Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2022

Πρόγραμμα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας & 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022
15:00 ΛΕΣΧΗ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - L’ ETOILE DU SUD
17:00 (A1) KLADOS TOURS – HAAGEN DAZS
19:00 (A1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – KOUMOI BC

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022
13:00 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - Κ.Ρ.ΕΠΑΛ. 
15:00 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ - THINK VILLA
17:00 ΕΛ.ΛΑΣ - ΡΑΨΩΔΙΑ
19:00 ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ – OLYMPIC/DELARTE

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Αποτελέσματα Τελικών αγώνων του Παγκρήτιου Final4 Εργασιακού Μπάσκετ, 4/12/2022

     Την Κυριακή 4/12/2022 πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί αγώνες για το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ που φιλοξενεί ο Δήμος Ηρακλείου στο ΝΚΓ 2 Αοράκια. Με νικήτρια ομάδα την Κάβα Κασσιμάτη (Χανιά) ολοκληρώθηκε το final4 Κρήτης του Εργασιακού Μπάσκετ. Στον Μεγάλο Τελικό επιβλήθηκε των Παλαιμάχων του ΟΦΗ με σκορ 76-65.

1η Θέση - Κάβα Κασιμάτη (Χανιά)

Κυριακή 4/12/2022
3η θέση - Κρητικό Σπίτι (Λασίθι)
18·00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ   
Κρητικό Σπίτι (Λασίθι) - ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) 64-57
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Petway B.): Μίχας Κ. 11(2), Κυδωνάκης Σ. 7, Τσιχλής Ε. 3(1), Μαμαλάκης Σ. 7(1), Ορφανός - Καφφετζάκης Δ. 7(1), Λεβάκης Μ. 12(4), Καψάλης Σ. 10, Σαπουντζής Γ.

2η θέση Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)
1η Θέση - Κάβα Κασιμάτη (Χανιά)
20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Κάβα Κασιμάτη(Χανιά) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο) 76-65

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α1 Κατηγορίας & 3ης Αγωνιστικής Α2 Κατηγορίας του 28ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου 2022-2023, "Πάνος Μαθηνός"

 Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022

(A2) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH - ΓΙΑΤΡΟΙ 73-39
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 16-06, 21-10, 18-12, 18-11.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH (Παπαδοσηφάκης Σ., Βροντάκης Γ.): Μπενάκης Γ. 10, Σηφογιωργάκης Σ., Παλαφούτης Σ. 8(1), Λιάκος Δ. 28(5), Απανωμεριτάκης Χ. 2, Χηνιαδης Φ. 4, Reher B. 8, Βροντάκης Γ. 6(2), Φουσταλιεράκης Γ. 5(1), Παπαδοσηφάκης Σ. 2.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Λίτινας Γ.): Μαρίνος Γ. 8(2), Τζανάκης Ι. 13(1), Βαρούχας Μ., Καδυλάκης Γ. 7, Σαμωνάκης Μ. 6, Σφακιανάκης Μ., Παυλιδάκης Σ., Καθαράκης Φ. 5, Σταυρουλάκης Θ., Πελτέκης Α.

(A2) ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" - BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ  48-37
Διαιτητές: Βλάσσης Κ., Σκορδάς Ι.
Δεκάλεπτα: 12-15, 11-06, 16--8, 09-08.
ΔΣΡ "Χάρης Καλαϊτζάκης" (Παπαδάκης Ι.): Αργυρόπουλος Α. 9(2), Τζανουδάκης Σ. 3, Μαραγκουδάκης Κ. 2, Καλαϊτζάκης Α. 8, Σακελλαρίδης Δ., Παναγιωτάκης Μ. 13,  Παπαδάκης Ι. Ι.5 (1), Προκοπάκης Η., Σαρτζετάκης Μ. 7(1), Παπαδάκης Ι. Ε. 2.
BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Δούκας Ι, Κεραμιανάκης Δ.): Περιπριράκης Ι. 2, Δημάκης Ι. 7(1), Ταταράκης Α.,  , Βασιλείου Ρ. 3,  Αντωνίου Α. 2, Χόμπης Ε., Γιακουμάκης Α., Βαρδάκης Ε., Μουτάφης Γ. 13(3),  Ματζουνέας Ε. 4, Σπαντιδάκης Μ. 3, Δοξαστάκης Ε. 3.

(A1) ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ZGAS.GR 52-50
Διαιτητές: Σκορδας Ι, Μαλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 11-17, 08-15. 24-04, 09-14.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.,  Σταματάκης Ε.):  Δαλάνης Α., Ματθαιουδάκης Λ., Καραρίζος Γ., Σεγρεδάκης Ν., Αστρινάκης Γ., Δάσκαλος 12(2), Καριώτης Σ. 17, Τανισχκίδης Χ. 4, Λεβέντης Θ., Αυτίας Ν. 17, Ξυλούρης Θ., Χατζηδάκης Ι. 2.
ZGAS.GR (Ανδρονικίδης Α.): Περιστεράκης Ι. 3, Ζαφειράκης Ν. 6, Ζαφειράκης Σ., Οικονομάκης Κ., Τσαπάκης Ν., Ρούλιος Κ. , Μποτονάκης Σ. 19(1), Πεδιαδίτης Δ. , Ταταράκης Ε. 2, Ρούλιος Α. 10, Μιχαλάκης Μ. Ζουμπουλάκης Ν. 10(2).

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022
(A2) ΧΟΡΕΥΤΕΣ – ΑΡΚΑΔΙ BC 60-48
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Βλάσσης Κ.
Δεκάλεπτα: 08-10, 08-10, 30-16, 14-12.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Λελεδάκης Ε., Καλυβανάκης Χ.): Καπαρός Ε. 19(3), Κρανας Α. 5, Μακεδάκης Β. 10(1),  Κιοσσές Ε., Καζάνης Γ. 7, Λαγουδάκης Ν 9(1), Χρυσικός Δ. 8, Σειραγάκης Β. 2, Παπαδογιάννης Ν.
ARKADI BC (Αλεξανδράκης Π., Σεγρεδάκης Ν.): Λιοδάκης Ν. 1, Καρατζέτζος Κ., Χριστοφορίδης Σ. 4,  Θωμαδάκης Η. 4, Βουρβαχάκης Α. 19(4),  Βασιλάτος Ι., Βαρανάκης Ε. 12(2),  Αγγελάκης Ι. 8.
(A1) BEST CAR BC – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 43-39
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ., Θεοδωράκης Σ.
Δεκάλεπτα: 09-09, 15-13, 13-06, 06-11.
BEST CAR BC (Παπαδάκης Α., Χατζηδάκης Ν.): Busovska M. 2, Τσιλεδάκης Λ. 9(1), Χατζηδάκης Ν. 7, Παπαδάκης Α. 20(2), Καταρτζής Κ., Ακρίδας Χ. 5, Κλάδος Κ.
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Κιουρτσιδάκης Ν., Τσαχάκης Ι. 7, Βασιλάκης Ε. 18(3), Μαραγκουδάκης Β., Νύκταρης 8(2), Παρασύρης Κ. 1, Δολιανίτης Δ. 5(1).
ΣΠΗΛΙ BC 2022-2023
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 2022-2023
(A1) ΣΠΗΛΙ BC – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 40-44
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Μαλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 14-07, 06-13, 13-13, 07-11.
ΣΠΗΛΙ ΒC (Παπαδογιαννάκης Π., Χρυσός Μ): Χρυσουλάκης Α. 10(1), Κατσαντώνης Ι. 1, Κανακάκης Δ., Παπαδάκης Χ., Οικονομίδης Γ. 16(2),  Συντυχάκης Μ., Παπαδογιαννάκης Γ. 8(1), Παπαδάκης Γ., Πολιτάκης Ν., Ζουμπεράκης Κ. 5.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α., Αλυγιζάκης Ε.): Αραμπατζόγλου Α. 2, Ανεζάκης Ε. 1, Γιαννούλης Δ. 2, Συριανόγλου Γ. 2,  Αλυγιζάκης Ε. 7(1), Μοσχάκης Κ., Παπαδάκης Θ. 3, Σαράντης Μ. 17(2), Σαββοργιαννάκης B. 4, Δρουδάκης Γ. 6.

Αποτελέσματα Ημιτελικών αγώνων του Παγκρήτιου Final4 Εργασιακού Μπάσκετ, 3/12/2022

 Το Σάββατο 03/12/2022 πραγματοποιήθηκαν οι ημιτελικοί αγώνες για το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ που φιλοξενεί ο Δήμος Ηρακλείου στο ΝΚΓ 2 Αοράκια.

Σάββατο 3/12/2022
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Ρέθυμνο) 
 Κάβα Κασιμάτη(Χανιά)
Ημίχρονο Α' Ημιτελικού
Τελικό σκορ Α' Ημιτελικού

18·00 ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) - Κάβα Κασιμάτη(Χανιά) 67-74
KOUMOI BC/MARMAL MAMALAKIS (Petway B.): Μίχας Κ. 13(1), Κυδωνάκης Σ. 18(4), Τσιχλής Ε. 5(1), Μαμαλάκης Σ. 5(1), Λιονάκης Μ. 9, Ορφανός - Καφφετζάκης Δ. 2, Μαμαλάκης Ν. 4, Λεβάκης Μ. 16(4), Καίσαρης Θ. 3, Καψάλης Σ. 2.

Κρητικό Σπίτι (Λασίθι)
 Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)
Τελικό σκορ Β' Ημιτελικού

20:00 Κρητικό Σπίτι (Λασίθι) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)  62-63

Κυριακή 4/12/2022
18·00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ   
ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) - Κρητικό Σπίτι (Λασίθι)

20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Κάβα Κασιμάτη(Χανιά) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022

Το Σαββατοκύριακο 03-04/12/2022 ο Δήμος Ηρακλείου φιλοξενεί το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ, 2/12/2022

  Το Σαββατοκύριακο 03-04/12/2022 ο Δήμος Ηρακλείου φιλοξενεί το Παγκρήτιο Final4 Εργασιακού Μπάσκετ.  Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο ΝΚΓ 2 Αοράκια τις παραπάνω ημέρες, στις 18:00 και 20:00.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2021-2022
ΚΟΥΜΟΙ BC
   Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΔΟΠΑΦΜΑΗ την Παρασκευή 02/12/2022 διαμορφώθηκαν τα εξής ζευγάρια των ημιτελικών του Εργασιακού final4 Κρήτης :

Σάββατο 3/12/2022
18·00 ΚΟΥΜΟΙ (Ρέθυμνο) - Κάβα Κασιμάτη(Χανιά)
20:00 Κρητικό Σπίτι (Λασίθι) - Παλαίμαχοι ΟΦΗ (Ηράκλειο)

Κυριακή 4/12/2022
18·00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Καλή επιτυχία στην πρωταθλήτρια ομάδα του Ρεθύμνου και καλούς αγώνες!!!