Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου 2011

Πρόγραμμα 4η Αγωνιστική Α’ Όμιλος & 5η Αγωνιστική Β’ Όμιλος


  
Σάββατο 14/01/2012
14:30  Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
16:15  CRETA FARMS BEST MAGAZINE
18:00  ΑΣΦΑΛΩΣ GARDEN ART
19:45  ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Κυριακή 15/01/2012
11:15  ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
13:00  ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΕΜΠΟΡΟΙ
14:45  METROPOLIS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ
16:30  ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ
18:15  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ Ι. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ HAAGEN DAZS
20:00  ΙΑΤΡΟΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ 

Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2011

Φωτογραφίες Ομάδων 17ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2011-2012


17ο ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

Α'  ΟΜΙΛΟΣ
  1.     Επιχειρηματίες
  2.     Υπουργείο Εσωτερικών
  3.     Έμποροι
  4.     Ιατροί
  5.     Ιδιωτικοί Υπάλληλοι
  6.     Πανεπιστήμιο
  7.     Δήμος Αγίου Βασιλείου
  8.     Φοιτητές
  9.     Metropolis
  10.     Πρωτοβάθμια

Β'  ΟΜΙΛΟΣ
  1.     Haagen Dazs
  2.     Πτυχιούχοι Φυσικής Αγωγής
  3.     CretaFarms
  4.     Ελεύθεροι Επαγγελματίες
  5.     BEST Magazine
  6.     Α.Δ Ρεθύμνου
  7.     Ασφαλώς
  8.     Εκπαιδευτικοί - Ιδ.Υπάλληλοι
  9.     Κατασκευαστές
  10.     Garden Art
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ - ΡΟΣΤΕΡ ΟΜΑΔΩΝ
17ου ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
Α' ΟΜΙΛΟΣ (2011-2012)
Επιχειρηματίες
Υπουργείο Εσωτερικών
Δήμος Αγ.Βασιλείου
 Έμποροι
 Ιατροί
Ιδιωτικοί Υπάλληλοι
Πανεπιστήμιο
 Φοιτητές
Metropolis
Πρωτοβάθμια

B' ΟΜΙΛΟΣ (2011-2012)
Haagen Dazs

Κατασκευαστές
Ελεύθεροι Επαγγελματίες
 CretaFarms
 Εκπαιδευτικοί - Ιδ.Υπάλληλοι
 Α.Δ Ρεθύμνου
Ασφαλώς
Garden Art
BEST Magazine

Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2011

Συνάντηση Ομάδων Τετάρτη 21/12/11 και ώρα 17.30-18.30

       Το Πανεπιστημιακό  Γυμναστήριο Ρεθύμνου διοργανώνοντας  το 17ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης  Ρεθύμνου 2010-2011 ορίζεται γενική συνάντηση όλων των αρχηγών των ομάδων του πρωταθλήματος την  Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2011 και ώρα  17.30 - 18.30  στο κλειστό γυμναστήριο του Πανεπιστημίου.

Θέματα συζήτησης:
  • Αναβολές Αγώνων
  • Προγραμματισμός Αγώνων 2012
  • Διαιτησία

Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2011

Αποτελέσματα 3η Αγωνιστική Α’ Όμιλος & 4η Αγωνιστική Β’ Όμιλος

Σάββατο 17/12/2011
 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ   52-69 
Δεκάλεπτα: 12-13, 26-33, 43-52, 52-69
Διαιτητές: Νοβάκος, Χειμωνίδης.
ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης) : Μοσχάκης 7(1), Δρουδλακης 21, Μαραβελάκης 2, Αραμπατζόγλου 8(1), Αλυγιζάκης 9, Συργιανόγλου 3, Καλενόλπουλος 2.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σαββοργιαννάκης Μ.): Σαββοργιανάκης Μ. 3(1), Παναγιωτάκης 12, Πετρακάκης 9 (3), Μαθιουδάκης 2, Παπαδάκης 16(1), Σαββοργιανάκης Β. 10, Τζιμπραγός 17(3).
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ- Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 74-21
Δεκάλεπτα: 16-7, 40-13, 56-17, 74-21
Διαιτητές: Νοβάκος, Χειμωνίδης.
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στεφανάκης Σ.): Νισοτάκης , Παπαδομιχελάκης, Δασκαλάκης, Μαλλιαρός, Κιαγίας 7(1), Φοβάκη, Ζολώτας 4 , Πετειναράκης , Κουκουμπεδάκης 2, Γιαλητσιάνου 8, Καμπούρης , Κλειδής.

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (Αντουράκης): Γκάτζιας 12(3), Πιοτογιαννάκης 10(2), Κατσανεβάκης 14, Κεφαλογιάννης 3, Δουλγεράκης 5, Χατζηδάκης , Φεσσάς 4(1), Ζουμπεράκης 20, Μίχας 6.


METROPOLIS – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 21-71
Δεκάλεπτα: 2-22, 12-35, 15-55,21-71
Διαιτητές: Νοβάκος, Χειμωνίδης.
METROPOLIS (Μακριδάκης): Καλλέργης 5(1), Μπικάκης, Μακριδάκης 10, Βότσογλου 6, Γιοβάνοβιτς, Τσαγκαράκης.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ : Μαρκουλής 2, Θεοδωράκης 3, Πρίτσκας 12, Παλτατσίδης 10 (2), Νικολιδάκης 11(1), Ξαφόπουλος 8, Δαμιανός 4, Τασιούλης 8(2), Βασιλόπουλος 8, Χουρδάκης5(1).

Κυριακή 18/12/2011
HAAGEN DAZS – CRETA FARMS  62 - 36
Δεκάλεπτα: 18-6, 33-6, 46-18, 62-36
Διαιτητές: Νοβάκος, Χειμωνίδης
HAAGEN DAZS(Ξενίδης):Ξενίδης 7, Βενιανάκης 11(1), Καλαϊτζάκης 7(2), Πολιτάκης 19(2), Σπανόπουλος 14, Πηγουνάκης 4.
CRETA FARMS (Οικονόμου): Βουβουράκης 3, Οικονόμου 3(1), Σταυρουλάκης Ν. 1, Κανάκης 2, Μπραζιώτης 12(2), Γιαννουλάκης, Ανυφαντάκης 15(2). 


ΕΜΠΟΡΟΙ – ΓΙΑΤΡΟΙ  77-79
Δεκάλεπτα: 14-10, 29-27, 47-52, 77-79
Διαιτητές: Νοβάκος, Χειμωνίδης
EΜΠΟΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Φωτάκης 10, Κασάπας, Αγγελάκης 12, Βουγιουκαλάκης Ε. 5, Σιβαρόπουλος, Δούβρος 7, Τσίχλης 15, Βασιλάκης 3, Τρουλινός, Σκούφογλου 3(1), Μουλίτσας 22(3).
ΓΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Σταθόπουλος 29, Λαδάκης 14 (4), Δημόπουλος 2, Σιβαρόπουλος 4, Λίτινας 17(5), Σταφυλάκης 12.


ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ – ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ  74-71
Δεκάλεπτα: 22-19, 41-41, 56-58, 74-71
Διαιτητές: Νοβάκος, Λαδάκης
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Κοκοτσάκης, Δαμανάκης 9(3), Χαροκόπος-Χριστόπουλος 2, Κιτανόβσκι, Κυριακάκης, Παρθενιώτης 18, Ξανθόπουλος 6, Φραγκιουδάκης, Παπαμιχελάκης 7, Πατέντας 8, Κωνσταντινίδης, Κανλής 24.
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σταυρουλάκης): Σταυρουλάκης 3(1), Καπετανάκης 9(3), Περπιράκης 12, Χριστινάκης Β. 8(1), Μπαζιώτης 9(1), Κοκογιαννάκης 19, Γιακουμάκης 3, Χριστινάκης Ε. 6.


ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ  50-57
Δεκάλεπτα: 10-10, 18-26, 32-38, 50-57
Διαιτητές: Νοβάκος, Λαδάκης
ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Θεοδωσουλάκης): Βασιλάκης Γ., Τζανακάκης, Ηλιάκης, Κανακάκης 8, Παπαδάκης Χ. 7, Καλογεράκης 4, Μαυρομιχελάκης, Θεοδωσουλάκης, Παπαδογιαννάκης, Καραζούπης 22(5), Βασιλάκης Ζ., Ιερωνυμάκης 9(1) 
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Πλεμμένος): Παλαφούτης Ι., Κατσαντώνης 15, Καθαράκης 8, Σταρράς, Λαμπαρδάκης 13, Παλαφούτης Ε. 10, Χριστουλάκης, Κιαγιαδάκης 7.

Τρίτη, 13 Δεκεμβρίου 2011

Πρόγραμμα 3η Αγωνιστικής Α’ Όμιλος & 4η Αγωνιστικής Β’ Όμιλος

Σάββατο 17/12/2011
16:15  ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ    –    ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ Ι. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
18:00  ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ    –    Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 
19:45  METROPOLIS    –    ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

Κυριακή 18/12/2011
12:00  HAAGEN DAZS    –    CRETA FARM
  -
15:45  ΕΜΠΟΡΟΙ    –    ΙΑΤΡΟΙ
17:30  ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ    –    ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟ
19:15  ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    –    ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ

Αναβολές Αγώνων
BEST MAGAZINE    –    ΑΣΦΑΛΩΣ   (17/12 14:30 -> ΝΕΟ ΕΤΟΣ)    
GARDEN ART    –    ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ  (18/12 14:00 -> ΝΕΟ ΕΤΟΣ)

     

Ραδιοφωνικές Εκπομπές για το Εργασιακό Πρωτάθλημα

Ραδιοφωνική Εκπομπή κάθε Τετάρτη 19:00-21:00 στον ΉχοςFM 94,2

    Κάθε Τετάρτη 19:00-21:00 παρουσιάζει ο Κανακάκης Γιωργος μαζί με τον Παντελή Παπαδογιαννάκη την εκπομπή «Σπορ στον Ήχο», σχολιάζοντας και αναλύοντας τα παιχνίδια του εργασιακού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου και μπάσκετ της πόλης μας. Συνεντεύξεις, παραλειπόμενα και αλλά πολλά για τον Εργασιακό και τοπικό αθλητισμό του Ρεθύμνου. Μαζί τους κάθε βδομάδα θα είναι καλεσμένοι παίχτες και προπονητές απο τις ομάδες μας...


Ραδιοφωνική Εκπομπή κάθε Τετάρτη 20:00-21:00 στον Σπορ -FM 

ERGOBASKET η εκπομπή που θα είναι μαζί σας κάθε Τετάρτη 8-9, και θα αναδεικνύει τις προσπάθειες ομάδων και αθλητών στο πιο συναρπαστικό εργασιακό πρωτάθλημα του νησιού με τον Γιάννη Κατσαντώνη.

Κυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2011

Αποτελέσματα 3η Αγωνιστικής Β’ Όμιλος

Σάββατο 10/12/2011
 Το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Δεκεμβρίου έγινε η 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου για το 17ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου.  Ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ κυρίως στα τελευταίο δεκάλεπτο είχαμε μεταξύ της ομάδας των Εργαζομένων του Πανεπιστημίου και των Φοιτητών. Η ομάδα των Φοιτητών ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη περιοριστικέ σημαντικά από την καλή άμυνα των αντιπάλων που έπαιξαν το παιχνίδι χωρίς δυο βασικούς τους  παίχτες. Στο τέλος με πρωταγωνιστή τον Λαγό (σημείωσε 20 πόντους στον αγώνα με 3 τρίποντα)  πηρέ στα «χέρια» την νεανική ομάδα του με περισσότερες επιλογές επιθετικά και ευστοχώντας στις ελεύθερες βολές πήραν δίκαια το ροζ φύλλο αγώνα.  Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα των ανανεωμένων Κατασκευαστών εναντίων της ομάδας του Garden-Art μοιράζοντας τον χρόνο συμμετοχής στους παίχτες της. Αναβολή παιχνιδιού είχαμε για τη Κυριακή το πρωί με την ομάδα των Ελ. Επαγγελματιών να έχει σοκαριστεί από τον φίλο και συμπαίκτη τους Λευτέρη Παπατζανή που έφυγε τόσο άδικα. Τα θερμά συλλυπητήρια από την οργανωτική επιτροπή και από όλους τους συναθλητές στην οικογένεια του εκλιπόντος , εις μνήμη του θα τηρήσει ενός λεπτού σιγή στους αγώνες της επόμενης αγωνιστικής.  Η ομάδα του Ασφαλώς μηδενίστηκε με 0-20 αφού δεν κατέβηκε στο παιχνίδι με τα HaagenDaz. Τέλος ένα θεαματικό παιχνίδι είχαμε μεταξύ της ομάδας Α.Δ. Ρεθύμνου και την ομάδας των Εκπαιδευτικών-Ιδ. Υπαλλήλων που κέρδισαν άνετα. Αξιοσημείωτη η γυναικεία συμμετοχή στον αγώνα της Γιαλητσιάνου Ασημίνας για την ομάδα των ηττημένων πετυχαίνοντας 27 πόντους με 6 τρίποντα στον αγώνα.
 ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
Photo by Persefoni Patrick Baritaki
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ  46 - 56 (Α’ όμιλος)
Δεκάλεπτα: 12-18, 25-28, 36-34, 46-56
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης) : Παπαδογιαννάκης 5 (1), Χαιρέτης 2, Βότζης 10, Τρανταλίδης 8 (2), , Μαμαλάκης , Χατζημαρκάκης 1, Ροδινός 12, Βιδιαδάκης 5 (1), Μαυρίδης, Σφακιανάκης 3, Κατριτζιδάκης.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Βαιγκούσης 10 (2), Φρατζεσκάκης 3, Δαββέτας 10, Γαρεφαλάκης 2, Λαγός 20(3), Γεωργίου 5, Κόης 6.

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ  –  GARDEN ART   78 - 26
Δεκάλεπτα: 27-5, 43-11, 62-21, 78-26
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (Αντουράκης): Καπαρός 4, Γκάτζιας 11, Πιοτογιαννάκης 8, Κατσανεβάκης 10, Μιχαλάκης 8, Κεφαλογιαννάκης 11, Φεσσάς 9, Ζουμπεράκης 7, Μίχας 10.
GARDEN ART(Ψιστάκης): Δημητράκης 1, Μαράκης 5Δημητρακάκης 5Βουτσαδάκης  2, Φλουρής 7, Ζαχαρόπουλος 4ΒαρούχαςΦραγκιαδάκης 2.

Κυριακή 11/12/2011
CRETA FARMS – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 
(Αναβολή λόγω πένθους)
ΑΣΦΑΛΩΣ – HAAGEN DAZS  0-20 
(Μηδενισμός Ασφαλώς)
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 46 - 85 
Δεκάλεπτα: 11-14, 21-41, 37-61, 46-85
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Χειμωνίδης
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στεφανάκης Σ.): Νισοτάκης 3(1), Παπαδομιχελάκης, Φοβάκης, Στεφανάκης, Ζολώτας 10, Πετειναράκης 2, Κουκουμπεδάκης 2, Γιαλητσιάνου 27 (6), Καμπούρης 2, Κλειδής.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Σαββοργιαννάκης Μ.): Σαββοργιανάκης Μ. 6(2), Παναγιωτάκης 10, Πετρακάκης 16(4), Μαθιουδάκης 9(1), Παπαδάκης 28(2), Σαββοργιανάκης Β. 9 (1), Τζιμπραγός 7(1).

Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου 2011

Πρόγραμμα 3η Αγωνιστικής Β’ Όμιλος

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου είναι το παρακάτω:

Σάββατο 10/12/2011
14:30   ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Α’ όμιλος)
16:15   ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ  –  GARDEN ART


Κυριακή 11/12/2011
12:15   CRETA FARMS – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
14:00   ΑΣΦΑΛΩΣ – HAAGEN DAZS
15:45   Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ

Αναβολή παιχνιδιού για  21/01/2012 και 19:45
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ – BEST MAGAZINE

Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2011

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής A' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3/12/2011
Συνεχίζονται με μεγάλο ενδιαφέρον οι αγώνες για το 17ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Ένα πλούσιο θέαμα με δυνατούς αγώνες παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν από κοντά το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Δεκεμβρίου στου Γάλλου.  
 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ –ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  64-67
Αναλυτικά για την 2η αγωνιστική του Α΄ Ομίλου η ομάδα του Πανεπιστημίου ήταν πιο ψύχραιμη στα τελευταία λεπτά και κατάφερε να κερδίσει την ομάδα της Πρωτοβάθμιας με 64-67 καθώς ήταν πιο εύστοχη στις ελεύθερες βολές, καταπληκτική εμφάνιση για την ομάδα του Πανεπιστημίου ο Μελισσουργάκης με 25 πόντους. 
Δεκάλεπτα: 17-16, 31-26, 46-45, 64-67
Διαιτητές: Νοβάκος, Χειμωνίδης Μ
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ : Κιοσσές 1, Κυριακίδης, Μαρκουλής, Θεοδωράκης 6, Χουρδάκης 11, Καλυβιανάκης, Παλτατζίδης 5(1), Νικολιδάκης 21, Βασιλόπουλος 4, Τασιούλης 2, Ζαφόπουλος 13, Πρίτσκας
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης) : Παπαδογιαννάκης 2 , Χαιρέτης 3, Τζενεβράκης 4, Βότζης 13(1), Τρανταλίδης, , Μαμαλάκης , Χατζημαρκάκης 13 (1), Μελισσουργάκης 25(2), Ροδινός 6, Βιδιαδάκης 1, Μαυρίδης, Κατριτζιδάκης.

Κυριακή 4/12/2011
ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΈΜΠΟΡΟΙ 50-43
Πιο δύσκολα νίκησαν οι Φοιτητές την ανανεωμένη ομάδα των Εμπόρων που έδειξαν στοιχεία ανάκαμψης θέτοντας τις βάσεις για να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο στην φετινή διοργάνωση, για τους Φοιτητές κορυφαίος για ακόμα ένα παιχνίδι ο Λαγός με 19 πόνους.
Δεκάλεπτα: 12-16, 23-24, 40-31, 50-43
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Βαιγκούσης 9(2), Φρατζεσκάκης 2, Καρακεσίσογλου 4, Δαββέτας 9, Γαρεφαλάκης 5, Λαγός 19(1), Γιαννάκης, Γεωργίου 2, 
Κόης 15.
ΈΜΠΟΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Φωτάκης 5, Τσίχλης 6, Αγγελάκης 9, Βουγιουκαλάκης Μ., Κασάπας, Σιβαρόπουλος, Δούβρος 7(1), Βουγιουκαλάκης Ε. 4, Τρουλινός, Σκούφογλου 2, Μουλίτσας 10(2).

ΙΑΤΡΟΙ - ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 62-66
Άλλο ένα παιχνίδι που έσπασε καρδιές καθώς κρίθηκε στο τέλος με 3 συνεχόμενα καλάθια και μάλιστα με δύο κλεψίματα για τον Δήμο Αγ.Βασιλείου εναντίων την αξιόμαχης ομάδας των Ιατρών. Ντέρμπι σε όλοι την διάρκεια του αγώνα με καμία από τις δύο αμάδες να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ. Οι Γιατροί ξεκίνησαν δυνατά στον αγώνα όπου και προηγήθηκαν με εννιά πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο 21-12 με την ομάδα του Δήμου Αγίου Βασιλείου να μπαίνει μουδιασμένη στο παιχνίδι. Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι ισορρόπησε για να πάμε στο ημίχρονο με βραχεία κεφαλή για τους Γιατρούς 29-26. Εδώ να αναφέρουμε ότι είχε σωρεία εύκολων χαμένων καλαθιών στα δύο πρώτα δεκάλεπτα όπου και συνεχίστηκε σε όλο τον αγώνα κι από τις δύο ομάδες λόγω άγχους. Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε ακόμα πιο συναρπαστικό όπου ο πιο εύστοχος θα κέρδιζε τον αγώνα. Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε αντεπίθεση από τον Δήμο Αγίου Βασιλείου και να παίρνει την διαφορά τον 6 πόντων με 40-46. Όλα έδειχναν ότι θα κρίνονταν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου και οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ για να πάμε 1'35'' όπου η ομάδα των Γιατρών προηγούνταν με 4 πόντους και στην γραμμή των βολών να βρίσκεται ο Λαδάκης ο οποίος δεν είχε λαδώσει την μηχανή του(!) και με τις δύο βολές να είναι χαμένες. Εκεί γύρισε το παιχνίδι ο Δήμος Αγίου Βασιλείου εκμεταλλευόμενος το μικρό ρόστερ των Γιατρών (7 άτομα) με τους δύο ψηλούς τους να έχουν βγει με 5 φάουλ έκανε ένα σερί 8-2 και έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα. Για τους Γιατρούς ξεχώρισαν ο πολύ καλός Σταθόπουλος (15 π.),  Σταφυλάκης (19 π.) και ο  Λαδάκης (14 π.). Για την Αγιοβασιλιώτικη ομάδα όπου είχε στον πάγκο της άλλον προπονητή τον οποίο δεν είχε την πρώτη αγωνιστική λόγω υποχρεώσεων (αναφερόμαστε στον Παπαγιάννη Νίκο) ξεχώρισαν ο πύργος της ομάδας Κανακάκης με 13 π. και ο μπομπέρ Καραζούπης 13 με ένα τρίποντο.
Δεκάλεπτα: 21-12, 29-26, 40-46, 62-66
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Σταθόπουλος 15, Λαδάκης 14, Σιβαρόπουλος 2, Νικολιδάκης, Βολακάκης 6, Λίτινας 6, Σταφυλάκης 19.
ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Παπαγιάννης): Βασιλάκης Γ., Τζανακάκης, Ηλιάκης 9, Κανακάκης 13, Παπαδάκης Χ. 9, Καλογεράκης 9, Μαυρομιχελάκης, Θεοδοσουλάκης 4, Παπαδογιαννάκης, Καραζούπης 13(1), Βασιλάκης Ζ., Ιερωνυμάκης 9.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 57-55
Το πρώτο μεγάλο ντέρμπι του Α’ Ομίλου κρίθηκε στο καλάθι για την ομάδα των Επιχειρηματιών καθώς μόλις στα τελευταία λεπτά του αγώνα πέρασαν μπροστά της ομάδας του Υπουργείου Εσωτερικών που είχε το πάνω «χέρι» σε ολόκληρο το παιχνίδι, σε πολύ καλή μέρα ο Κανλής με 23 πόντους για την ομάδα των ηττημένων. 
 Δεκάλεπτα: 10-21, 27-33, 42-46, 57-55
Διαιτητές: Λαδάκης, Νοβάκος
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Πλεμμένος): Κουγιουμτζής 6(2), Παλαφούτης Ι., Κατσαντώνης 8, Καθαράκης 12(1), Λαμπαρδάκης 15(1), Παλαφούτης Ε. 5, Χριστουλάκης 7(1), Κιαγιαδάκης 4.
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Κυριακάκης, Δαμανάκης, Χαροκόπος-Χριστόπουλος 2, Κιτανόβσκι 8(1), Καλοκύρης, Παρθενιώτης 8, Ξανθόπουλος 4, Καμπάς, Παπαμιχελάκης 10, Κοκοτσάκης, Κωνσταντινίδης, Κανλής 23(3).
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
METROPOLIS 

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - METROPOLIS 70-37
Μία εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα των Ιδιωτικών Υπαλλήλων καθώς σαφώς πιο νέοι ηλικιακά από την ομάδα παλαιμάχων καλαθοσφαιριστών του Metropolis που άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο μένοντας από δυνάμεις και σημειώνοντας μόλις 16 πόντους ηττήθηκε με μεγάλη διαφορά αλλά κερδίζοντας το χειροκρότημα για την παρουσία τους και το αγωνιστικό τους ήθος στην διοργάνωση.
Δεκάλεπτα: 11-11, 28-21, 49-25, 70-37
Διαιτητές: Νοβάκος, Λαδάκης
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Σταυρουλακης): Σταυρουλάκης, Καπετανάκης, Περπιράκης 18(1), Χριστινάκης Β. 14(1), Μπαζιώτης 10, Κοκογιαννάκης 14(1), Γιακουμάκης 2, Χριστινάκης Π. 12.
METROPOLIS (Ξενίδης): Καλλέργης 2, Μπικάκης, Μακρυδάκης 2, Πίττερης 13(3), Τριαντάφυλλος 9, Γιοβάνοβιτς 10, Τζαγκαράκης 1.
Γραμματεία 04-12-2011

Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2011

Πρόγραμμα 2η Αγωνιστικής Α' Όμιλος

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου 3-4/12/2011 είναι το παρακάτω:


Σάββατο 3/12/2011
14:30   ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ –ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ


Κυριακή 4/12/2011
12:15    ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΕΜΠΟΡΟΙ
14:00    ΙΑΤΡΟΙ – ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
15:45    ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ – ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
17:30     ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – METROPOLIS (αλλαγή από Σάββατο λόγω  του ΑΓΟΡ)


Έχουμε άλλες 2 αναβολές αγώνων:
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ – HAAGEN DAZS  21/01/2012 18:00 (Αναβολή-2η φορά)
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ – BEST MAGAZINE 21/01/2012 19:45 (Αναβολή)


Επίσης έχουν γίνει διορθώσεις στις 17-18/12 , 14-15/1 & 18-19/2 γιατί παίζουμε όλοι (10 αγώνες)  Α & Β όμιλος μαζί... Παρακαλώ ενημερωθείτε σχετικά στην ιστοσελίδα μας (καρτέλες Α Όμιλος & Β' Όμιλος) για τις σωστές ημερομηνίες.


Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2011

Σχολιασμός 2ης αγωνιστικής - Β' ΟΜΙΛΟΣ

Το σαββατοκύριακο 26-27 Νοεμβρίου διεξάχθηκε η 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου για το 17o Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2011-2012 που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου. Είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα:

GARDEN ART –  Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 24-43
Το Σάββατο 26 Νοεμβρίου το παιχνίδι που άνοιξε την 2η αγωνιστική στο Β’ όμιλο ήταν μεταξύ της ομάδας του GARDEN ART και του Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ. Δυνατές άμυνες και από τις δύο ομάδες με μικρό επιθετικό σκοράρισμα. Η ομάδα του  Α.Δ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ ξεκίνησε καλύτερα περνώντας μια μικρή διαφορά και την οποία κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα. Ξεχώρισε με την απόδοσή του ο Γαλητσιάνου με 16 πόνους. Αρνητικό ρεκόρ οι 3 πόντοι σκοραρίσματος στην πρώτη και στην δεύτερη περίοδο αντίστοιχα για την ομάδα της GARDEN ART που πρέπει να βρει άμεσα καλύτερες επιθετικές λύσεις.
Δεκάλεπτα: 3-7, 6-18, 14-31, 24-43
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης,
 Νοβάκος.
GARDEN ART(Ψιστάκης): Δημητράκης 5, Μαράκης, Γαλεράκης, Δημητρακάκης 3, Βουτσαδάκης, Φλουρής 4, Χατζής 9, Πολυζώης, Βαρούχας, Φραγκιαδάκης 2, Ψιστάκης 1
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στεφανάκης Σ.): Κούρκουλος, Ραπτάκης 8, Καγιάς 7, Καριανάκης, Οικονομάκης, Πιπεράκης, Πετειναράκης 3, Δασκαλάκης, Καμπούρης ,  Κουκουμπεδάκης 8, Γαλητσιάνου 16 (2), Κλειδής 1

Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2011

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής Β' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2011
GARDEN ART
GARDEN ART –  Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 24-43
Δεκάλεπτα: 3-7, 6-18, 14-31, 24-43
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος.
GARDEN ART(Ψιστάκης): Δημητράκης 5, Μαράκης, Γαλεράκης, Δημητρακάκης 3, Βουτσαδάκης, Φλουρής 4, Χατζής 9, Πολυζώης, Βαρούχας, Φραγκιαδάκης 2, Ψιστάκης 1
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στεφανάκης Σ.): Κούρκουλος, Ραπτάκης 8, Καγιάς 7, Καριανάκης, Οικονομάκης, Πιπεράκης, Πετειναράκης 3, Δασκαλάκης, Καμπούρης ,  Κουκουμπεδάκης 8, Γαλητσιάνου 16 (2), Κλειδής 1
 
  ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ  &  BEST MAGAZINE 
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ

BEST MAGAZINE  –  ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ 51-83
Δεκάλεπτα: 11-22, 17-44, 36-64, 51-83
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος.
BEST MAGAZINE (Σπιθουράκης): Ηλιάκης 2, Κουνδουράκης 26 (2), Σταγκουράκης 11, Κιουρτσιδάκης, Λαδάκης 12, Σαλβαράκης.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (Αντουράκης): Καπαρός 7, Γκάτζιας 11 (1), Πιοτογιαννάκης 4, Κατσανεβάκης 12, Μιχαλάκης 14, Χατζηδάκης 2, Φεσσάς 8, Ζουμπεράκης 17, Μίχας 8.
ΕΜΠΟΡΟΙ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ  –  ΕΜΠΟΡΟΙ   60-56 (Α' ΟΜΙΛΟΣ Αναβληθείς αγώνας)
Δεκάλεπτα: 16-16, 24-27, 40-38, 60-56
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης) : Παπαδογιαννάκης 7 (1), Χαιρέτης, Τζενεβράκης 13, Βότζης 11, Τρανταλίδης, Σφακιανάκης, Μαμαλάκης 2, Χατζημαρκάκης 10 (2), Μελισσουργάκης 8, Ροδινός 9.
ΕΜΠΟΡΟΙ  (Σιβαρόπουλος): Αγγελάκης 20 (1), Κασσάπας, Σιβαρόπουλος 2, Δούβρος 12, Βουγιουκαλάκης 5, Σκούφογλου, Μουλίτσας 17 (3).
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΕΜΠΟΡΟΙ

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  -  ΑΣΦΑΛΩΣ  77-40 
Δεκάλεπτα: 15-10, 37-12, 59-23, 77-40
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ(Γιαννακάκης): Αλυγιζάκης 12, Μαραβελάκης 11, Θεοδωσόπουλος 3, Κανελλόπουλος 8, Σαμωνάκης 5, Αραμπατζόγλου 10, Δρουδάκης 10, Συριανόγλου 8, Μοσχάκης 10.
ΑΣΦΑΛΩΣ: Χριστοδουλάκης 7(1), Πούλης 3, Αγγελίδης 2, Νικολουδάκης 15(1), Ξενάκης 13(1).


ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ Ι. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – CRETA FARMS  85-34
Δεκάλεπτα: 26-0, 47-9, 60-22, 85-34
Διαιτητές: Νοβάκος, Λαδάκης
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(Σαββοργιαννάκης Μ.): Σαββοργιανάκης Μ. 16(4), Πετρακάκης 6(1), Μαθιουδάκης 6(1), Παπαδάκης 20(1), Πατέρας 13(2), Σαββοργιανάκης Β. 8, Τζιμπραγός 16(4).
CRETA FARMS (Οικονόμου): Οικονόμου, Σταυρουλάκης Ν. 2, Τσουρδαλάκης 2, Παπαδάκης, Σταυρουλάκης Ε. 7, Καρτέρης 8, Μπραζιώτης 2, Ανυφαντάκης 10, Ζαφειρόπουλος 3.


 HAAGEN DAZS 
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
(Time Out)
HAAGEN DAZS – ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 55-30
Δεκάλεπτα: 20-10, 27-12, 40-24, 55-30
Διαιτητές: Νοβάκος, Λαδάκης
HAAGEN DAZS(Ξενίδης):Ξενίδης 2, Βενιανάκης 4, Καλαϊτζάκης 21(1), Βασιλείου 10(2), Πολιτάκης 13(2), Μπονατάκης 2, Κυριακόπουλος, Πηγουνάκης 3.
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ(Καρνάβας): Πετράκης 2, Καρνάβας, Τριπολιτάκης 2, Χειμωνίδης 4, Δαμανάκης 6(1), Γαζώνας 16.

HAAGEN DAZS – ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
Ο Πολιτάκης δέχεται τις πρώτες βοήθεια από την Γιατρό του Αγώνα
Γραμματεία 27-11-2011