, Καριπίδης 3, Ψωμάς, Κυλλάφης 10, Αρσενίδης 10(1), Μακαρδονας 21(3).

Kυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

(Α2-B) MACRON STORE – WOW! PARKING  67-35
ΔιαιτητέςΝικολιδάκηΤσεκούρας
Δεκάλεπτα: 13-08, 30-15, 44-24, 67-35

MACRON STORE (Καρατζέτζος K.): Δοξαστάκης Ε., Κόνιας 6, Τσαφαράκης 2, Μπενάκης 11, Παπαδάκης Α. 7, Κάβουρας 2, Καρατζέτζος Κ. 6, Καρατζέτζος Β., Καρατζέτζος Γ. 33 (3).
WOW
!PARKING (Σαμψών – Λάτοβιτς): Πολυμίλης Χ. 10, Χόμπης Θ., Τσικινάς 4, Κουνδουράκης Γ. 2, Πατηταράς, Σαμψών, Κουνδουράκης Σ. 14, Κυριακάκης, Κουταλάς 5 (1).


(Α2-B) ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – THINK VILLA  42-44
Διαιτητές: Νικολιδάκη, Τσεκούρας
Δεκάλεπτα: 09-13, 19-25, 34-38, 42-44
ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ(Γαβαλάκης Γ.): Κυραμαριός, Καλιγιάννης Κ. 13 (1), Καλλιγιάννης Μ. 12 (2), Πετράκης, Κανακάκης, Κονσολάκης 2, Πισκοπάκης 5(1), Λοθρες 10, Μαράτος.
THINK VILLA (Καζίλας): Αντωνίου 11 (1), Ξενίδης 3, Κουδουναράκης 1, Πολιουδάκης 4, Καζίλας 11, Καμαρίτης, Κόκκινος 9, Πηγουνάκης Φ. 5.

(Α2-B) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ  44-33

Διαιτητές: Λόλι, Σαλβαράκη
Δεκάλεπτα: 08-07, 25-13, 37-24, 44-33
ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Αντουράκης): Μαρίνος, Φραγκιαδάκης 4, Βότζης 7 (1), Ζαμπετάκης 2, Γρηγοράκης,  Παραδεισανός 4, Γαβράς Σ. 7, Μάνεσης 9 (3), Μπαραδάκης 4, Καλλέργης 
Uglava 7 (1).
ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ (Οικονομάκης): Ξενάκης 5, Ζουμπουλάκης 7 (1), Οικονομάκης Ι. 2, Οικονομάκης Κ. , Περιστεράκης 4, Ρούλιος Κ. 12, Χατζησπύρος 3 (1).

(Α1) ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  49-56

Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 11-11, 23-20, 36-42, 49-56
ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ. 5 (1), Τσιχλής 14 (2), Παπαδάκης Θ. 12, Παναγιωτάκης 9 (1), Σαββοργινάκης Β. 9.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου, Θεοδοσόπουλος):  Μοσχάκης 3, Λυκάκης 5 (1), Γιαννούλης 16 (2), Θεοδοσόπουλος, Αραμπατζόγλου 3, Ανεζάκης 8 (1), Τσιμπισκάκης 6 (2), Δρουδάκης 12.


(A1) SAILING EXPERIENCE – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.  72-75
ΔιαιτητέςΘεοδωράκηςΤσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 22-16, 41-34, 54-59, 72-75

SAILING EXPERIENCE(Γαβαλάκης, Πάγκαλος, Παρασύρης):  Γαβαλάκης 2, Μακεδάκης 6 (1), Τσαχάκης 15 (4), ΟυρανόςΣταθόπουλοςΠαυλιδάκηςΠαπαδάκης Γ., Τσαγκαρούλης 26 (2), Παπαπαναγιώτου 2, Καρπουζάκης 17 (3).
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Κατσουλάκης): Συντυχάκης 6, Ζουμπεράκης 8, Μίχας 8, Καλογεράκης, Χρυσουλάκης 19 (2), Παπαδάκης, Παπαδογιαννάκης Γ. 13 (1), Θεοδοσουλάκης, Παπαδογιαννάκης Π., Οικονομίδης 21 (1).

(A1) ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC 54-71
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 16-10, 28-22, 38-47, 54-71.
ΚΟΥΜΟΙ/ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ (Μίχας): Πολυδωρόπουλος 2, Λιονάκης 11, Καίσαρης 13(1), Θανάσης 3(1), Κυδωνάκης 1, Μαμαλάκης Ν. 10, Μαμαλάκης Σ. 2, Φουντουδάκης 12(1), Κανλής.
HAAGEN DAZS (Πλεμμένος, Πηγουνάκης, Ξενίδης): Πλεμμένος 10(2), Κούμολος 40(8), Λαγουδάκης 8(2), Σπιτάς 3, Καλαϊτζάκης, Θερμιώτης 10, Μητρόπουλος.

ΡΕΠΟ: (Α1) PHOTO ΈΚΦΡΑΣΗ & (Α2-Β) BUENO HOTEL

Δευτέρα, 5 Νοεμβρίου 2018

Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας και 4ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας B' Ομίλου του 24ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2018-2019

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018
15:00 (Α2-B) ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΧΟΡΕΥΤΕΣ
16:30 (Α2-B) OLYMPIC/BONOBO – L'ETOILE DU SUD
18:00 (Α1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PROJECT PLUS IKE
19:45 (Α1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – N.R.G. SPORTS ΡΕΘΥΜΝΟ

Kυριακή 11 Νοεμβρίου 2018
11:00 (Α2-B) MACRON STORE – WOW! PARKING
12:30 (Α2-B) ΡΑΚΟΔΙΚΕΙΟ – THINK VILLA
14:00 (Α2-B) ΝΕΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΑΦΟΙ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ 
15:45 (Α1) ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
17:15 (A1) SAILING EXPERIENCE – Α.Ο.ΣΠΗΛΙΟΥ B.C.
19:00 (A1) ΚΟΥΜΟΙ ΜΑΡΜΑΡΟΤΕΧΝΙΚΗ – HAAGEN DAZS BC

ΡΕΠΟ: (Α1) PHOTO ΈΚΦΡΑΣΗ & (Α2-Β) BUENO HOTEL

Κυριακή, 4 Νοεμβρίου 2018

Η Σητεία νικήτρια στο παγκρήτιο εργασιακό τουρνουά μπάσκετ 2018

    Την 3 θέση κατέλαβε η ομάδα του Φώτο Έκφραση, στο Final four του Παγκρήτιου Εργασιακού Μπάσκετ, που έγινε το Σαββατοκύριακο στο κλειστό του Κλαδισού στα Χανιά. Οι Ρεθυμνιώτες περσινοί πρωταθλητές, αντιμετώπισαν στον ημιτελικό την Πρωταθλήτρια Χανίων και τροπαιούχο Κρήτης του 2017 Κάβα Κασιμάτη, γνωρίζοντας την ήττα με 68-59. Έτσι βρεθήκαν στον μικρό τελικό της Κυριακής διεκδικώντας την τιμητική 3 θέση στο νησί. Απέναντι τους βρέθηκε το Cosmos Sport από το Ηράκλειο, με την ομάδα του Ν. Κιουρτσιδάκη να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα και την τρίτη θέση στην διοργάνωση με σκορ 76-44. Τον τίτλο κατέκτησε για πρώτη φορά, το Κρητικό Σπίτι από την Σητεία (πρωταθλήτρια Λασιθίου) κερδίζοντας στο τελικό τους Χανιώτες με 64-83.


Ημιτελικοί
Ρέθυμνο (Photo έκφραση) – Χανιά (Κάβα Κασιμάτη) 59-68
Ηράκλειο (Cosmos sport) - Σητεία (Κρητικο Σπίτι) 67-76

Μικρός Τελικός
Ρέθυμνο (Photo έκφραση) – Ηράκλειο (Cosmos sport) 76-44
 
Μεγάλος Τελικός
Χανιά (Κάβα Κασιμάτη) – Σητεία (Κρητικο Σπίτι) 64-83

Το Σαββατοκύριακο 3-4/11 η τελική φάση του Παγκρήτιου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ στα Χανιά


    H τελική φάση του Παγκρήτιου Εργασιακού πρωταθλήματος μπάσκετ θα πραγματοποιηθεί στα Χανιά, αυτό το Σαββατοκύριακο (3 και 4 Νοεμβρίου) στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο Κλαδισού. Σε αυτή τη διοργάνωση θα συμμετάσχουν οι πρωταθλητές στο εργασιακό πρωτάθλημα, της περιόδου 2017-2018, των τεσσάρων Νομών της Κρήτης, Χανίων, Ρεθύμνου, Ηρακλείου και η Σητεία που αντιπροσωπεύει το Νομό Λασιθίου.
 
   Στη συνέντευξη τύπου της Παρασκευής (2/11) που έγινε στο Δημαρχείο Χανίων, το “παρών” έδωσαν ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Σταύρος Φιωτάκης, η Προϊσταμένη του τμήματος Αθλητισμού του Δήμου Χανίων Λίνα Ψούνη, ο αρμόδιος για το εργασιακό πρωτάθλημα από το τμήμα αθλητισμού του Δήμου Χανίων Γιώργος Μαρκουλάκης, ο εκπρόσωπος των διαιτητών Νώντας Χριστινάκης και ο εκπρόσωπος της ομάδας των Χανίων Κώστας Μπουζουνιεράκης.

   “Είναι μια πολύ σημαντική πρωτοβουλία που έχει καθιερωθεί την τελευταία 7ετία. Οι πρωταθλητές των Νομών της Κρήτης διαγωνίζονται κάθε χρόνο σε έναν διαφορετικό Νομό για την καλύτερη ομάδα μπάσκετ του νησιού, στο εργασιακό πρωτάθλημα. Χαιρόμαστε που φιλοξενούμε φέτος, ως Δήμος Χανίων, το συγκεκριμένο τουρνουά και θα παρακολουθήσουμε πλούσιο θέαμα από παίκτες που παίζουν για τη χαρά του αθλήματος”, τόνισε ο Αντιδήμαρχος Σταύρος Φιωτάκης.

   Μάλιστα, οι διοργανωτές ευχαρίστησαν το ξενοδοχείο Τroulakis Village, για την δωρεάν παροχή κλινών για τη διανυκτέρευση των ομάδων.

Στο πλαίσιο της συνέντευξης τύπου έγινε και η κλήρωση της τελικής φάσης.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:

Σάββατο 3 Νοεμβρίου
19.30  Χανιά (Κάβα Κασιμάτη)  -  Ρέθυμνο (Photo έκφραση)
21.30  Ηράκλειο (Cosmos sport)  - Σητεία (Κρητικο Σπίτι)

Κυριακή 4 Νοεμβρίου
19.00  Μικρός Τελικός
21.00  Μεγάλος Τελικός