Δευτέρα, 29 Απριλίου 2013

Αποτελέσματα Τελικοί Α1 & Α2, Κυριακή 28 Απριλίου 2013.

Πρωταθλητές Α1 κατηγορίας 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013 που διοργανώνει για φέτος το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου με χορηγό το Ρέθυμνο Aegean, αναδείχτηκε η ομάδα των Haagen-Dazs, μετά από ένα συγκλονιστικό τελικό που κρίθηκε στην παράταση.

Περίπου 800 φίλαθλοι παρακολούθησαν από κοντά και μικρό και τον μεγάλο τελικό με τις ομάδες να αποζημιώνουν όσους βρέθηκαν στο κλειστό Ρεθύμνου «Μελίνα Μερκούρη» προσφέροντας θέαμα και αγωνία σε όλη την διάρκεια των τελικών, αντί εισιτηρίου μαζεύτηκαν τρόφιμα μακράς διαρκείας για το Γενικό Φιλόπτωχο Ταμείο της Ιεράς Μητρόπολης Ρεθύμνου & Αυλοποτάμου.  Αγωνιστικά αμφίβολα και τα δύο παιχνίδια τελικών αφού όλα κρίθηκαν στην παράταση, στον μεγάλο τελικό Haagen Dazs –  Εκπ./Ιδ.Υπαλλ. (63-63 καν.) 76-72 παρ. και στον μικρό τελικό ΕΛ.ΑΣ - Επιχειρηματίες (61-61 καν.) 68-67 παρ. αντίστοιχα.

Αντίθετα ένα εύκολο παιχνίδι στο αγώνα κατάταξης της 2ης θέσης Α2 με την ομάδα των Olivaloe να τερματίζει αήττητη το πρωτάθλημα Α2, επικρατώντας της αξιόμαχης ομάδας του Α.Δ. Ρεθύμνου. Πλούσιο θέαμα πρόφεραν στο ημίχρονο του μεγάλου τελικού οι αγαπημένοι παίχτες του Ρέθυμνο Aegean, Μπρέντ Πέτγουεϊ και Πάρις Χορν που εντυπωσίασαν  με τον διαγωνισμό σε φοβερά καρφώματα τους αλλά και με τις ικανότητες, του συνήθης πλέον υπόπτου, στο τραγούδι Μπρέντ Πέτγουεϊ. Διασκέδασαν με τις καταπληκτικές χορευτικές ικανότητες από τις Dolphin Breaths μαζί με τον ΑΓΟΡίνο. Στο τέλος του αγώνα υπήρχαν οι καθιερωμένες απονομές σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα  Α1 και Α2 κατηγορίας και στους παίχτες που διακρίθηκαν σε σύνολο πόντων και σε τρίποντα. Αναλυτικά :

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ A1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2012-2013

1. Haagen-Dazs
2. Εκπαιδευτικοί/Ιδ. Υπάλληλοι
3. ΕΛ.ΑΣ
4. Επιχειρηματίες
5. Κατασκευαστές
6. Ελ. Επαγγελματίες
7. Creta Farms
8. Πανεπιστήμιο
9. Δήμος Αγίου Βασιλείου
Φοιτητές (2 μηδενισμούς)

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ A2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2012-2013

1. Γυμναστές/Έμποροι
2. Olivaloe
3. Α.Δ. Ρεθύμνου
4. Πρωτοβάθμια
5. Μαρουβάς
6. ΤΕΕ Ρεθύμνου
7. Ιατροί
8. Metropolis
9. Ιδ. Υπάλληλοι
10. Chaplin’s
11. Photo Έκφραση
12. Cul De Sac
"HAAGEN DAZS"  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α1
18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013
HAAGEN DAZS
 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
  
 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1
(A1)  Haagen Dazs - Εκπ.Ιδ.Υπαλλ (63-63 καν.) 76-72 παρ.
Δεκάλεπτα: 12-11, 29-33, 54-49, 63-63, 76-72 παρ.
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
Haagen Dazs (Ξενίδης): Ξενίδης,  Κούμουλος 33(3), Σπανόπουλος, Θερμιώτης 3, Καλαϊτζάκης 13(3), Βασιλείου 7, Πλεμμένος 13(2), Μπονατάκης, Λαδάκης, Γκογκίτσας 5(1), Χατζηδάκης 2, Πηγουνάκης.
Εκπ.Ιδ.Υπαλλ (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινακης Μ., Καισαρης 6(1), Καραβανης 19, Πετρακακης, Μαθιουδακης, Παπαδακης 19(3), Πατερας 9(1), Σαββοργινακης Β. 2, Ιερωνυμακης 2, Λαμπαρδακης 15.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ  Μ.ΤΕΛΙΚΟΥ
Haagen Dazs
Εκπ.Ιδ.Υπαλλ
ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΒΟΛΕΣ
19/27
70,4%
23/34
67,6%
ΔΙΠΟΝΤΑ
15/31
48,4%
17/39
43,6%
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
9/30
30,0%
5/22
22,7%
ΑΜΥΝ. ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ
19
21
ΕΠΙΘ. ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ
9
7
ΛΑΘΗ
10
15
ΑΣΣΙΣΤ
4
4
ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ
3
2

  
DUNK SHOW - Brent Petway & Paris Horne
Κλειστό Στάδιο Ρεθύμνου "Μελίνα Μερκούρη"
Δημοσιογραφική κάλυψη αγώνα
Στεφανάκης Στέφανος (Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
Κατσαντώνης Γιάννης (ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ)
Τρανταλίδης Χρήστος (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1
ΕΛ.ΑΣ - Επιχειρηματίες (61-61 καν.) 68-67 παρ.
Δεκάλεπτα: 12-18, 23-33, 39-49, 61-61, 68-67.
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
ΕΛ.ΑΣ (Γαλητσιάνου): Βιολακης, Δαμανακης 12 (4), Χαροκόπος, Πετριδης 7, Ξανθοπουλος, Μαμαλακης 6, Παπαμιχελακης, Κωνσταντινιδης, Πατεντας 16(1), Κανλης 27 (3).
Επιχειρηματίες (Ρωμανιουδάκης): Κιουγιουμουτζής, Βασιλάκης 21(3), Τριπολιτάκης 2, Τζάβαλος 11(1), Κατσαντώνης 2, Κιαγιαδάκης 4, Κατσαβίδης 19, Παλαφούτης, Καθαράκης 8(1).

 
ΤΕΛΙΚΟΣ Α2 για την 2η θέση 
OLIVALOE - Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ  72-35
Δεκάλεπτα: 20-12, 38-22, 55-27, 72-35
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης

Olivaloe (Κασσιμάτης ) Ειρηνάκης 7(1), Κασσιμάτης 3(1), Μαρκατζάκης 6,  Καληδονάκης 12, Μπουζουνεράκης 25(2), Χριστινάκης Β. 10(2), Κοντουδάκης 9.
Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Θανάσης Β. 2, Κουκουμεδάκης 4, Γαλητσιάνου, Καλοκύρης 2, Φραγκιουδάκης, Νησιωτάκης, Μαλλιαρός 2, Κουνατίδης 7(1), Κιαγιάς 5, Παπαδομιχελάκης, Κυριακάκης 13.

Βραβευτήκαν οι παίχτες του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος
Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013
:

  • Αγγελάκης Κώστας,  Σκόρερ Α2
  • Νικολιδάκης Βαγγέλης,  Πρώτος σε Τρίποντα Α2
  • Καλαϊτζάκης Μελχής, Σκόρερ Α1
  • Κούμουλος Γιώργος, Πρώτος σε Τρίποντα Α1
  • Πλεμένος  Θεόδωρος, MVP Μεγάλου Τελικού Α1

Η οργανωτική επιτροπή του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013, με ανακοίνωση της, θέλει να "ευχαριστήσει" :

  • Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου για την άψογη διοργάνωση του Πρωταθλήματος.
  • Το www.BasketRethymno.gr για την φιλοξενία των αγώνων.
  • Τον Μεγάλο Χορηγό, Ρέθυμνο Aegean
  • Το Χορηγό «Κυπέλλου Πρωταθλητή Α1» «Οπτικά Παλαφούτης»
  • Τον Χορηγό «Φωτογραφίες – Video»  Photo Έκφραση
  • Τον Χορηγός "Σχεδίαση Αφίσας Μεγάλου Τελικού «Jo Graphics»
  • Χορηγός «Μουσική Επιμέλεια Μεγάλου Τελικού»  «Έντασις»
  • Τους Παίχτες του Ρέθυμνο Aegean Brent Petway & Paris Horne
  • Το τμήμα Δημοσίων Σχέσεων του Ρέθυμνο Aegean
  • Τις Dolphin Breaths
  • Τον Αγορίνο
  • Τους διαιτητές που διαχειρίστηκαν με υπευθυνότητα όλους τους αγώνες.
  • Τις κοπέλες στην γραμματεία του πρωταθλήματος.
  • Τους γιατρούς που βρίσκονταν κοντά μας.
  • Αλλά και σε όλα τα παιδία που βοήθησαν εθελοντικά καθ’ όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος.

Κυριακή, 28 Απριλίου 2013

Live από Τελικούς "Κλειστό Στάδιο Ρεθύμνου Μελίνα Μερκούρη"

"HAAGEN DAZS"  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Α1
18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013
 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1
 "HAAGEN DAZS - ΕΚΠ./ ΙΔ. ΥΠΑΛΛ"  ( 63-63 ΠΑΡΑΤΑΣΗ )  76-72

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ  Α1 
 "ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΛ.ΑΣ"  (61-61 ΠΑΡΑΤΑΣΗ) 67-68
OLIVALOE
 Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΤΕΛΙΚΟΣ Α2 για την 2η θέση 
"OLIVALOE - Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ"  72-35
 Τρόφιμα μακράς διαρκείας για το Γενικό Φιλόπτωχο Ταμείο 
της Ιεράς Μητρόπολης Ρεθύμνου & Αυλοποτάμου.

Τρίτη, 23 Απριλίου 2013

Μεγάλος Τελικός Κυριακή 28 Απριλίου 2013 και ώρα 19:30, στο Κλειστό Στάδιο Ρεθύμνου "Μελίνα Μερκούρη"

      Ο Μεγάλος Τελικός του 18ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2012-2013 που διοργανώνει για φέτος το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου με χορηγό το ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN, είναι προ των πυλών με τις ομάδες των HAAGEN DAZS vs ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ να είναι έτοιμες για τον αγώνα της χρονιάς. Όλοι οι φίλοι του αθλήματος είναι καλεσμένοι να παραβρεθούν την Κυριακή 28 Απριλίου και ώρα 19:30, στο Κλειστό Στάδιο Ρεθύμνου "Μελίνα Μερκούρη" να παρακολουθήσουν από κοντά το ζευγάρι του τελικού, αντί εισιτηρίου θα μαζευτούν τρόφιμα μακράς διαρκείας για το Γενικό Φιλόπτωχο Ταμείο της Ιεράς Μητρόπολης Ρεθύμνου & Αυλοποτάμου.  Στο ημίχρονο του αγώνα καλεσμένοι είναι  οι αγαπημένοι παίχτες του ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN Brent Petway & Paris Horne που θα εντυπωσιάσουν τους παρευρισκόμενος με τον διαγωνισμό σε καταπληκτικά καρφώματα. Στην παρέα μας θα είναι οι Dolphin Breaths μαζί με τον Αγορίνο και πολλές άλλες εκπλήξεις. Στο τέλος του αγώνα θα υπάρχουν οι καθιερωμένες απονομές σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα  Α1 και Α2 κατηγορίας και στους παίχτες που διακρίθηκαν σε σύνολο πόντων και σε τρίποντα.
Αφίσα Τελικού 28.04.2013
 Haagen Dazs
 Εκπαιδευτικοί/ Ιδ. Υπάλληλοι
Αναλυτικά το πρόγραμμα για την Κυριακή 28 Απριλίου 2013 όλοι οι αγώνες θα γίνουν στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ρεθύμνου "Μελίνα Μερκούρη" :
  • 16:00  ΤΕΛΙΚΟΣ Α2 για την 2η θέση "OLIVALOE - Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ"
  • 17:45  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ  Α1  "ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΕΛ.ΑΣ"
  • 19:30  ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1 "HAAGEN DAZS - ΕΚΠ./ ΙΔ. ΥΠΑΛΛ"
Μεγάλος Χορηγός

Χορηγός "Κυπέλλου Πρωταθλητή Α1"

Χορηγός "Φωτογραφίες Μεγάλου Τελικού"

Χορηγός "Σχεδίαση Αφίσας Μεγάλου Τελικού"

Χορηγός "Μουσική Επιμέλεια Μεγάλου Τελικού"

Αγώνας Κατάταξης Α2 Κατηγορίας για τις θέσεις 4-5

Τετάρτη 24 Απριλίου 2013
20:00  Α2  ΜΑΡΟΥΒΑΣ - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (ΘΕΣΕΙΣ 4-5)


Α2 (ΘΕΣΕΙΣ 4-5) ΜΑΡΟΥΒΑΣ - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 53-61
Δεκάλεπτα: 11-15, 23-15, 10-16, 9-15.
Διαιτητές; Λαδάκης, Σταυρουλάκης
ΜΑΡΟΥΒΑΣ (Δημητριάδης): Δημητιάδης 2, Μαράκης 2, Βουτσαδάκης 6, Φραγκιαδάκης Μ. 1, Χατζής 3(1), Βαρούχας 3(1),  Φραγκιαδάκης Μ. 14(1), Γαλεράκης 2, Ζαχαρόπουλος 19(1).
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός) Ασπρούλης, Μάσκας 12(1), Καλυβιανακη, Παλτατσίδης 3(1), Νικολιδάκης 17(1), Γρηγοράκης, Δαμιανός 2, Τασιούλης 9, Ξαφόπουλος 18.

Δευτέρα, 22 Απριλίου 2013

Ανασκόπηση Μεγάλων Τελικών 2012, 2011 και 2010 Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου

Ας θυμηθούμε το τι έγινε τα περασμένα χρόνια και ξεκινώντας από πέρυσι με το ημίχρονο του Μεγάλου Τελικού 17ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2011-2012 που διοργάνωσε το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Καλεσμένος ήταν ο αγαπημένος παίχτη του ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN Brent Petway που εντυπωσίασε τους παρευρισκόμενος με τα καταπληκτικά του καρφώματα και είδαμε πρώτοι (ένα χρόνο πριν) το κάρφωμα με το οποίο κέρδισε το φετινό διαγωνισμό καρφωμάτων All Star Game στην Πάτρα.
2012
Brent Petway Dunks!!!

TOP-10  Τελικού Εργασιακού Μπάσκετ Ρεθύμνου 2012

Παρακολουθήστε όλο το παιχνίδι του Μεγάλου Τελικού 2012
17ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου
Τελικός 2012 : ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - HAAGEN DAZS 70 - 74

2011
Παρακολουθήστε όλο το παιχνίδι του Μεγάλου Τελικού 2011
16ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου

Τελικός 2011 :  HAAGEN DAZS -- ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 71 - 85

2010
Video Clip Μεγάλου Τελικού 2010
15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου

Τελικός 2010 : Επιχειρηματίες - Haagen Dazs 64-74

Κυριακή, 21 Απριλίου 2013

Αποτελέσματα ημιτελικοί Α1 & A2 κατηγορία 20-21/4

Σάββατο 20 Απριλίου 2013
(A1) Δήμος Αγίου Βασιλείου – Πανεπιστήμιο 53-60
Δεκάλεπτα: 7-8, 16-24, 32-39, 53-60.
Διαιτητές: Κατσανεβάκης, Θεοδωρουλάκης
Δήμος Αγ Βασιλείου (Κανακάκης): Ηλιάκης 4, Κανακάκης 5, Παπαδάκης Χ. 19(1), Καλογεράκης 3(1), Παπαδογιαννάκης, Παναγιωτάκης 10, Θεοδοσουλάκης 9, 
Παπαδάκης Γ. 3.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης):  Βιδιαδάκης 3, Χαιρέτης 10, Μάνεσης 15 (1), Τρανταλίδης, Βότζης, Τσέλιος 1, Μπεμπής 3, Μπαραδάκης 7, Ροδινός 21.

Κυριακή 21 Απριλίου 2013
(Α2)  Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΜΑΡΟΥΒΑΣ 49-39
Δεκάλεπτα:17-9, 26-17, 41-27, 49-39.
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καλοκύρης): Θανάσης Β. 4, Γαλητσιάνου 12(2), Καλοκύρης 2, Ζολώτας 4, Κυριακάκης 5, Νησιωτάκης 3(1), Φραγκιουδάκης, Κλειδής, Κιαγιάς 11(2), Μαλλιαρός 8.
ΜΑΡΟΥΒΑΣ (Δημητριάδης): Δημητιάδης 13, Μαράκης, Βουτσαδάκης 2, Φραγκιαδάκης Μ. 2, Χατζής, Βαρούχας, Αντωνογιαννάκης, Φραγκιαδάκης Μ. 6, Γαλεράκης, Ζαχαρόπουλος 16.

(A1)  Ελ. Επαγγελματίες- Κατασκευαστές 60-91

Δεκάλεπτα:9-21, 25-49, 40-69, 60-91
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
Ελ. Επαγγελματίες (Γιαννακάκης): Μοσχάκης, Δούβρoς 7, Θυμιατζής, Θεοδοσόπουλος Σ. 2, Κυρμιτζάκης 4, Δρουδάκης 24, Μαραβελάκης 2, Αραμπατζόγλου, Αλυγιζάκης 21(1), Συριανόγλου, Θεοδοσόπουλος Μ., Σαμωνάκης.
Κατασκευαστές (Αντουράκης): Αντουράκης 11(3), Γκάτζιας 17(1), Πιοτογιαννάκης 12(1), Μίχας 20(1), Κατσανεβάκης, Κεφαλογιάννης 2, Μαθηνός 8, Τζαγκαράκης, Δουλγεράκης, Ζουμπεράκης 21. 
(A1)  Haagen Dazs- Επιχειρηματίες 83-69
Δεκάλεπτα:25-11, 44-32, 56-50, 83-69
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
Haagen Dazs (Ξενίδης): Θερμιώτης 4, Κούμουλος 29(5), Σπανόπουλος, Λαδάκης, Καλαϊτζάκης 24(3), Βασιλείου, Καραμιχάλης, Μπονατάκης, Πλεμμένος 4, Γκογκίτσας 18(1), Χατζηδάκης 4(1), Πηγουνάκης.
Επιχειρηματίες (Ρωμανιουδάκης): Κιουγιουμουτζής 3(1), Βασιλάκης 22(2), Τριπολιτάκης, Τζάβαλος 15(4), Κατσαντώνης 13, Κιαγιαδάκης 6, Κατσαβίδης 7(1), Παλαφούτης, Καθαράκης 3(1).

Α1  CRETA FARMS ΦΟΙΤΗΤΕΣ 20-0

Δευτέρα, 15 Απριλίου 2013

Πρόγραμμα ημιτελικοί Α1 & A2 κατηγορία 20-21/4

Σάββατο 20 Απριλίου 2013
18:00  Α1  ΔΗΜΟΣ ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΘΕΣΕΙΣ 9-10)

Κυριακή 21 Απριλίου 2013
16:30  Α2   Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΜΑΡΟΥΒΑΣ (ΘΕΣΕΙΣ 2-4)
18:15  Α1   ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 5-6)
20:00  Α1   HAAGEN DAZS - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-4)
21:30  Α1   CRETA FARMS ΦΟΙΤΗΤΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 7-8)

Κυριακή, 14 Απριλίου 2013

Αποτελέσματα αγώνων ημιτελικών Α1 και Α2 κατηγορίας

Σάββατο 13 Απριλίου 2013
Α2 (ΘΕΣΕΙΣ 2-4) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - OLIVALOE 52-87
Δεκάλεπτα: 11-22, 23-40, 40-64, 52-87
 Διαιτητές; Λαδάκης, Χρυσουλάκης
Olivaloe (Χριστινάκης Β.) Ειρηνάκης 19, Κασσιμάτης 8, Μαρκατζάκης 10(1),  Καληδονάκης 20(3), Μπουζουνεράκης 21(3), Χριστινάκης Επ. 9(1).
 Πρωτοβάθμια (Δαμιανός) Ασπρούλης Σ 2., Μάσκας 16, Νικολιδάκης 19(3), Γρηγοράκης 4, Δαμιανός 2, Τασιούλης 9.

Κυριακή 14 Απριλίου 2013
Α1  (ΘΕΣΕΙΣ 5-8) CRETA FARMS - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ 63-64
Δεκάλεπτα16-20, 25-35, 48-56, 63-64.
Διαιτητές; Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης.
Creta Farms (Μπραζιώτης): Σταυρουλακης Χ. 6 (2), Σταυρουλακης Ν. 8 (1), Μουλιτσας 10 (1), Τσιχλης 12, Σταυρουλακης Ευαγ. 10, Ανυφαντακης 6 (2), Ζαφειροπουλος 11 (2).
Κατασκευαστές (Αντουρακης): Αντουρακης 11 (2), Γκατζιας 11 (1), Πιοτογιαννακης 13 (2), Μιχας 21 (3), Μαθηνος 8.
 Εκπαιδευτικοί/ Ιδ. Υπάλληλοι
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1
ΕΛ.ΑΣ
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Α1
Α1 (ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΕΚΠ./ ΙΔ. ΥΠΑΛΛ. - ΕΛ.ΑΣ  74-46
Δεκάλεπτα17-13, 36-21, 56-34, 74-46.
Διαιτητές; Θεοδωρουλάκης, Κατσανεβάκης.
Εκπ.Ιδ.Υπαλλ (Σαββοργινάκης Μ.): Σαββοργινακης Μ. 2, Καισαρης 2, Καραβανης 31, Πετρακακης 6 (2), Μαθιουδακης 2, Παπαδακης 8, Πατερας 10, Σαββοργινακης Β. 2, Ιερωνυμακης, Λαμπαρδακης 11.
ΕΛ.ΑΣ (Γαλητσιάνου): Βιολακης, Δαμανακης 10 (2), Πετριδης 6 (1), Ξανθοπουλος 4, Μαμαλακης 4, Παπαμιχελακης 2, Κωνσταντινιδης, Πατεντας 7,Κανλης 13 (1).

Α1  (ΘΕΣΕΙΣ 5-8) ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ 20-0 Α.Α.

Τετάρτη, 10 Απριλίου 2013

Πρόγραμμα ημιτελικοί - τελικοί Α1 & Α2 κατηγορία

Σάββατο 13 Απριλίου 2013
18:30  Α2  OLIVALOE - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (ΘΕΣΕΙΣ 2-4)

Κυριακή 14 Απριλίου 2013
15:15  Α1  CRETA FARMS - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (Η3 ΘΕΣΕΙΣ 5-8)
18:45  Α1  ΕΚΠ./ ΙΔ. ΥΠΑΛΛ. - ΕΛ.ΑΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-4)
20:15  Α1  ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Η4 ΘΕΣΕΙΣ 5-8)

Σάββατο 20 Απριλίου 2013
18:00  Α1  ΔΗΜΟΣ ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΘΕΣΕΙΣ 9-10)

Κυριακή 21 Απριλίου 2013
16:30  Α2  Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΜΑΡΟΥΒΑΣ (Η5 ΘΕΣΕΙΣ 2-4)
18:15  Α1  ΝΙΚΗΤΗΣ Η3-ΝΙΚΗΤΗΣ Η4 (ΘΕΣΕΙΣ 5-6)
20:00  Α1  HAAGEN DAZS - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-4)
21:30  Α1  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η3-ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η4 (ΘΕΣΕΙΣ 5-6)

Τετάρτη 24 Απριλίου 2013
20:00  Α2  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ Η5 (ΘΕΣΕΙΣ 2-4)

Κυριακή 28 Απριλίου 2013
16:30  Α2  ΤΕΛΙΚΟΣ (ΘΕΣΕΙΣ 2-3)
18:00  Α1  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΘΕΣΕΙΣ 3-4)
19:30  Α1  ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-2)

Κυριακή, 7 Απριλίου 2013

Αποτελέσματα 11ης Αγωνιστικής A2 Κατηγορίας

Σάββατο 6 Απριλίου 2013
ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ/ΕΜΠΟΡΟΙ 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2012-2013
 
 Μαρουβάς-Γυμναστές- Έμποροι   36-70
Δεκάλεπτα: 10-17, 21-34, 29-47, 36-70.
Διαιτητές; Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης.
Μαρουβάς (Δημητριάδης )  Δημητριάδης 5, Μαράκης 3, Βουτσαδάκης 4, Φραγκιαδάκης Μιχ.. 6, Χατζής,  Βαρούχας, Αντονογιαννάκης 4, Φραγκιαδάκης Ματ., Γαλεράκης 5 (1), Ζαχαρόπυλος 9.
 Γυμναστές-Έμποροι (Ανδριώτης) Βροντάκης 4, Αγγελάκης 20, Βουγιουκαλάκης Μ. 2, Βουγιουκαλάκης Β., Ρακιτζής 12 (2), Ρουτσιας 16 (1), Σανδαλάκης, Μιχαλάκης 15(1), Γεωργίου 1.

 ΤΕΕ Ρεθύμνου-Ιατροί 61-63
Δεκάλεπτα: 17-16, 32-29, 48-48, 61-63.
Διαιτητές; Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης.
 ΤΕΕ Ρεθύμνου (Σαουνάτσος) Μπουρμπαδάκης, Νικολάου 2, Καπετανάκης, Μαθιουδάκης 28 (3), Λαπρινός, Μπερβανάκης  Γ. 4, Δασκαλάκης 20, Πολυχρονάκης 2, Σφακιανάκης 5.
 Ιατροί (Παρασχάκης) Χόμπης, Ορφανουδάκης 13, Τζανάκης 11 , Κοπανάκης, Λίτινας 12 (3), Ζαφείρης 9, Παρασχάκης 12 , Ζαχαράκης 6.

Κυριακή 7 Απριλίου 2013
 Ιδιωτικοί υπάλληλοι-Metropolis 36-72
 Δεκάλεπτα: 9-9, 12-25, 24-52, 36-72.
Διαιτητές; Λαδάκης, Καλαϊτζάκης.
 Ιδιωτικοί υπάλληλοι (Καπετανάκης) Μυσιρλής 1, Τσαγκαράκης Ν. , Αδραμης 2, Περπιράκης 14 (4), Γιακουμάκης Α. 4, Καπετανάκης12 (4), Φουντιδάκης 3(1).
 Metropolis (Μακριδάκης) Σιβαρόπουλος 8, Βασιλάκης Γ. 12 , Πίτερης18 (4), Jovanovic 21, Βότσογλου 13.

Olivaloe-Πρωτοβάθμια 92-38
Δεκάλεπτα: 29-03, 52-17, 77-27, 92-38.
 Διαιτητές; Λαδάκης, Καλαϊτζάκης.
 Olivaloe (Χριστινάκης Β.) Μαρκογιαννάκης 11(3), Παπαγέλλης 6, Ειρηνάκης 14, Μαρκατζάκης 12(2),  Κουντουδάκης 9, Καληδονάκης 6, Χριστινάκης Β. 16(4), Χριστινάκης Επ. 18.
 Πρωτοβάθμια (Δαμιανός) Ασπρούλης Σ., Καλυβιανάκη 2 , Μάσκας 7(1), Παλτατσίδης 3(1), Νικολιδάκης 17(3), Γρηγοράκης 6, Ξαφόπουλος, Δαμιανός , Τασιούλης 3, Κάτσιος, Τσιμπούρης.

 Cul de sac-Α.Δ Ρεθύμνου 0-20 α.α

Τετάρτη, 3 Απριλίου 2013

Διαγωνισμός 10 Προσκλήσεις "Ρέθυμνο Aegean - ΙΚΑΡΟΣ"

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας...
Οι νικητές θα ενημερωθούν με e-mail
για πως θα παραλάβουν τις προσκλήσεις τους!!!!
ΟΙ 10 ΤΥΧΕΡΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ
  1. ΑΡΤΕΜΗΣ ΚΑΛ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 85
  2. ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΑΜ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 77
  3. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 64
  4. ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΑΡ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 18
  5. ΕΛΕΝΗ ΚΟΥ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 22
  6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΟΥ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 34
  7. ΚΩΣΤΑΣ ΣΦΑ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 32
  8. ΜΑΝΟΛΗΣ ΡΟΔ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 88
  9. ΠΑΥΛΟΣ ΜΑΝ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 32
  10. ΦΑΙΔΩΝ ΜΟΥ*** ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΗΓΕΙ 91

Μπορείτε να γίνεται φίλοι μας στην ομάδα στο facebοok
"ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΡΕΘΥΜΝΟΥ" 
ώστε να μαθαίνετε άμεσα και γρήγορα τα νέα μας.