Τρίτη 17 Μαΐου 2022

Τελικοί Α1 Κατηγορίας του 27ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2021-2022

Αφίσα Τελικών Α1 κατηγορίας
του 27ου Εργασιακού Πρωταθλήματος
Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2021-2022 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/5/2022

ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ"

17:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ HAAGEN DAZS BC-KLADOS TOURS
19:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ KOUMOI BC - ΣΠΗΛΙ
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ !!!
Θα γίνουν οι βραβεύσεις σε όλες τις ομάδες Α1 και Α2 κατηγορίας και στους πρώτους σκόρερ σε πόντους και τρίποντα ανά κατηγορία!!!

Δευτέρα 16 Μαΐου 2022

Χαιρετισμός Υφυπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Λ. Αυγενάκη, 20 Μαΐου 2022

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ KAI ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ

Αθήνα, 20 Μαΐου 2022

Κυρίες και Κύριοι,

Σας ευχαριστώ θερμά για την πρόσκλησή σας να παραβρεθώ στον τελικό αγώνα του 27ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2021-2022, μία διοργάνωση που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρεθύμνου «Μελίνα Μερκούρη».

Η υλοποίηση διοργανώσεων, όπως η συγκεκριμένη, οπωσδήποτε θα ενισχύσει την προβολή του εργασιακού αθλητισμού και θα τα φέρει πιο κοντά στην τοπική κοινωνία, στη νέα γενιά και στην αθλητική οικογένεια εν γένει.

Ως Υφυπουργείο Αθλητισμού μέσα από την ψήφιση του τελευταίου νομοσχεδίου, προάγουμε τον εργασιακό αθλητισμό, μέσω του οποίου επιδιώκονται πολλαπλά οφέλη τόσο για τη σωματική όσο και για την ψυχική και πνευματική υγεία των εργαζομένων ενώ παράλληλα στοχεύουμε στη διαμόρφωση ενός πιο ελκυστικού εργασιακού περιβάλλοντος.

Επιπλέον, η διοργάνωση σας ταυτίζεται απόλυτα με τη φιλοσοφία μας καθώς με τον τρόπο αυτό κινητοποιούμε τους συμπολίτες μας να στραφούν στον αθλητισμό και στη σωματική εξάσκηση, προάγοντας το «ευ ζην».

Ευελπιστώ ότι θα συνεχίσετε με την ίδια θέρμη να υλοποιείτε τέτοιους είδους πρωτοβουλίες που αναβαθμίζουν την ποιότητα ζωής και της τοπικής κοινωνίας.

Εύχομαι καλή επιτυχία στη διοργάνωση σας!

Σάββατο 14 Μαΐου 2022

Αποτελέσματα ημιτελικών αγώνων Α1 & Α2 Κατηγορίας του 27ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2021-2022

 Σάββατο 14 Μάϊου 2022
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 5-8) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 63-80
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Καθαράκης Ε. 
Δεκάλεπτα: 14-18, 14-20, 19-25, 16-17
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Μπέμπης Σ., Τρανταλίδης Χ.): Οικονομάκης Λ. 17(1), Καλλιγιάννης Μ. 4, Σακελλαρίδης Δ., Λίτινας Δ. 6(1), Μιχαλάκης Γ. 3(1), Παπαδάκης Γ., Χαιρέτης Γ. 12, Χατζηδάκης Ε. 3, Νταουντάκης Μ. 10, Μιχαλάκης Η. 8.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Κιουρτσιδάκης Ν. 1, Τσαχάκης Ι. 9(1), Νύχταρης Κ. 6(2), Σταυρουλάκης Α. 11, Δολιανιτης Δ. 14, Βασιλάκης Ε. 39(6).
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 5-8) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ 56-62
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Καθαράκης Ε. 
Δεκάλεπτα: 12-14, 16-15, 13-13, 15-20.
ΕΛΕYΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ (Συριανόγλου Γ., Κατσαντώνης Ι.): Μοσχάκης Κ. , Ανεζάκης Ε. 10, Γιαννούλης Δ. 7(1), Συριανόγλου Γ. 3, Κατσαντώνης Ι. 8, Τσιμπισκάκης Ν. 17(3), Δρουδάκης Γ. 11.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.,  Αντωνιάδης Κ.): Ψαρουδάκης Σ. 7, Βλάσσης Κ. , Λεβέντης Θ. 2, Χατζηδάκης Ι. 3, Ματθαιουδάκης Λ. 13, Καριώτης Σ., Δάσκαλος Μ. 11(2), Σταματάκης Ε. , Μπαϊράμης Ε. 2, Σεγρεδακης Ν. 6(2), Πανέρης Γ. 18, Τανισχκίδης Χ.

Κυριακή 15 Μάϊου 2022
ZGAS.GR  2021-2022
(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ARCADI B.C. - ZGAS.GR 42-56
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 06-09, 10-14, 13-18, 13-15.
ARKADI BC (Σεγρεδάκης Ν., Αλεξανδράκης Π.): Χριστοφορίδης Σ. 1, Λιοδάκης Ν. 9, Θωμαδάκης Η.,  Αγγελάκης Ι. 1, Αλεξανδράκης Π., Καλλιτσουνάκης Γ. 11(1), Καρατζέτζος Γ. 3, Βουρβαχάκης Α. 7(2).
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α., Ζουμπουλάκης Ν.): Περιστεράκης Ι., Ζουμπουλάκης Ν. 4, Μποτονάκης Σ. 19(1), Ζαφειράκης Ν. 2, Οικονομάκης Κ. 3(1), Μιχαλάκης Μ. 6(2), Ζαφειράκης Σ., Τριποδιανός Ε. 3(1), Ταταράκης Γ. 4(1), Ρούλιος Α. 15, Τσαπάκης Ν. 4, Ρούλιος K. 2.
(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΧΟΡΕΥΤΕΣ - ΤΡΑΠΕΖΕΣ 35-31
Διαιτητές: Κώστου Λ.. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 10-08, 09-07, 10-09, 06-07.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός Ε., Τσόγκας Γ.): Καπαρός Ε. 5, Παπαδογιάννης Ν. 10, Μακεδάκης Β. 3(1), Τσόγκας Γ., Ρούμαντζης Ι., Κιοσσές Ε. 2, Καλυβιανάκης Χ. 2, Καζάνης Γ., Λελεδάκης Ε., Σειραγάκης Β. Μέξης Ι. , Χρυσικός Δ. 13.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαραυγάκης Α., Πριναράκης Φ.): Σωμαθιανός Ε. 2, Μουλίτσας Δ. 7(1), Μαρίνος Ι. 3(1), Περαντωνάκης Γ. 13(1), Οικονομάκης Ι. 1, Μπαγιαρτάκης Γ., Δούκας Ι., Ηλιάκης Ε. 5., Φραγκρέζος Ι.
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΣΠΗΛΙ B.C. – KLADOS TOURS 73-51
Διαιτητές: Κώστου Λ. , Θεοδωράκη Ε.
Δεκάλεπτα: 17-16, 18-05, 27-13, 11-17.
ΣΠHΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Οικονομίδης Γ. 21(3), Παπαδογιαννάκης Γ., Κανακάκης Δ., Παπαδάκης Χ., Παπαδάκης Γ. 1, Παπαδογιαννάκης Π., Ζουμπεράκης Κ. 13, Συντιχάκης Μ 6(2), Πολιτάκης Ν. 6., Χρυσουλάκης Α. 26(2).
KLADOS TOURS (Κλάδος Π., Petway B.): Βαρανάκης Ε. 10, Jovanovic B. 3(1), Κλάδος Π. 8, Ορφανουδάκης Γ. 17, Θεωδοσουλάκης Γ., Περδίκης Β. 3, Πατέρας Ν. 4, Ιερωνυμάκης Κ. 6, Πετρίδης Ι.
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΚΟΥΜΟΙ B.C. – HAAGENDAZS 68-52
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 17-18, 10-08, 20-20, 21-06.
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 2, Λεωνιδάκης Χ. 15, Μαμαλάκης Σ. 1, Ορφανός Δ. 5, Λεβάκης Μ. 17(4), Καίσαρης Θ. 6(1), Λιονάκης Μ. 22(1).
HAAGEN DAZS BC (Γκογκιτσας Χ.): Πλεμέμνος Θ. 12, Θερμιώτης Ι. 8, Ξενίδης Γ., Καλαϊτζάκης Μ. 6(1), Βασιλείου Ε. 12(3), Τριχάκης Γ., Μπονατάκης Γ., Χατζηδάκης Μ. 6(1), Λαμπαρδάκης Μ. 8(1), Βασιλείου 12(3). 

Τρίτη 10 Μαΐου 2022

Πρόγραμμα ημιτελικών αγώνων Α1 & Α2 Κατηγορίας του 27ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2021-2022

Σάββατο 14 Μάϊου 2022
18:00 (A1 ΘΕΣΕΙΣ5-8) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ
20:00 (A1 ΘΕΣΕΙΣ5-8) ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Κυριακή 15 Μάϊου 2022
12:00 (A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ARCADI B.C. - ZGAS.GR
14:00 (A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΧΟΡΕΥΤΕΣ - ΤΡΑΠΕΖΕΣ
19:00 (A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΣΠΗΛΙ B.C. – KLADOS TOURS
21:00 (A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΚΟΥΜΟΙ B.C. – HAAGENDAZS

Κυριακή 8 Μαΐου 2022

Αποτελέσματα προημιτελικών αγώνων Α1 & Α2 Κατηγορίας του 27ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2021-2022

 Σάββατο Μαϊου 2022
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) KOUMOI BC - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 70-49.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Αρτεμάκη Δ.
Δεκάλεπτα: 20-11, 11-16, 19-08, 20-14.
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 12, Λεωνιδάκης Χ. 5(1), Μαμαλάκης Σ. 3(1), Καφετζάκης Δ. 5(1), Σαπουντζής Γ. , Λεβάκης Μ. 17(2), Καίσαρης Θ. 13(1), Λιονάκης Μ. 15.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Σακελλαρίδης Δ., Μπέμπης Σ.): Οικονομάκης Λ. 8, Καλλιγιάννης Μ. 2, Σακελλαρίδης Δ. 2, Λίτινας Δ. 5(1), Μιχαλάκης Γ. , Παπαδάκης Γ. 8, Χαιρέτης Γ. 7(1), Μπέμπης Σ. 1, Χατζηδάκης Ε. , Νταουντάκης Μ. 6, Ροδινός Ε.
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) HAAGEN DAZS – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 58-45.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Αρτεμάκη Δ.
Δεκάλεπτα: 18-07, 14-13, 09-18, 17-07.
HAAGEN DAZS BC (Γκογκιτσας Χ.): Πλεμέμνος Θ. 13(3), Θερμιώτης Ι. 6, Ξενίδης Γ. 2, Καλαϊτζάκης Μ. , Βασιλείου Ε. , Τριχάκης Γ. 2, Μπονατάκης Γ. , Χατζηδάκης Μ. 11(2), Κουγιουμτζής Γ. 11(3), Λαμπαρδάκης Μ. 13.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 10(1), Κιουρτσιδάκης Ν. , Τσαχάκης Ι. 12(2), Μαραγκουδάκης Β. 5(1), Νύχταρης Κ. 12(4), Νταλιάνης Α. , Σταυρουλάκης Α. 6(1), Παρασύρης Κ. , Βασιλείου Ε.

Κυριακή 8 Μαϊου 2022
(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ARCADI BC - ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 20-0

(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΧΟΡΕΥΤΕΣ – OLYMPIC/DELARE 52-50 (Παρ.), 42-42 (Κ.Δ.) 
Διαιτητές: Καθαράκης Ε., Βλάσσης Κ. 
Δεκάλεπτα: 04-09, 09-10, 15-11, 14-12, 10-08 
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Καπαρός Ε., Τσόγκας Γ.): Καπαρός Ε. 19 (1), Παπαδογιάννης Ν. 8 (1), Μακεδάκης Β. 7 (1), Τσόγκας Γ., Ρούμαντζης Ι., Κιοσσές Ε. 2, Καλυβιανάκης Χ., Καζάνης Γ., Λελεδάκης Ε., Σειραγάκης Β. Μέξης Ι. 1, Χρυσικός Δ. 13 (1) 
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης Ι., Μαθιουδάκης Α.): Παυλάκης Ι. 2, Αποστολάκης Ν. 16 (2), Κατσαβίδης Α. 18 (1), Σουπιώνα Χ., Βασιλακάκης Α. 2, Σαρτσετάκης Σ. 7, Κατσαντώνης Ι. 3 (1), Κατσαντώνης Γ. 2.

(A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΣΠΗΛΙ B.C. - ΕΛΕΥΘΕΡΟΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 55-51
.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 13-14, 08-13, 16-06, 18-18.
ΣΠHΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Οικονομίδης Γ. 20(1), Παπαδογιαννάκης Γ. 11(1), Κανακάκης Δ. 10, Παπαδάκης Χ. 1, Παπαδάκης Γ. 3(1), Παπαδογιαννάκης Π. , Ζουμπεράκης Κ. 10.
ΕΛΕYΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 6, Ανεζάκης Ε. 4, Γιαννούλης Δ. 6(2), Συριανόγλου Γ. 6(2), Κατσαντώνης Ι. 12, Τσιμπισκάκης Ν. , Δρουδάκης Γ. 15, Αραμπατζόγλου Α. 2.

(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ - ΤΡΑΠΕΖΕΣ 39-45
Διαιτητές: Καθαράκης Β., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 04-13, 09-14, 16-07, 10-11.
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης Μ.): Δημητριάδης Α. 10, Δουζινας Γ. 4, Καραογλάνης Χ., Αντονόπουλος Γ. , Γαλερός Σ. 2, Δούβρος Ν. 4, Σταυρουλάκης Π., Μπαραδάκης Β. 8, Καλλιτσουνάκης Κ. 4, Σκούφογλου Γ. 1, Σταυρουλάκης Ν. 5, Αλεβυζάκης Σ. 2.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαραυγάκης Α., Πριναράκης Φ.): Πιοτογιαννάκης Σ. 1, Σωμαθιανός Ε. 2, Μουλίτσας Δ. 6, Μαρίνος Ι. 8, Περαντωνάκης Γ. 14, Σγούρος Δ., Οικονομάκης Ι. 9,  Μπαγιαρτάκης Γ., Περαντωνάκης Γ. 14, Λουκας Ι., Ηλιάκης Ε. 5.

Δευτέρα 9 Μαϊου 2022
(A1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) KLADOS TOURS – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 
63-58
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 10-12, 20-21, 12-14, 21-11.
KLADOS TOURS (Κλάδος Π.): Βαρανάκης Ε. 5(1), Jovanovic B. , Κλάδος Π. 2, Ορφανουδάκης Γ. 18(1), Θεωδοσουλάκης Γ. 2, Περδίκης Β. 8, Πατέρας Ν. 1, Ιερωνυμάκης Κ. 27.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ): Ψαρουδάκης Σ. 15(1), Βλάσσης Κ. , Λεβέντης Θ. , Αντωνιάδης Κ. 3, Χατζηδάκης Ι. 4, Ματθαιουδάκης Λ. 1, Καριώτης Σ., Δάσκαλος Μ. 16(3), Σταματάκης Ε. , Μπαϊράμης Ε. 3, Σεγρεδακης Ν. 3(1), Πανέρης Γ. 13(1).

(A2 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) PLATANOS TOURS - ZGAS.GR 50-60
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 13-21, 11-14, 15-13, 11-12.
PLATANOS TOURS (Βουγγιουκαλάκης Μ., Παττακός Ε.): Μαρίνος Ι. 3(1), Αγγελάκης Κ. 4, Ζουμπεράκης Ν. 13, Μαλλιαρός Ν. 3, Παπαδάκης Ι. 2, Γαβράς Σ. 7(2), Φωτάκης Σ., Χριστουλάκης Χ. 16(4),Κυριτσιμπασάκης Κ. 2, Τσιγαράς Κ. 
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α., Ζουμπουλάκης Ν.): Περιστεράκης Ι. 2, Ζουμπουλάκης Ν., Μποτονάκης Σ. 22(1), Ζαφειράκης Ν., Οικονομάκης Κ., Μιχαλάκης Μ. 6(2), Ζαφειράκης Σ. 6, Τριποδιανός Ε., Ταταράκης Γ. 6(1), Ανδρονικίδης Α., Τσαπάκης Ν. Ρούλιος Α. 18(1).