Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2022

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας & 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022
15:00 ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - L’ ETOILE DU SUD
17:00 (A1) KLADOS TOURS – HAAGEN DAZS
19:00 (A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – KOUMOI BC

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022
13:00 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - Κ.Ρ.ΕΠΑΛ. 
15:00 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - THINK VILLA
17:00 ΕΛ.ΛΑΣ - ΡΑΨΩΔΙΑ
19:00 ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ – OLYMPIC/DELARTE

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Αποτελέσματα Τελικών αγώνων του Παγκρήτιου Final4 Εργασιακού Μπάσκετ, 4/12/2022

     Την Κυριακή 4/12/2022 πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί αγώνες για το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ που φιλοξενεί ο Δήμος Ηρακλείου στο ΝΚΓ 2 Αοράκια. Με νικήτρια ομάδα την Κάβα Κασσιμάτη (Χανιά) ολοκληρώθηκε το final4 Κρήτης του Εργασιακού Μπάσκετ. Στον Μεγάλο Τελικό επιβλήθηκε των Παλαιμάχων του ΟΦΗ με σκορ 76-65.

1η Θέση - Κάβα Κασιμάτη (Χανιά)

Κυριακή 4/12/2022
3η θέση - Κρητικό Σπίτι (Λασίθι)
18·00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ   
Κρητικό Σπίτι (Λασίθι) - ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) 64-57
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Petway B.): Μίχας Κ. 11(2), Κυδωνάκης Σ. 7, Τσιχλής Ε. 3(1), Μαμαλάκης Σ. 7(1), Ορφανός - Καφφετζάκης Δ. 7(1), Λεβάκης Μ. 12(4), Καψάλης Σ. 10, Σαπουντζής Γ.

2η θέση Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)
1η Θέση - Κάβα Κασιμάτη (Χανιά)
20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Κάβα Κασιμάτη(Χανιά) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο) 76-65

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας & 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

 Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022

(A2) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH - ΓΙΑΤΡΟΙ 73-39
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 16-06, 21-10, 18-12, 18-11.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH (Παπαδοσηφάκης Σ., Βροντάκης Γ.): Μπενάκης Γ. 10, Σηφογιωργάκης Σ., Παλαφούτης Σ. 8(1), Λιάκος Δ. 28(5), Απανωμεριτάκης Χ. 2, Χηνιαδης Φ. 4, Reher B. 8, Βροντάκης Γ. 6(2), Φουσταλιεράκης Γ. 5(1), Παπαδοσηφάκης Σ. 2.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Λίτινας Γ.): Μαρίνος Γ. 8(2), Τζανάκης Ι. 13(1), Βαρούχας Μ., Καδυλάκης Γ. 7, Σαμωνάκης Μ. 6, Σφακιανάκης Μ., Παυλιδάκης Σ., Καθαράκης Φ. 5, Σταυρουλάκης Θ., Πελτέκης Α.

(A2) ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" - BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ  48-37
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Σκορδάς Ι.
Δεκάλεπτα: 12-15, 11-06, 16--8, 09-08.
ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" (Παπαδάκης Ι.): Αργυρόπουλος Α. 9(2), Τζανουδάκης Σ. 3, Μαραγκουδάκης Κ. 2, Καλαϊτζάκης Α. 8, Σακελλαρίδης Δ., Παναγιωτάκης Μ. 13,  Παπαδάκης Ι. Ι.5 (1), Προκοπάκης Η., Σαρτζετάκης Μ. 7(1), Παπαδάκης Ι. Ε. 2.
BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Δούκας Ι, Κεραμιανάκης Δ.): Περιπριράκης Ι. 2, Δημάκης Ι. 7(1), Ταταράκης Α.,  , Βασιλείου Ρ. 3,  Αντωνίου Α. 2, Χόμπης Ε., Γιακουμάκης Α., Βαρδάκης Ε., Μουτάφης Γ. 13(3),  Ματζουνέας Ε. 4, Σπαντιδάκης Μ. 3, Δοξαστάκης Ε. 3.

(A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ZGAS.GR 52-50
Διαιτητές: Σκορδας Ι, Μαλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 11-17, 08-15. 24-04, 09-14.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.,  Σταματάκης Ε.):  Δαλάνης Α., Ματθαιουδάκης Λ., Καραρίζος Γ., Σεγρεδάκης Ν., Αστρινάκης Γ., Δάσκαλος 12(2), Καριώτης Σ. 17, Τανισχκίδης Χ. 4, Λεβέντης Θ., Αυτίας Ν. 17, Ξυλούρης Θ., Χατζηδάκης Ι. 2.
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α.): Περιστεράκης Ι. 3, Ζαφειράκης Ν. 6, Ζαφειράκης Σ., Οικονομάκης Κ., Τσαπάκης Ν., Ρούλιος Κ. , Μποτονάκης Σ. 19(1), Πεδιαδίτης Δ. , Ταταράκης Ε. 2, Ρούλιος Α. 10, Μιχαλάκης Μ. Ζουμπουλάκης Ν. 10(2).

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022
(A2) ΧΟΡΕΥΤΕΣ – ΑΡΚΑΔΙ BC 60-48
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 08-10, 08-10, 30-16, 14-12.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Λελεδάκης Ε., Καλυβανάκης Χ.): Καπαρός Ε. 19(3), Κρανας Α. 5, Μακεδάκης Β. 10(1),  Κιοσσές Ε., Καζάνης Γ. 7, Λαγουδάκης Ν 9(1), Χρυσικός Δ. 8, Σειραγάκης Β. 2, Παπαδογιάννης Ν.
ARKADI BC (Αλεξανδράκης Π., Σεγρεδάκης Ν.): Λιοδάκης Ν. 1, Καρατζέτζος Κ., Χριστοφορίδης Σ. 4,  Θωμαδάκης Η. 4, Βουρβαχάκης Α. 19(4),  Βασιλάτος Ι., Βαρανάκης Ε. 12(2),  Αγγελάκης Ι. 8.
(A1) BEST CAR BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 43-39
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Θεοδωράκης Σ.
Δεκάλεπτα: 09-09, 15-13, 13-06, 06-11.
BEST CAR BC (Παπαδάκης Α., Χατζηδάκης Ν.): Busovska M. 2, Τσιλεδάκης Λ. 9(1), Χατζηδάκης Ν. 7, Παπαδάκης Α. 20(2), Καταρτζής Κ., Ακρίδας Χ. 5, Κλάδος Κ.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Κιουρτσιδάκης Ν., Τσαχάκης Ι. 7, Βασιλάκης Ε. 18(3), Μαραγκουδάκης Β., Νύκταρης 8(2), Παρασύρης Κ. 1, Δολιανίτης Δ. 5(1).
ΣΠΗΛΙ BC 2022-2023
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2022-2023
(A1) ΣΠΗΛΙ BC – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 40-44
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Μαλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 14-07, 06-13, 13-13, 07-11.
ΣΠΗΛΙ ΒC (Παπαδογιαννάκης Π., Χρυσός Μ): Χρυσουλάκης Α. 10(1), Κατσαντώνης Ι. 1, Κανακάκης Δ., Παπαδάκης Χ., Οικονομίδης Γ. 16(2),  Συντυχάκης Μ., Παπαδογιαννάκης Γ. 8(1), Παπαδάκης Γ., Πολιτάκης Ν., Ζουμπεράκης Κ. 5.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α., Αλυγιζάκης Ε.): Αραμπατζόγλου Α. 2, Ανεζάκης Ε. 1, Γιαννούλης Δ. 2, Συριανόγλου Γ. 2,  Αλυγιζάκης Ε. 7(1), Μοσχάκης Κ., Παπαδάκης Θ. 3, Σαράντης Μ. 17(2), Σαββοργιαννάκης B. 4, Δρουδάκης Γ. 6.

Αποτελέσματα Ημιτελικών αγώνων του Παγκρήτιου Final4 Εργασιακού Μπάσκετ, 3/12/2022

 Το Σάββατο 03/12/2022 πραγματοποιήθηκαν οι ημιτελικοί αγώνες για το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ που φιλοξενεί ο Δήμος Ηρακλείου στο ΝΚΓ 2 Αοράκια.

Σάββατο 3/12/2022
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Ρέθυμνο) 
 Κάβα Κασιμάτη(Χανιά)
Ημίχρονο Α' Ημιτελικού
Τελικό σκορ Α' Ημιτελικού

18·00 ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) - Κάβα Κασιμάτη(Χανιά) 67-74
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Petway B.): Μίχας Κ. 13(1), Κυδωνάκης Σ. 18(4), Τσιχλής Ε. 5(1), Μαμαλάκης Σ. 5(1), Λιονάκης Μ. 9, Ορφανός - Καφφετζάκης Δ. 2, Μαμαλάκης Ν. 4, Λεβάκης Μ. 16(4), Καίσαρης Θ. 3, Καψάλης Σ. 2.

Κρητικό Σπίτι (Λασίθι)
 Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)
Τελικό σκορ Β' Ημιτελικού

20:00 Κρητικό Σπίτι (Λασίθι) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)  62-63

Κυριακή 4/12/2022
18·00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ   
ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) - Κρητικό Σπίτι (Λασίθι)

20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Κάβα Κασιμάτη(Χανιά) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022

Το Σαββατοκύριακο 03-04/12/2022 ο Δήμος Ηρακλείου φιλοξενεί το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ, 2/12/2022

  Το Σαββατοκύριακο 03-04/12/2022 ο Δήμος Ηρακλείου φιλοξενεί το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ.  Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο ΝΚΓ 2 Αοράκια τις παραπάνω ημέρες, στις 18:00 και 20:00.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2021-2022
ΚΟΥΜΟΙ BC
   Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΔΟΠΑΦΜΑΗ την Παρασκευή 02/12/2022 διαμορφώθηκαν τα εξής ζευγάρια των ημιτελικών του Εργασιακού final4 Κρήτης :

Σάββατο 3/12/2022
18·00 ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) - Κάβα Κασιμάτη(Χανιά)
20:00 Κρητικό Σπίτι (Λασίθι) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)

Κυριακή 4/12/2022
18·00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Καλή επιτυχία στην πρωταθλήτρια ομάδα του Ρεθύμνου και καλούς αγώνες!!! 

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2022

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας & 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022
15:00 (A2) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH - ΓΙΑΤΡΟΙ
17:00 (A2) ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" - BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ 
19:00 (A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ZGAS.GR

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022
15:00 (A2) ΧΟΡΕΥΤΕΣ – ΑΡΚΑΔΙ BC
17:00 (A1) BESTCAR BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
19:00 (A1) ΣΠΗΛΙ BC – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ.- ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 40-48
Διαιτητές: Λελεδάκης, Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11-10, 07-16, 12-15, 10-7.
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ (Καραμήτρος.): Κόκλας Α. , Ανδρεδάκης Σ. 8, Uglava G. , Σταυρουλιδάκης Γ. , Καραμήτρος Κ. 8(2), Τσαλμπουρης Γ., Παπαδουλάκης Γ. , Αδράμης Ν. 2, Μάνεσης Π. 8(2), Κομγλοδιέτας Γ. 14(3).
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Διαμάντης Π. 12, ‘Ωτας Δ. 4, Κάβουρας Γ. , Καβρουλάκης Β. , Τσίτντζα Ε., Κατσόγιαννος Θ. 2, Ζεβρουδάκης Π. 9(1), Ξανθάκης Ε. 10(2), Ξενιτόπουλος Σ. 5(1), Δαμιανός Β. , Φίτσιος Δ. 6.

ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH 40-48
Διαιτητές: Πετρόπουλος, Θεοδωράκης
Δεκάλεπτα: 12-09, 11-14, 15-07, 02-18.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νικολάου): Σπίτας Β. 10, Λαμπρινός Σ. , Νικολάου Γ. 2, Δαγαράκης Λ. 4, Καλογεράκης Γ. 8(1), Κεφαλογιάννης Γ. 7, Παλιεράκης 9, 
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH (Παπαδοσηφάκης): Σηφογιωργάκης Σ. 4, Παλαφούτης Σ. 8(1), Λιάκος Δ. 26(6), Απανωμεριτάκης Χ. , Χανιάδης Φ. 4, Σταυρουλάκης Γ. 2, Reher B. 2, Φουσταλιεράκης Γ. , Παπαδοσηφάκης Σ. 2

BARSΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ 27-66
Διαιτητές:  Βλάσσης, Μάλαμας.
Δεκάλεπτα: 07-23, 12-13, 04-17, 04-13.
BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Δούκας Ι, Κεραμιανάκης Δ.): Ταταράκης Α.,  Δημάκης Ι., Βασιλείου Ρ. 3(1), Αντωνίου Α. 2, Βαρδάκης Ε., Μουτάφης Γ. 10(2),  Ματζουνέας Ε., Σπαντιδάκης Μ. 2, Δοξαστάκης Ε. 2,.
ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ (Σταυρουλάκης Π.): Δημητριάδης 5(1), Δουζινας Γ. 5, Καλαϊτζάκης Μ. 12(2), Δούβρος Ν. 7, Σκούφογλου 4, Σταματάκης Χ. 18, Χριστουλάκης Χ. 15(3).


Κυριακή 27 Νοεμβρίου
ΡΑΨΩΔΙΑ– ΓΙΑΤΡΟΙ 56-47
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. - Βλάσσης Κ. 
Δεκάλεπτα: 19-2, 8-18, 12-15, 17-12 
ΡΑΨΩΔΙΑ (Ανταλής Ν. - Παττακός Γ.):  Χόμπης Γ. 6, Κριτσωταλάκης Κ. 4, Μπούτσιας Σ. 13, Χόμπης Γ.Π., Ξενάκης Ε. 11, Νιωτάκης Α., Bortnychyk I. 10 (1), Χειμωνάκης Ν., Ζουμπεράκης Ν., Μιχελής Π. 6, Ασβεστάκης Κ. 2, Καπετανάκης Ι. 4 (1) 
ΓΙΑΤΡΟΙ (Λίτινας Γ.): Γιακουμάκης Γ. 12, Γιακουμάκης Μ., Ζαχαράκης Α. 4, Σαμωνάκης Μ. 2, Σφακιανάκης Μ. 2, Παυλιδάκης Σ. 2, Καθαράκης Φ. 2, Βαρούχας Η. 4, Σταυρουλάκης Θ. 2, Μαρίνος Γ. 14 (2), Πελτέκης Α. 3 (1).

L’ ETOILE DU SUD – ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" 47-54
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ. - Θεοδωράκης Ε. 
Δεκάλεπτα: 7-14, 18-12, 13-12, 9-16 
L’ETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν. - Παπιομύτογλου Ζ.): Μαυράκης Κ. 10, Ζουρμπάκης Σ. 8, Καλοειδάς Α. 5, Παπαδάκης Ν. 2, Γαλλιός Ι. 6 (2), Παυλιδάκης Γ. 13, Παπιομύτογλου Ζ 3 (1) 
ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" (Μίχας Κ.): Αργυρόπουλος Α. 10 (2), Τζανουδάκης Σ. 2, Μαραγκουδάκης Κ., Καλαϊτζάκης Α. 10 (2), Δαφέρμος Ε., Σακελλαρίδης Δ., Παναγιωτάκης Μ. 21, Γεωργαλής Φ. 6, Παπαδάκης Ι. 5 (1), Προκοπάκης Η., Ψοράκης Γ.

THINKVILLA - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛ. Ν. ΡΕΘΥΜΝΟΥ  31-64
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ. - Μαλαμάς Μ. 
Δεκάλεπτα: 9-13, 4-7, 8-27, 10-17 
THINKVILLA (Παπαδάκης Μ., Κουδουναράκης Λ.): Παραδεισανός Σ. 7, Παπαδάκης Μ. 8, Πολιουδάκης Σ., Λαμπόβας Δ., Καμαρίτης Σ. 6 (2), Κουδουναράκης Λ. 4, Σαββοργινάκης Μ. 6, Κόκκινος Λ., Στεργιάκης Ι. 
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛ. Ν. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαραυγάκης Χ. - Πριναράκης Φ.): Δούκας Ι. 2, Σωμαθιανός Ε., Σγούρος Δ., Περαντωνάκης Γ. 21 (1), Μαρίνος Ι. 12, Ηλιάκης Ε. 4, Μπαγιαρτάκης Γ., Οικονομάκης Ι. 15 (5), Φαγκρέζος Ι. 4, Μουλίτσας Δ. 6, Προκοπάκης Α.

OLYMPIC/DELARTE– ΕΛ.ΛΑΣ 36-40
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. - Βλάσσης Κ. 
Δεκάλεπτα: 2-12, 11-15, 18-3, 5-10 
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης Ι. - Αποστολάκης Ν.): Βασιλόπουλος Π. 6, Αρσενίδης Γ. 3, Παυλάκης Ι., Κατσαβίδης Α. 18, Παρασύρης Κ., Βασιλάκης Α., Τσακούμη Μ., Σαρτζετάκης Σ. 1, Αποστολάκης Ν. 8 (2), Κατσαντώνης Γ. 
ΕΛ.ΑΣ (Δαμανάκης Κ. - Σερσέμης Δ.): Δαμανάκης Κ. 13 (3), Κοτσίλης Α. 14 (1), Βελονάκης Η., Κυριακάκης Κ. 4, Βαρδάκης Λ. 1, Μαλλιαρός Ν., Σερσέμης Δ., Μακαρδόνας Ν. 8.

Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2022

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 
15:00 Κ.Ρ.ΕΠΑΛ.- ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ
17:00 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH
19:00 BARSΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
13:00 ΡΑΨΩΔΙΑ– ΓΙΑΤΡΟΙ
15:00 L’ETOILEDUSUD – ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης"
17:00 THINKVILLA - ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛ. Ν. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 
19:00 OLYMPIC/DELARTE– ΕΛ.ΛΑΣ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΧΟΡΕΥΤΕΣ 58-55
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Μαρινάκης.
Δεκάλεπτα: 15-14, 21-10, 12-13, 10-18.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α., Αλυγιζάκης Ε.): Αραμπατζόγλου Α. 2, Ανεζάκης Ε. 5(1), Γιαννούλης Δ. 2, Συριανόγλου Γ.,  Αλυγιζάκης Ε. 9(1), Παπαδάκης Θ. 12, Σαράντης Μ. 24(2), Σαββοργιαννάκης B., Δρουδάκης Γ. 4.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός Ε., Καπαρός Ε.): Καπαρός Ε. 19(3), Κρανας Α. 2, Μακεδάκης Β. 5,  Κιοσσές Ε. 1, Καζάνης Γ., Λαγουδάκης Ν 17(2), Χρυσικός Δ. 9, Μέξης Γ., Σειραγάκης Β., Παπαδογιάννης Ν.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ 2022-2023
HAAGEN DAZS - ΦΟΙΤΗΤΕΣ 62-56
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Μαρινάκης.
Δεκάλεπτα: 10-11, 20-11, 11-21, 21-13.
HAAGEN DAZS BC (Ξενίδης Γ., Χατζηδάκης Μ.): Χατζηδάκης Μ. 11, Φοβάκης Ι. 16(1), Ξενίδης Γ. 3(1), Βασιλείου Ε., Πλεμέμνος Θ. 10(2), Μπονατάκης Γ., Καζίλας Ι. 3, Θερμιώτης Ι. 16, Κουγιουμτζής Γ. 3, Καλλέργης Ε.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.,  Σταματάκης Ε.): Ματθαιουδάκης Λ., Καραρίζος Γ., Αστρινάκης Γ., Σεγρεδάκης Ν. 7(2), Δαλάνης Α. 7, Καριώτης Σ. 2, Κουτουμπας Κ., Τανισχκίδης Χ. 12(2), Λεβέντης Θ. 2, Πανέρης Γ. 16, Αυτίας Ν. 10,  Χατζηδάκης Ι.

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022

ZGAS.GR – BEST CAR BC 61-42
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. - Βλάσσης Κ. 
Δεκάλεπτα: 18-11, 11-16, 16-13, 16-3 
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α., Ζουμπουλάκης Ν.): Περιστεράκης Ι. 2, Ζαφειράκης Ν. 2, Ζαφειράκης Σ., Οικονομάκης Κ. 6(2), Τσαπάκης Ν. 3(1), Ρούλιος Κ. 2, Μαθιός Μ., Μποτονάκης Σ. 25(1), Πεδιαδίτης Δ. 2, Ταταράκης Ε. 3(1), Ρούλιος Α. 16.
BEST CAR BC (Καληδονάκης Ν., Χριστουλάκης): Busovska M., Καληδονάκης Ν. 9, Τσιλεδάκης Λ. 6, Χατζηδάκης Ν. 5, Παπαδάκης Α. 18 (2), Καταρτζής Ν., Ακρίδας Χ. 4.

ΑΡΚΑΔΙ BC 2022-2023
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 2022-2023
ΑΡΚΑΔΙ BC - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 55-44
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 8-9, 10-14, 24-12, 13-09
ARKADI BC (Κονταξάκης Κ.): Κονταξάκης Κ.,  Καρατζέτζος Κ. 2, Καρλάκης Ε., Αλεξανδράκης Π. 2, Λιοδάκης Ν. 4, Χριστοφορίδης Σ. 4, Θωμαδάκης Η. 5(1), Βουρβαχάκης Α. 20(3), Βασιλάτος 7(1), Βαρανάκης Ε. 12(2),  Αγγελάκης Ι. 1.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Μιχαλάκης Η.): Οικονομάκης Λ. 4, Καλλιγιάννης Μ. 2, Μιχαλάκης Γ., Λίτινας Δ. 6(2), Τρανταλίδης Χ.,  Μπεμπής Σ. 10,  Παπαδάκης Γ. 4, Μιχαλάκης Η. 5, Χατζηδάκης Ε. 2, Δοσουλάκης Ε. 10, Ροδινός Ε. 2.

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΣΠΗΛΙ ΒC 76-73 παρ. (66-66 καν.)
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε. - Μακρογιάννης Ι. 
Δεκάλεπτα: 11-11, 16-18, 19-18, 20-19, 10-7 παρ.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Χριστινάκης Β.): Χριστινάκης Β. 19(5), Κιουρτσιδάκης Ν., Τσαχάκης Ι., Βασιλάκης Ε. 20(4), Μαραγκουδάκης Β. 2, Νύκταρης 24(8), Παρασύρης Κ., Κιαγιαδάκης Χ. 8, Σταυρουλάκης Α. 3.
ΣΠΗΛΙ ΒC (Παπαδογιαννάκης Π.): Παπαδάκης Γ., Κατσαντώνης Ι. 12, Χρυσουλάκης Α. 11(2), Οικονομίδης Γ. 26(3), Παπαδάκης Χ., Συντυχάκης Μ. 5, Παπαδογιαννάκης Γ. 19(1).

KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS 2022-2023
KLADOS TOURS 2022-2023
Βίντεο : Ο Brent Petway (Πετγουάκης)
 στο 28ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Ρεθύμνου 2022-2023
Ο Brent Petway (Πετγουάκης)
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS – KLADOS TOURS 60-78
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε. - Μακρογιάννης Ι. 
Δεκάλεπτα: 10-19, 9-23, 20-18, 21-18 
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Καίσαρης Θ, Καψάλης Σ.): Πολυδωρόπουλος Κ., Μίχας Κ. 9, Κυδωνάκης Σ. 11(1), Τσιχλής Ε. 5(1), Σαπουντζής Γ., Μαμαλάκης Σ., Λιονάκης Μ. 16(1), Ορφανός - Καφφετζάκης Δ., Μαμαλάκης Ν. 2, Λεβάκης Μ. 9(1), Καίσαρης Θ. 8(1), Καψάλης Σ. 
KLADOS TOURS (Κλάδος Π., Jovanovic B.): Petway B. 13, Περδίκης Β. 4, Κλάδος Π. 2, Ορφανουδάκης Γ. 21(1), Καραδάκης Ν. 7, Robinson J. 12, Γαβράς Σ., Καραβάνης Ν. 8(2), Ιερωνυμάκης Κ. 11.

Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2022

Πρόγραμμα 1ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022
18:00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΧΟΡΕΥΤΕΣ
20:00 HAAGEN DAZS - ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022
13:00 ZGAS.GR – BEST CAR BC
15:00 ΑΡΚΑΔΙ BC - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
17:00 PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – ΣΠΗΛΙ ΒC
19:00 KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS – KLADOS TOURS
 

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 12 Νοεμβρίου
ΕΛ.ΑΣ 2022-2023
ΕΛ.ΑΣ – BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ 57-22
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Βλάσσης.
Δεκάλεπτα: 15-06, 09-06, 14-05, 19-05.
ΕΛ.ΑΣ (Δαμανάκης Κ., Βελονάκης Η.): Δαμανάκης Κ. 3(1), Κοτσίδης Α. 14, Βελονάκης Η. 1, Μαλλιαρός Ν. 4, Καρυπίδης Α. 4, Σερέμης Δ. 10, Μακαρδονάς Ν. 21.
BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Δούκας Ι, Δαμβακεράκης Μ.): Περιπιράκης Ι., Δημάκς Δ., Ταταράκης Α. 5(1), Βασιλείου Ρ. 3(1), Γιακουμάκης Α., Μουτάφης Γ. 4(1), Ματζουνέας Ε. 6, Σπαντιδάκης Μ. 4, Χόμπης Ε., Αντωνίου Α.

ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" – THINK VILLA 38-60
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Σταυρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 08-12, 08-17, 13-14, 06-17.
ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" (Μίχας): Παναγιωτάκης Μ. 12, Τζανουδάκης Σ. 4, Καλαϊτζάκης Α., Δαφέρμος Ε., Γεωργαλής Φ., Σακελαρίδης Δ. 2, Αργυρόπουλος Α. 9(1), Μαραγκουδάκης Κ., Παπαδάκης Ι., Προκοπάκης Μ. 4, Ψοράκης Γ. 4.
THINK VILLA (Παπαδάκης Μ., Καλογεράκης Ι.): Σαββοργιαννάκης Μ. 17(1), Πολιουδάκης Σ. 6, Λαμποβας Δ. 11(3), Στεργιάκης Ι. 2, Καλογεράκης Ι. 11(1), Κουδουναράκης Λ. 7(1), Παραδεισανός Σ. 6, Παπαδάκης Μ.

ΓΙΑΤΡΟΙ – OLYMPIC/DELARTE 42-56
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Βλάσσης.
Δεκάλεπτα: 06-19, 09-18, 09-07, 17-12.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Λίτινας Ι.): Γιακουμάκης Ι. 2, Βαρούχας Ε. 2, Βότζης Ι., Κανδυλάκης Ι. 3, Σαμωνάκης Μ. 2, Σφιακιανάκης Ε., Παυλιδάκης Σ. 2, Καθαράκης Γ. 2, Μαρίνος Ι. 15(5), Τζανάκης Ι. 14(2), Σταυρουλάκης Α., Πεκλτέκης Α.
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης Ι, Αποστολάκης Ν.):  Αποστολάκης Ν. 15(4), Βασιλόπουλος Π. 7, Κατσαβίδης Α. 20, Παρασύρης Κ. 4, Βασιλάκης Α., Τζακουμη Μ., Αρσενίδης Γ. 7, Κατσαντώνης Γ. 2.

Κυριακή 13 Νοεμβρίου
ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ – L’ETOILE DU SUD 20-0 (AA)

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH – ΡΑΨΩΔΙΑ 55-34
Διαιτητές: Λελεδάκης, Βλάσσης.
Δεκάλεπτα: 12-08, 14-09, 16-08, 13-09.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH (Βροντάκης): Μπενάκης Γ. 15, Παλαφούτης Σ. 1, Λιάκος Δ. 10(1), Ξήρας Μ. 19, Χηνιάδης Φ. 4, Σταυρουλάκης Γ. 2, Reher B. 2, Βροντάκης Γ. , Φουσταλιεράκης Ε. , Σηφογιωργάκης Σ., Παπαδοσηφάκης Σ. 
ΡΑΨΩΔΙΑ (Ανταλής): Χόμπης Γ. 8, Μιχελής Π., Μπούτσιας Σ. 2, Ξενάκης Ε. 4, Νιωτάκης Α. 6, Ασβεστάκης Κ., Ζουμπεράκης Ν., Χειμωνάκης Ν., Bortnychuk I. 10, Καπετανάκης Ι. 4.

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 47-37
Διαιτητές: Καμπίτσης, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα: 09-15, 16-06, 08-10, 14-06.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Λιάκος Ν. 8, Τσίντζη Ε., Ώττας Δ., Μάσκας Θ. 3(1), Κατσόγιαννος Θ., Διαμάντης Π., Φίτσιος Δ. 6, Λεβεντάκης Χ. 2, Ζεβρουδάκης Π. 2, Ξανθάκης Μ. 13(3), Κωνσταντακόπουλος Σ. 11, Καβρουλάκης Β. ,
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νικολάου.): Παπαδόπουλος Χ., Λαμπρινός Σ.6, Νικολάου Γ. 5(1), Χουστουλάκης Ε. 3, Καλογεράκης Γ. 4(1), Σπίτας Β. 12, Κεφαλογιάννης Ι. 7, Σφακιανάκης Κ. 

ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – Κ.Ρ.ΕΠΑΛ 64-31
Διαιτητές: Καμπίτσης, Μπουζουνιεράκης
Δεκάλεπτα: 11-08, 08-06, 17-09, 28-08.
ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πριναράκη Φ., Μακριδάκης Μ): Οικονομάκης Ι. 7(1), Σωμαθιανός Ε., Ηλιάκης Ε., Περαντωνάκης Γ. 18(1), Μουλίτσας 8(1), Σγουρός Δ., Μαρίνος Δ. 8, Ρωμανιουδάκης Χ. 19(1), Δούκας Ι. 2, Προκοπάκης Α. 2.
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ (Καραμήτρος Κ., Τσαλπουρης Γ):  Κόλκας Α., Ανδρεαδάκης Σ, 7(1), Uglava G. 10, Σταυρουλιδάκης Γ. 2, Καραμήτρος Κ., Τσαλμπουρης Γ, Μάνεσης Π. 6(2), Αδραμης Ν., Παπαδουλάκης Γ. 8(1).